Polscy celebryci wstrzymują oddech - finał kampanii na Gali UN Day

Smog dominuje rzeczywistość miejską, wzmagając naszą apatię i zły stan zdrowia. Codziennie zanieczyszczenia powietrza trafiają do naszego układu oddechowego, uszkadzając go jak i negatywnie wpływając na cały nasz organizm.

Smog dominuje rzeczywistość miejską, wzmagając naszą apatię i zły stan zdrowia. Codziennie zanieczyszczenia powietrza trafiają do naszego układu oddechowego, uszkadzając go jak i negatywnie wpływając na cały nasz organizm.

Dołącz do akcji, która przyciągnęła miliony Polaków

Trzeba zabrać głos, wstrzymać oddech, pokazać swój sprzeciw wobec pogarszającej się jakości powietrza w Polsce, w efekcie zwrócić uwagę swoim znajomym na ten problem.

Akcja #wstrzymajsmog jest idealnym sposobem na wywarcie wpływu na swoje otoczenie, polityków i samorządowców. Trwa od 2018 roku. Na akcję zwróciło uwagę już ponad 12 milionów Polaków. Dotychczas wzięli w niej udział m. in.: Lara Gessler i Magda Gessler, Robert Korzeniowski, Natalia Klimas, Jacek Żakowski, Patrick The Pan, Koras, Sidney Polak, Katarzyna Bosacka, Vienio, Agnieszka Cegielska, Mateusz Damięcki, Krzysztof Ibisz, Ajgor Ignacy i ks Adam Boniecki.

Aby dołączyć do kampanii, należy wstrzymać wdech, uwiecznić to na filmie, następnie podzielić się tym na Facebooku, linkując @Global Compact Network Poland oraz #wstrzymajsmog. Na uczestników akcji czekają nagrody, unikatowe i limitowane gadżety.

 

Inicjatorem kampanii jest Global Compact Network Poland, polskie biuro inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych odpowiedzialna za wdrażanie Agendy 2030 oraz za realizację Celów ONZ, a pomysłodawcą akcji był Walk Creative. Podsumowanie pierwszego roku kampanii #wstrzymajsmog odbędzie się podczas uroczystości z okazji dnia ONZ.

Odpowiedzialni i solidarni wobec wzywań współczesności

24 października Organizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi swój dzień, z tej okazji w Warszawie ma miejsce uroczystość, na którą zaproszeni są między innymi członkowie UN Global Compact, celebryci, społecznicy, dyplomaci - wszyscy, którym bliskie jest działanie na rzecz bardziej sprawiedliwego, zdrowego, zrównoważonego świata.

Ta najważniejsza instytucja światowa ma już 72 lata. Polska jest jej członkiem założycielskim. Cały czas od momentu powstania, ONZ przechodzi nieustanne przeobrażenia i wciąż adaptuje się do wyzwań jakie stoją przed społecznością międzynarodową. Obecnie ta misja jest realizowana często we współpracy z podmiotami niepaństwowymi, organizacjami społecznymi i z firmami. UN Global Compact Network jest właśnie takim forum współpracy z instytucjami pozarządowymi i biznesem, w celu realizacji przyjętego przez ONZ planu „Agenda 2030 zrównoważonego rozwoju”. Członkom Global Compact przyświeca troska o prawa człowieka, ochronę środowiska, rozwój gospodarczo-społeczny, który służy wszystkim.

W ramach obchodów, Robert Korzeniowski, Joanna Jóźwik, Rafał Sonik, Agnieszka Cegielska oraz Remigiusz Wierzgoń zostaną uhonorowani statuetką ambasadora akcji antysmogowej. Podczas tegorocznej fety zaprezentowany będzie również raport wykonawczy "GCNP Yearbook 2019/20" z wdrażania celów zrównoważonego rozwoju.

Swój udział w uroczystości zapowiedział Pan Jerzy Kwieciński, Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju, który 15 lipca 2019 podpisał porozumienie o wejściu Polski w struktury UN Global Compact. Dzięki temu dokumentowi Polska będzie miała znaczący głos w kształtowaniu zadań i zamierzeń tej sieci w kolejnych latach. Polska jest pierwszym krajem z Europy Środkowo - Wschodniej, który zobowiązał się realizować cele ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Komentarze (2)
Polscy celebryci wstrzymują oddech ? finał kampanii na Gali UN Day
Zaloguj się
  • mniklasp

    Oceniono 2 razy 0

    Rzad polski na mocy prawa sejmowego przyjal ze nie rezygnuje z wegla w energetyce, nie limituje importu diesla i pozwala na wprowadzanie do ruch trujacych samochodow, pozwala na ogrzewanie weglem domow. W koncu nie rozwija zielonej energi. Dlaczego wiec , ci ludzie protestuja wiedzac o tym wszytkim?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX