Kidawa-Błońska o Nagrodach Grabskiego: To przykre, że nazwisko mojego pradziadka jest wykorzystywane

Małgorzata Kidawa-Błońska krytycznie odniosła się do zmian w kapitule konkursu Nagrody Grabskiego. W tym roku prace dziennikarzy ekonomicznych oceniać będzie m.in. Danuta Holecka. Polityczka KO ma ważne względy, by odnosić się do nagrody przynawanej przez NBP.

Małgorzata Kidawa-Błońska goszcząc w porannej rozmowie Gazeta.pl odniosła się do kwestii Nagrody Grabskiego. Ma ku temu szczególne powody - znany ekonomista, autor reformy walutowej, którego nazwiskiem firmowane są statuetki przyznawane przez NBP, był pradziadkiem polityczki KO.

To były prestiżowe nagrody. Niestety zmieniła się kapituła, zmieniły się zasady i dla mnie to jest bardzo przykre, że nazwisko mojego pradziadka jest wykorzystywane.

- stwierdziła Kidawa-Błońska.

Wyjaśniła też, że Nagrody Grabskiego były wspaniałą inicjatywą, która pozwalała doceniać dziennikarzy, publicystów, którzy zajmują się ekonomią i tłumaczą zwykłym obywatelom sprawy ekonomii.

NBP i nowa kapituła konkursu Nagrody Grabskiego

Narodowy Bank Polski od kilkunastu lat organizuje konkurs na dziennikarza ekonomicznego roku. W tym roku w skład kapituły oceniającej prace dziennikarzy wchodzą m.in. Danuta Holecka, Krzysztof Skowroński czy Michał Karnowski.

Czytaj też: Adam Glapiński "nie przewiduje negatywnego scenariusza" dla wyroku TSUE ws. kredytów frankowych

Laureat konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł. Kapituła może też przyznać nagrody o wartości 10 tys. zł w kategoriach: polityka pieniężna i stabilność finansowa, finanse osobiste i edukacja ekonomiczna, felieton lub analiza, 100 lat złotego oraz problematyka regionalna. Termin nadsyłania zgłoszeń upłynął 15 października.

Więcej o:
Komentarze (175)
Kidawa-Błońska o Nagrodach Grabskiego przyznawanych przez NBP: To przykre, że nazwisko mojego pradziadka jest wykorzystywane
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 100 razy 98

  Laureaci już znani. Pereira i Radzio wózkowy. Znają się na ekonomii jak mało kto. Wiedzą, że chwalenie rządu pisiorów napełnia kieszenie do pełna. Kapituła na podobnych zasadach zarabia na życie.

 • cezaryk

  Oceniono 71 razy 69

  > Danuta Holecka, Krzysztof Skowroński czy Michał Karnowski
  ?
  Piciu piciu dziennik telewizyjny. Sami ekonomiści, partyjni.

 • 2majtek1

  Oceniono 66 razy 66

  Nagrodę powinien otrzymać Marian Banaś za zrobienie interesu życia czyli prezesura NIK.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 57 razy 57

  Holecka, Karnowski, a gdzie do chooya wacka ks. Tymoteusz Szydło z kochanką?

 • sarkasta

  Oceniono 48 razy 46

  Zamiast się werbalnie oburzać, zakaż jako rodzina używać imienia Grabskiego dla tej PISowskiej farsy. Działać, działać a nie gadać, pani Kidawa.

 • czechy11

  Oceniono 44 razy 44

  Partyjne prostyturki ze spasionym mordami kradnący po 100 tysięcy miesięcznie za kłamstwa. Odrażające ryje reżimowych prostytut od patrzenia na które bierze womitacja

 • kuba161048

  Oceniono 40 razy 38

  Był wysyp grzybów teraz jest wysyp trolli pisowskich .

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 31

  Danuta Holecka, Krzysztof Skowroński czy Michał Karnowski... a nagrodę wręczą glonojady Glapińskiego zarabiające na miesiąc dwa razy więcej niż ta nagroda... ot takie discopolowe czasy nastały im kto się mniej uczył tym większy ekspert i dyrektor... coś mi to przypomina z przeszłości... e, przecież nie możliwe żeby rządy Kaczyńskiego się wzorowały na Stalinie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX