Modułowy reaktor w Polsce? "Atom w Polsce jest jak Yeti, wszyscy o nim słyszeli, nikt go nie widział"

Pierwszą elektrownię jądrową w Polsce chce wybudować Michał Sołowow - miliarder znajdujący się na szczycie najbogatszych Polaków. Ceny prądu rosną na tyle szybko, że przemysł będzie szukał alternatywnych źródeł energii. "Nowa generacja miliarderów nie myśli w kategorii węgla" - stwierdzają goście programu "Studio Biznes".

Elektrownia atomowa jak do tej pory w Polsce nie powstała. To może się jednak zmienić, bo inwestycję w tym zakresie zapowiedział Michał Sołowow - najbogatszy Polak. Czy amerykański reaktor stanie na polskiej ziemi szybciej, niż ten planowany przez rząd? W programie "Studio Biznes" dyskutowały na ten temat Karolina Baca-Pogorzelska, z "Dziennika Gazety Prawnej" i Ilona Jędrasik, z ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Wyjaśniły dlaczego polskie firmy coraz częściej myślą o budowaniu własnych źródeł energii, co powinniśmy zrobić w kwestii dekarbonizacji gospodarki i kiedy tak naprawdę elektrownia atomowa ma szansę zacząć działać w naszym kraju. Czy ceny prądu wzrosną już w 2020 roku, czy dopiero później? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (7)
Modułowy reaktor w Polsce? "Atom w Polsce jest jak Yeti, wszyscy o nim słyszeli, nikt go nie widział"
Zaloguj się
 • Jan Kot

  Oceniono 5 razy 3

  Żeby było śmiesznie. Zarząd i dyrekcja nieistniejącej elektrowni atomowej istnieją od wielu lat. Biorą wysokie pensje praktycznie za nic. Przez wiele lat nie ustalono nawet lokalizacji elektrowni.

 • sselrats

  Oceniono 3 razy -1

  Najpierw trzeba miec jadra, potem atomy.

 • polakpl

  Oceniono 6 razy -2

  Każdy kraj z którym graniczymy ma elektrownie atomową. Czas zmusić UE aby nam wybudowała reaktory w ramach reparacji. Zachód nas wielokrotnie ograbił i napadł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX