Black Friday 2019. Kiedy Czarny Piątek w Polsce? W których sklepach będą promocje?

Black Friday cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Czarny Piątek przypada zwykle na koniec listopada. Sprawdzamy, kiedy dokładnie odbędzie się dzień wyprzedaży, a także w których sklepach będą promocje.

Black Friday zawędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie tradycja piątków wyprzedaży trwa od dziesiątek lat. Promocje przypadają na dzień po Święcie Dziękczynienia, które jest świętem ruchomym. W tym roku Czarny Piątek odbędzie się 29 listopada. W Europie, w tym w Polsce obowiązywać będzie ta sama data. 

Black Friday. Czym jest dzień wyprzedaży?

W Stanach Zjednoczonych Black Friday to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu. Miliony osób biorą udział w zakupowym szale. W tym dniu sklepy otwarte są dłużej, a przed ich drzwiami często tłoczą się ludzie spragnieni znalezienia jak najlepszej okazji. Jego popularność może wynikać z bardzo dobrego umiejscowienia w czasie, gdyż jest to idealna okazja, by w promocyjnej sklepie znaleźć prezenty na Boże Narodzenie.

Dowiedz się więcej: Black Friday. Sztuczne zawyżanie cen i firmy-krzaki. Oto, na co uważać przy wyprzedażach

Bardzo często możemy oglądać sceny z kamer sklepowych, na których widzimy setki ludzi szturmujących drzwi sklepów bądź biegających po nich w poszukiwaniu atrakcyjnych produktów. W Polsce Czarny Piątek nie cieszy się aż tak dużo popularnością, natomiast globalizacja sprawiła, że dotarł on również do nas. W ostatni piątek listopada szał promocyj dotknie więc również Polaków.

Black Friday. W jakich sklepach możemy spodziewać się promocji? 

Najbardziej przeceniane są zazwyczaj sprzęty RTV AGD, więc to do sklepów oferujących taki asortyment zainteresowani przecenami powinni udać się najpierw. Wyprzedaże będą obecne również w innych sklepach, np. odzieżowych oraz meblowych. Promocje mogą być rozszerzone na weekend bądź nawet cały tydzień. Przypominamy, że w poniedziałek po Black Friday odbędzie się Cyber Monday, podczas którego pojawią się promocje w sklepach internetowych. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Black Friday 2019. Kiedy Czarny Piątek w Polsce? W których sklepach będą promocje?
Zaloguj się
 • pilot.tv

  Oceniono 4 razy 2

  W Polsce nie ma Black Friday. W Polsce jest swieto o nazwie Złap Łosia.

 • lukaszmluki

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce to tylko kupa śmiechu a nie back friday.

 • polon_us

  Oceniono 4 razy 2

  "Promocje przypadają na dzień po Święcie Dziękczynienia, które jest świętem ruchomym."

  Stwierdzeie świeto ruchome, jest tu względne. Święto Dziękczynienia przypada zawsze w ostatni czwartek listopada. Pod tym względem, jest to święto o stałym dniu :)))

 • mariakaszubska03

  0

  ale będzie szał w galerii młociny.. tyle sklepów <3 ja na pewno też odwiedze

 • ananasmr

  0

  a ja kupuję przed czarnym piątkiem teraz na przykład na stronie crock pot upolowałam super wolnowar duuużo taniej i z darmową wysyłką.

 • supermarjan

  Oceniono 2 razy 0

  >JM
  > 18.10.2019 13:40
  koniec listopada? TEGO listopada co sie jeszcze nie zaczcal?

 • senioryta13

  Oceniono 4 razy -2

  Polska to juz ameryka pelna geba !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX