Zakopianka. "GK" nieoficjalnie: Połączenie dwóch nitek tunelu jeszcze w tym tygodniu

Praca nad budową zakopianki wre. Inżynierowie budujący tunel pod górą Luboń Mały jeszcze w tym tygodniu połączą jego obie nitki - informuje nieoficjalnie "Gazeta Krakowska". To kolejny krok, który przybliża nas do ukończenia trasy S7.

Połączenie obu nitek tunelu jest potwierdzeniem tego, że praca nad budową zakopianki odbywa się zgodnie z planem. Miesiąc temu minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, zapowiedział, że ten etap budowy drogi S7 zakończy się właśnie w październiku. Jak donosi "Gazeta Krakowska", na razie informacja nie jest potwierdzona, ale wszystko wskazuje, że do połączenia północnej z południową nitką tunelu dojdzie 23 bądź 24 października

Zakopianka. 2-kilometrowy tunel połączy dwa fragmenty drogi ekspresowej S7

Tunel o długość 2 kilometrów połączy ze sobą dwa fragment zakopianki, z Rabki do Skomielnej Białej oraz z Lubonia do Naprawy. Pierwszy został oddany do użytku we wrześniu br. Drugi ma zostać wykończony do końca br. Tunel wydrążony pod górą Luboń Mały również czekają prace wykończeniowy, a jego druga nitka powstanie w przyszłym roku.

Zakopianka. Nowe trasa, stare problem z korkami 

Pod koniec września oddano do użytku fragment drogi S7 z Rabki do Skomielnej Białej. Okazało się jednak, że nie rozwiązało to problemów z korkami, o których w kontekście zakopianki słyszymy od lat. Spowodowane to było tym, że kierowcy jadący w stronę Krakowa, by wrócić na "starą" zakopiankę, muszą na rondzie w Skomielnej Białej ustąpić pierwszeństwa wszystkim tym, którzy przemieszczają się w kierunku stolicy Tatr. 

Nowy odcinek zakopianki - mapka/Fot.: GDDKiANowy odcinek zakopianki - mapka/Fot.: GDDKiA Nowy odcinek zakopianki - mapka/Fot.: GDDKiA

Wykonawcą tunelu, jak i całej trasy jest włoska firma Astaldi. Deklaruje one, że będzie ona gotowa w połowie 2021 r. Jej koszt wyniesie ok. 2,5 mld zł. - Droga ta pozwoli szybko dojechać w góry. Będzie silnikiem napędowym dla regionu i gospodarki - zapowiadał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 

Dowiedz się więcej: PiS obiecuje 100 obwodnic. Plan ma być gotowy tuż po wyborach. "Może to być program co najmniej do 2030 r."

Więcej o:
Komentarze (12)
Zakopianka. "GK" nieoficjalnie: Połączenie dwóch tuneli jeszcze w tym tygodniu
Zaloguj się
 • szeregowyposel

  Oceniono 5 razy 3

  No dobra, ale po co jechać do Zakopanego - stolicy kiczu i drożyzny?

 • le5zek

  Oceniono 4 razy 2

  Połączenie obu nitek tunelu oznacza że kopie się tunel łącznikowy pomiędzy dwoma równoległymi tunelami.
  Tymczasem w tym tygodniu zastąpi połączenie dwóch części jednego tunelu kopanego z dwóch stron.
  Subtelna różnica pismaku po gimnazjum.

 • nietyp

  Oceniono 4 razy 2

  Jak w ciemnej górze drążyli, to różnie może być. Najważniejsze, że chcieli dobrze...

 • erhapl

  Oceniono 1 raz 1

  S8 budowali na powierzchni a i tak się jebli o jakieś 30 km!

 • brutalnaprawda

  Oceniono 1 raz 1

  Milika weźcie do "centrowania" ...inaczej to "psu na buty" ... koszmar trwa !

 • pierwszychamrp

  0

  Zakład, że się miną?

 • antares777

  Oceniono 1 raz -1

  Polska jezyk to tródna jenzyka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX