RMF FM: Marian Banaś kontrolowany przez skarbówkę. "Służby robią wszystko, co do nich należy"

Marian Banaś, obecny szef NIK, jest kontrolowany przez skarbówkę - zapewnił Jerzy Kwieciński, minister finansów. Działania kontrolne wobec poprzednika Kwiecińskiego prowadzi też CBA.

Marian Banaś, szef Najwyższej Izby Kontroli (NIK), były minister finansów jest kontrolowany przez skarbówkę - dowiedziało się RMF FM od obecnego szefa resortu finansów.

Mogę pana zapewnić, że te służby robią wszystko, co do nich należy.

- zapewnił minister w rozmowie z radiem.

Osoby szczególnie z naszego obozu politycznego są bardziej szczegółowo prześwietlane, niż zwykły Kowalski.

- dodał.

CBA zakończyło kontrolę wobec Mariana Banasia

Wczoraj, po kilku długich miesiącach, zakończyła się kontrola, którą w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia przeprowadziło CBA.

Kontrolerzy mają zastrzeżenia, których nie udało się wyjaśnić w toku postępowania sprawdzającego. Szczegółów jednak nie znamy - prezes NIK ma teraz siedem dni na złożenie stosownych wyjaśnień oraz zgłoszenie ewentualnych uwag.

Marian Banaś i jego majątek. Nie tylko kamienica

Marian Banaś był ministrem finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Od 30 sierpnia  r. pełni funkcję prezesa NIK.Po publikacjach na temat jego oświadczeń majątkowych i nieruchomości w Krakowie udał się na bezpłatny urlop, z którego wrócił wczoraj. Poinformował o tym w komunikacie przekazanym PAP i zapowiedział, że będzie "bronił niezależności" Izby oraz swego dobrego imienia.

Od wiosny trwała zakończona dziś i przedłużona w lipcu kontrola CBA. Jak podawała "Rzeczpospolita", według nieoficjalnych doniesień prześwietlanie majątku prezesa NIK ma być dla niego niekorzystne. "Oficjalne dochody Mariana Banasia nie do końca spinają się z rozmiarami posiadanego majątku, oszczędności i wydatków" - podał dziennik, powołując się na anonimowe źródło bliskie CBA.

Czytaj też: Będzie dymisja Mariana Banasia? "Rz": Wyniki kontroli CBA mają być niekorzystne

Jeśli kontrola CBA wobec Mariana Banasia okaże się niekorzystna, jest możliwe, że straci obecnie piastujące stanowisko. Musiałby jednak sam podać się do dymisji, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami szefa NIK nie można odwołać. Kuluarowe rozmowy sugerują, że może być on nakłoniony do dymisji w wyniku wewnątrzpartyjnej presji polityków PiS. 

Więcej o:
Komentarze (113)
RMF FM: Marian Banaś kontrolowany przez skarbówkę. "Służby robią wszystko, co do nich należy"
Zaloguj się
 • borek-skorek

  Oceniono 44 razy 42

  Banaś kontrolowany przez skarbówkę? Czemu nie przez samego szefa Najwyższej Izby Kontroli?

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 38

  Parafrazując klasyka. Nie wycierajcie sobie mord zdradzieckich kamienicami pazernego Banasia!
  A na serio, to co to za dziwoląg prawny, że skarbówka bada, dlaczego zaniżył dochód z wynajmu. Zaniżył, bo kurna oszust i tyle w temacie.

 • hamsterx

  Oceniono 33 razy 33

  Dni mariana burdelaka są policzone, i nie dlatego że nie jest kryształowy
  ale dlatego że pokazał faka krótkiemu

 • pablo_spear

  Oceniono 20 razy 20

  Sa bardziej szczegolowo przeswietlane niz zwykly Kowalski? Tylko ze zwykly Kowalski pojdzie siedziec za 500 PLN a takiemu pancernemu sutenerowi wlos z glowy nie spadnie za 50m PLN.

 • art999

  Oceniono 19 razy 19

  Kwieciński robi z siebie idiotę mówiąc, że ich ludzie są dokładniej kontrolowani niż zwykli obywatela. Gdyby nawet pozornie tak było, to Banaś nie mógłby ukrywać majątku i oszukiwać na podatkach. PiSiurki mają jednak ludzi za idiotów! Mam nadzieję, że zwłaszcza bezzębnemu odbije się to baaardzo głęboką czkawką.

 • bihepi

  Oceniono 20 razy 18

  Maniek co najmniej od 2010r. zataja nieruchomości i dochody,
  aż tu nagle, DZIŚ, koledzy i przyjaciele Mariana krzyknęli nagle:
  STÓJ, DAWAJ PAPIERY, ROBIM KONTROL..... MUSIM, MARIAN, BO SUWEREN TYCH QRWUF POZAZDROŚCIŁ....

 • lipcowakobieta

  Oceniono 18 razy 18

  Nic z tego nie wynika, ciągle jest kontrolowany. Trzyma sie stołka mocno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX