Bank PKO BP przejmie mBank? "Spełnia nasze oczekiwania"

- PKO Bank Polski jest zainteresowany przejęciami podmiotów o aktywach ponad 100 mld zł i planuje kolejną akwizycję w 2020 roku - poinformował prezes banku Zbigniew Jagiełło. Z jego słów wynika, że PKO BP rozważa przejęcie mBanku. Jak ocenił Jagiełło, wycena mBanku może być punktem odniesienia dla potencjalnych wycen innych banków.

Władze PKO BP spodziewają się, że w 2020 roku bankowi temu uda się przejąć jakieś aktywo finansowe na naszym rynku. Jak przypomniał prezes Jagiełło, PKO BP co roku dokonuje tego typu operacji. Jego zdaniem koncentracja na polskim rynku bankowym będzie nadal postępować. - To będzie proces, to nie będzie jednorazowa rzecz - podkreślił prezes Jagiełło.

Przypomnę, że parę miesięcy temu nasza spółka zależna PKO Leasing przejęła Masterlease, spodziewam się, że w 2020 roku również jakieś aktywo finansowe zostanie przejęte przez nasz bank

- zapowiedział Zbigniew Jagiełło. Jednocześnie podkreślił, że będzie to uzależnione od kryteriów cenowych i jakościowych; odniósł się po raz kolejny do kwestii przejęcia mBanku.

mBank jest bankiem dużym, spełnia nasze wcześniejsze oczekiwania dotyczące rozmiarów finansowych, czyli aktywów powyżej 100 mld zł . Naturalnie, będziemy się temu przyglądali. Przyglądanie nie oznacza od razu chęci konsumpcji

- zaznaczył prezes PKO BP.

PKO BP zerka na mBank

Po tym jak Commerzbank ogłosił pod koniec września, że chce sprzedać 69 proc. należących do niego akcji mBanku, analitycy i media branżowe zaczęli spekulować, kto mógłby przejąć jeden z największych banków w Polsce. Wzrok ekspertów szybko padł na kontrolowany przez Skarb Państwa PKO BP, który mógłby repolonizować mBank. Prezes banku Zbigniew Jagiełło przyznał, że możliwość takiej transakcji zostanie przeanalizowana.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Łączne aktywa banku wyniosły 328,99 mld zł na koniec II kw. 2019 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Więcej o:
Komentarze (36)
Bank PKO BP przejmie mBank? "Spełnia nasze oczekiwania"
Zaloguj się
 • czarna_zoska

  Oceniono 15 razy 11

  To bedzie masakra. Pozostanie jedynie ING jako taki bank zagraniczny. Po to zakladalam konto w mBank zeby nie byc w PKO. Wielu klientow odejdzie na starcie.

 • ldzm

  Oceniono 10 razy 10

  To ja uciekam przed dobrą zmianą z Aliora do mBanku a tu takie kwiatki szykują?!?

 • lamerka

  Oceniono 9 razy 9

  Jesli to nastapi, wynosze sie do ING.
  Nie pozwole, zeby pis jeszcze tu trzymal lape na moich pieniadzach.

 • sioban

  Oceniono 8 razy 8

  W takim wypadku zamykam konto swoje i dzieciaków w sumie 3

 • pioterek

  Oceniono 7 razy 7

  Od głodu, pomoru i pisowskiego banku uchroń nas Panie.

 • darek9999

  Oceniono 12 razy 6

  To ja po 18 tu latach spieprzam. Nie tankuje na Orlenie, nie ubezpieczam się w PZU, nie mam konta w PKO bp, nie oglądam TVP. Mam tylko jednego wroga. Państwo PiSu.

 • teremmeret

  Oceniono 3 razy 3

  O nie...spadam byle dalej!!

 • arfer

  Oceniono 3 razy 3

  To trzeba się będzie z m pożegnać. Nie zamierzam sponsorować tego kołchozu i II PRL.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX