Niedziele handlowe. Czy w niedzielę 27 października wielkie sklepy będą czynne?

W 2019 roku sklepy wielkich sieci handlowych mogą być otwarte tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Czy 27 października to niedziela handlowa?

Od marca ubiegłego roku obowiązuje w Polsce ustawa ograniczająca handel w siódmym dniu tygodnia. Od tego czasu klienci wielkich sklepów jak np. Ikea, Biedronka, czy OBI, muszą sprawdzać (lub zapamiętać przepis w ustawie), czy w danym terminie uda im się zrobić większe zakupy. 

>>> Niedziele handlowe w 2019 roku:

Niedziele handlowe 2019. Czy 27 października można zrobić zakupy w dużych sklepach?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych w 2019 roku, duże placówki handlowe mogą być otwarte tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że 27 października centra handlowe i sklepy dużych sieci jak Biedronka, Tesco czy Lidl będą otwarte. Następna niedziela handlowa wypada dopiero 24 listopada.

Jak będzie wyglądał zakaz handlu w niedziele w kolejnych latach

W pozostałe, niehandlowe niedziele, otwarte w ostatni dzień tygodnia mogą być tylko niektóre sklepy, których nie obejmuje ustawa zakazująca handlu w niedzielę i dni świąteczne. Są to m.in. cukiernie, restauracje, apteki, sklepy z pamiątkami, sklepy prowadzone przez właścicieli lub stacje benzynowe.

W tym roku jest tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu, jednak zmieni się to od 2020 roku. Od tego czasu niedziele handlowe mają wypadać maksymalnie siedem razy w roku .

Więcej o:
Komentarze (4)
Niedziele handlowe. Czy w niedzielę 27 października wielkie sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • Gambit szachowy

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem w pełni usatysfakcjonowany ponownym przypomnienie w dniu dzisiejszym o ten, że niedziela jest handlowa. 7 razy powtarzałem ale dzisiaj nie idę do kościoła( teściowej) ponieważ omawiamy na ławce pod Biedronką bardzo istotne sprawy polityki powyborczej ja "kolano"," Dilajla", i reszta bez ksywkowego towarzystwa, po drugie Dzisiaj jest promocja wiadomo czego

 • voyteko

  0

  spytaj cyganki,ona prawde Ci powie...

 • zioło

  0

  Oczywiście że tak. Cały naród po kościele już się zleciał. Dzień święty święcą, jak każą przykazania.

 • plastikpiokio

  0

  w niedzielę 27 handlują wszyscy sklepy i koscioły .---i tu i tam można coś przehandlować i stracić kasę .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX