Od niedzieli zimowy rozkład lotów. PLL LOT planuje połączenie na megalotnisko Daxing

W niedzielę 27 października wejdzie w życie nowy, zimowy rozkład lotów. Największe polskie lotniska oraz przewoźnicy chcą przyciągnąć pasażerów nowymi kierunkami. W ofercie pojawią się bezpośrednie połączenia do europejskich miast, kurortów turystycznych oraz do dalekich krajów.

Z Warszawy będzie można polecieć do stolicy Sri Lanki, Kolombo, a w styczniu przyszłego roku na nowe, pekińskie lotnisko Daxing. Oba kierunki znalazły się w ofercie Polskich Linii Lotniczych LOT. Gigantyczny port Daxing ma obsługiwać 100 mln pasażerów rocznie i przyczynić się do uczynienia Chin największym rynkiem lotniczym na świecie. Port będzie drugim międzynarodowym lotniskiem obsługującym Pekin. Dotychczasowe osiągnęło maksymalną przepustowość, przez co zwiększenie liczby obsługiwanych lotów stało się niemożliwe. W 2018 roku przez pekińskie lotnisko przewinęło się 100 mln podróżnych.

Z kolei węgierski Wizzair jeszcze w październiku zaoferuje nowe połączenie z Warszawy do izraelskiego kurortu Ejlat. Od początku przyszłego roku będzie można polecieć także do Grenoble Turynu i Werony.

Nowe połączenia lotnicze z Katowic, Wrocławia i Krakowa

W Katowicach nowością są połączenia do Aten, Birmingham, Dublina, Edynburga, Londynu-Stansted i Mediolanu-Bergamo. Trasy będzie obsługiwać irlandzki Ryanair. We Wrocławiu nowością są między innymi Odessa, Kijów i Lwów. W rozkładzie pozostanie też bardzo popularne połączenie do Amsterdamu obsługiwane przez linie KLM. Z Krakowa będzie można natomiast polecieć między innymi do Brukseli, Chersonia, Londynu Luton oraz Palermo i Glasgow.

Zimowy rozkład lotów jest ważny do 28 marca 2020 roku.

Więcej o:
Komentarze (14)
Od niedzieli zimowy rozkład lotów. PLL LOT planuje połączenie na megalotnisko Daxing
Zaloguj się
 • pawello-wawa

  Oceniono 5 razy 3

  W piątek przyleciałem z Tokio. 787 nawet nie podjechał do rękawa. Jadąc do terminalu stały 3 Drimlajnery z rozmontowanymi silnikami. Bagaż okazał się mokry, bo padało. Jedzenie na pokładzie... no cóż, bułka była najlepsza, bo makaronu z beszamelem nie dało sie zjeść. Może dlatego, że był zimny. LOT to słabe linie, ale wszystkie ostatnio schodza na psy.

 • 0roman0

  Oceniono 13 razy 1

  Nie Daxing ale Gdańsk i na dodatek to lotnisko ma swoją nazwę i swojego patrona. Bolesław Otua jest patronem.

 • anna_pot

  0

  kiedy Baranów otwierają? Podobno szybka kolej W-wa Łódź już śmiga

 • adam66-sz

  0

  Tak. Nowość z Katowic do Dublina Ryanairem. Z którego roku to artykuł???

 • basalykk

  Oceniono 4 razy 0

  A kiedy loty do Radomia he he he?

 • zimochm

  Oceniono 5 razy -1

  A z Poznania jak zwykle nigdzie bo wielbiciel pedofilow z elgiebete Jaskowiak stacza miasto na samo dno.

 • jurii.sachar

  Oceniono 21 razy -7

  LOT jest nierentowny i trzeba sprzedać go jak najszybciej.... pamiętacie Tusek jak nas o tym przekonywał.... No i nie zdążył na szczęście dokonać tego wałka, ludzie odsunęli go od koryta....ufff jak dobrze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX