Skargi na urzędnika powiązanego z mafią VAT wpływały od lat. Wówczas był wspólnikiem obecnego szefa ABW

Na jaw wychodzą nowe szczegóły związane z byłymi już pracownikami Ministerstwa Finansów powiązanymi z mafią VAT. Arkadiusz B., który miał kierować grupą przestępczą, był obiektem skarg już w 2016 roku. Pracownicy resortu skarżyli się premierowi.

W piątek "Rzeczpospolita" ujawniła, że dwaj byli już pracownicy Ministerstwa Finansów mieli związek z mafią VAT, która wyłudziła ok. 5 mln zł. Jeden z mężczyzn przebywających w areszcie był współpracownikiemMariana Banasia - dawnego szefa resortu finansów, a dziś prezesa NIK.

Arkadiusz B. szefował Krajowej Szkole Skarbowości, Krzysztof B., drugi z byłych pracowników, był dyrektorem Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier Ministerstwa Finansów. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty związane z pierwszym z mężczyzn

Rzeczpospolita: Skargi na Arkadiusza B. od 2016 roku

Jak pisze "Rzeczpospolita" skargi na byłego szefa szkoły kształcącej kadry skarbówki, wymyślonej przez Mariana Banasia, były składane od trzech lat.

We wrześniu 2016 r. pracownicy Ministerstwa Finansów w anonimowym liście poskarżyli się na Arkadiusza B. [...] Miał zasiadać w komisji egzaminacyjnej m.in. do służby przygotowawczej i inkasować za każdy egzamin 2-3 tys. zł.

- pisze dziennik.

Skarga trafiła najpierw do Kancelarii Premiera, stamtąd do resortu finansów, ale tu niewiele z nią zrobiono przez 1,5 roku.

Kto wykrył nieprawidłowości?

Ministerstwo Finansów komentując sprawę wykrycia byłych pracowników powiązanych z mafią VAT stwierdziło, że w Krajowej Administracji Skarbowej utworzono Biuro Inspekcji Wewnętrznej - rodzaj policji wewnętrznej - w którym pełnią służbę specjalistycznie wyszkoleni funkcjonariusze. Współpracowali oni z CBŚP.

"Rzeczpospolita" twierdzi jednak, że to policja, a nie funkcjonariusze BIW, odkryli fakt powiązania pracownika resortu z mafią wyłudzającą podatek.

Czy Arkadiusz B. zna szefa ABW?

Z ustaleń mediów wynika też, że Arkadiusz B., który rzekomo kierował mafią VAT, znał Piotra Pogonowskiego, obecnego szefa Agencji Bezpieczeństwa Wywiadu. Kilka lat temu zasiadali w jednej spółce.

Czytaj też: Afera w Ministerstwie Finansów. Prof. Noga: "Wystarczy nie kraść" legło w gruzach. Szeryf jest nagi

Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, zapewnia, że po powołaniu na szefa ABW prof. Piotr Pogonowski nie utrzymywał żadnych relacji z panem Arkadiuszem B.

Więcej o:
Komentarze (24)
Skargi na urzędnika powiązanego z mafią VAT wpływały od lat. Wówczas był wspólnikiem obecnego szefa ABW
Zaloguj się
 • luki.wawa

  Oceniono 24 razy 24

  To tak wygląda słynna Mafia VAT która traktowała Polskie jak bankomat. To tu były karuzele VATowskie czy burdele na godziny. O tym wszystkich mówił Mateusz i Prezes już wiem o czym tak pięknie mówili - o swoim podwórku - o swoich kolegach i współpracownikach

 • def11

  Oceniono 24 razy 24

  Certyfikat dostępu do informacji niejawnych Arkadiuszowi B. byłemu wspólnikowi, wystawił szef ABW Pogonowski ( w półtora roku z kaprala na pułkownika :)
  Gdzie się nie obrócić tam PiS z "mafią vatowską" walczy :)

 • mikejar

  Oceniono 19 razy 17

  Zadzwoncie do BANASIA on wie ilu takich PRZEKRECIAZY jest w roznych MINISTERSTWACH , SPOLKACH ITD. Wszystko kryje ZIOBRO I JEGO PRZYDUPASY ( Wojcik , Wasik , Warchol)

 • biesczad1

  Oceniono 16 razy 16

  MAFIA - zorganizowana grupa przestępcza o dużych wpływach, powiązanych z osobami na różnych szczeblach władzy, policją, biznesem, prowadząca działalność gospodarczą finansowaną z przestępstw...

 • wolak007

  Oceniono 16 razy 16

  Od 3 lat? I PiS nic z tym nie zrobił? Ciekawe...

 • andrzej.duxa

  Oceniono 13 razy 13

  mafia z udziałem najwyzszych uzrednikow panstwowych

 • threemen

  Oceniono 11 razy 11

  Oni sami nic nigdy nie ujawnili. Zawsze było to po opisie przez wolne media. A wysokie standardy to ściema dla suwerena.

 • artau

  Oceniono 7 razy 7

  Codziennie te świnie wdeptują naszą dumę w błoto.
  Codziennie się dowiadujemy [dzięki wolnej prasie] jak głęboko sięga ta ośmiornica pseudo patriotów.
  Codziennie czuję się gorzej.
  Kiedy to się skończy?
  Rodacy chyba czas wyjść na spacer...

 • pcat

  Oceniono 8 razy 6

  Jeszcze szef ABW zamieszany, matko boska...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX