Komentarze (139)
Członek Rady Nadzorczej ZUS: czeka nas podwyższenie wieku emerytalnego bądź obniżenie emerytur
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cztery0000ziobra

  Oceniono 5 razy 5

  Co wybierze pisi lud?

 • ltte

  Oceniono 11 razy 5

  Znam prostszy sposób, jeszcze bardziej skuteczny. Wystarczy wypłacać mniej już teraz ;-)

 • marc.pl

  Oceniono 4 razy 4

  Pozostaje tylko powiedzieć - chcieliście pisowskiej reformy emerytalnej to macie.

 • survey06

  Oceniono 4 razy 4

  Czyli, docelowo i to już wkrótce, będzie w kaczystowskiej Polsce jak w putinowskiej Rosji. Tam, putinowska emerytalna uraniłowka (poza służbami i wojskiem) gwarantuje każdemu, niezależnie czy pracował jako inżynier, dojarka w kołchozie, nauczyciel, kolejarz, magazynier, robotnik fizyczny, dyrektor, profesor emeryturę w bardzo wąskim przedziale od 15000-18500 rubli/m-ca (ca 885 zł-925 zł/m-c) przy średnich obecnie zarobkach w sektorze państwowym i uspołecznionym 40000-65000 rubli/m-c [2360 rub/m-c - 3550 rub/m-c].

 • jednooki.pirat

  Oceniono 6 razy 4

  > Niemcy 50 proc., natomiast Francuzi 60 proc.
  Jezu, patrzcie jak ci imigranci niszczą tamtejsze systemu emerytalne.... oh wait

 • djarev

  Oceniono 5 razy 3

  Wystarczy mieć coraz więcej dzieci, żeby te kolejne pracowały na poprzednie? To za jakieś kilkadziesiąt lat każdy będzie musiał mieć kilkanaścioro i granica będzie stale rosła. Zaiste genialny plan.

 • anty-jar

  Oceniono 3 razy 3

  To wypłaćmy jeszcze 14, 15, a może jeszcze i 16. Co tam 30 mld nie zrobi różnicy.
  Wszak 13 emerytura nie obciążyła budżetu, tylko ZUS

 • cy.nick

  Oceniono 3 razy 3

  Cyt:"- W dłuższej perspektywie czasu rozwiązanie jest dość proste – wystarczy mieć więcej dzieci."
  Kretyn nie widzi, że najwięcej dzieci jest w rodzinach patologicznych, w których nie pracuje się z zasady. Ich utrzymanie to MOPS i 500+.

 • kissmygrass

  Oceniono 3 razy 3

  30 procent? Farciarze, mnie od lat ZUS obiecuje 10 procent w swoich prognozach...

 • krzysztof W

  Oceniono 5 razy 3

  To może trzeba to zrobić uczciwie tzn
  Kapitał który uzbieramy trzeba podzielić na średnią długość życia i dla mężczyzn wynosi 74 lata czyli 168 miesięcy i emerytura powinna wyniesc 1/168 kapitału tyle powinien dostać mezczyzna.
  Dla kobiet srednia dł życia to 82 lata czyli 264 miesiacy trwania emerytury i emerytura kobiet powinna wynosić 1/264 uzbieranego kapitału.
  Obecnie liczona jest srednia długosc zycia statystycznego polaka (łacznie kobiety i mężczyzny) i kapitał jesty dzielonu na 220 miesiecy.
  W ten sposób sztucznie obiza sie emerytury mezczyzn srednio o okloło 1500 zł.
  I to jest złodziejstw.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 3 razy 3

  Młody Polaku:
  Otrzymujesz na wejście na rękę ok. 2000 zł. Możesz liczyć na emeryturę w wysokości 600 zł (140€).
  Zastanów się w jakim rejonie Unii Europejskiej chcesz pracować.

 • antoniferdynand

  Oceniono 5 razy 3

  Jeżeli dzietność jest naturalnym elementem przekładającym się zarówno na PKB jak i przede wszystkim emerytury to ten element powinien szerzej być ujęty w instrumentach podatkowych. Nie widzę realnego interesu Państwa dla wspołnego rozliczania się małżonków z którego od lat korzystam od wielu lat. Rozsądne jednak byłoby aby w ramach wspólnego rozliczenia uwzględnieni byli wszyscy członkowie gospodarstwa domowego w relacji - rodzice dzieci (do 18 lub 24 roku życia). Taki model jest stosowany w kilku krajach UE (m.in. we Francji) i jest to w pełni logiczne.
  W odróżnieniu od sztywnych kwot odliczeń na na dzieci (PIT/O) czy 500+ takie rozwiązanie stymulowałoby w szerszym stopniu osoby zamożne do wielodzietności (czy w ogóle dzietności) bowiem korzyści byłyby niewspółmiernie większe. Może wydać się to niesprawiedliwe dla wielu ale dojrzewanie w zamożnej rodzinie dawać będzie większe gwarancje lepszego rozwoju zawodowego (lepsze szkoły, więcej kursów, lepsza znajomość języków, inny start zawodowy, etc.) co wprost przekłada się na poziom i wydajność wykonywanej w Polsce pracy.

 • tojamyszka

  Oceniono 3 razy 3

  Emeryci to taka grupa która nie ma związków zawodowych , ma za to mało siły , mało zdrowia i nie potrafi upominać się o swoje miejsce na ziemi. Dlatego Emerytów można skubać. Skoro robią to nawet najbliżsi , własne rodziny , przyjaciele to czemu nie ma tego robić państwo. I robi. Jedzie po niepełnosprawnych , emerytach. Żadnej ekonomii . Jedną ręką dadzą a za chwilę obydwiema zabiorą. Dali tzw trzynastkę , ale tak podnieśli ceny , że teraz za głodowe emerytury nawet na stałe opłaty nie wystarcza , a więc jak żyć Panie Premierze ?

 • Gregio8

  Oceniono 5 razy 3

  A dlaczego "w przyszłości"? A dlaczego NIE TERAZ?! Często gęsto emerytury 45 55 letnich emerytów są wyższe niż wypłaty netto obywateli. A praca za dawnych lat wcale nie była dochodowa i wróżenie z fusów na temat teoretycznych składek przyprawia o obrzydzenie.
  W Portugalii potrafili WSZYSTKIM obniżyć emerytury bo za bardzo obciążali budżet. A tutaj kolejny raz pitola o przyszłości zamiast robić coś teraz.
  Gdzie jest fundusz demograficzny?Ponad 10 lat temu był powołany i co? Co rozpierzchła się na inne ważne socjalne sprawy a z emeryturami...jakoś młodzi muszą sobie poradzic.
  I tak zasuwaj do 70 i dostań 10% swojego wynagrodzenia bo teraz styropianowa szlachta co to udawała, że pracuje przez dziesiątki lat i nagle jest wielce schorowana siedzi od lat 50 w domu musi sobie samochody zmieniać co 2 lata i 3 miesiace w roku siedzieć w pensjonatach nad morzem chlejąc na umór. Za nasze!

  A młodzi ludzie są tak głupi, że nie wiedzą jaką styropianowe krzykacze im starość szykują. I to jest najbardziej przerażające.

 • futszak78

  Oceniono 2 razy 2

  ja mam 6 tysi emerki i mi mało

 • distepfano

  Oceniono 4 razy 2

  Byłem dziś w ZUS i nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że ZUS jest w opłakanym stanie , bowiem wewnątrz budynku ZUS zauważyłem marmury, więc jak to jest ?

 • kontra.punkt

  Oceniono 12 razy 2

  Trzeba było przyjąć propozycję UPR w 1994 roku to by nie było takich problemów. Ale nie byłoby również ZUS i możliwości przyznawania różnych dodatków potencjalnym wyborcom.

 • justas32

  Oceniono 8 razy 2

  Wystarczy ograniczyć ustawowo kwotę najwyższego wypłacanego świadczenia do średniej krajowej - czyli ok. 5100 zł ...

 • kierowca.bombowca

  Oceniono 1 raz 1

  Dużo prościej będzie zlikwidować ZUS i każdemu pracodawca będzie przelewał kasę na prywatne indywidualne konto z którego wypłacać będzie można dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego. Do tego dziedziczenie przez rodzinę gdy Kowalski nie dożyje wieku emerytalnego. Nie będzie potrzeba armii urzędników, gmachów itp. a to przecież kosztuje. Tylko jest jeden problem rząd nie mógłby położyć na tym swojej pazernej łapy. Nie ściągnął by już drugi raz pit-u. No i ci uprzywilejowani musieliby zapieprzać dłużej żeby nie dziadować.

 • stalowy_jez

  Oceniono 5 razy 1

  Duzo lepszym rozwiazaniem od wymienionych bedzie likwidacja pana gwiazdowskiwgo i zusu.

 • dabera

  Oceniono 1 raz 1

  Szczególnie ta obniżka powinna dotyczyć polityków, wysokich dygnitarzy , członków wszelkiej maści rad i zarządów w spółkach skarbu państwa i tak dalej. Jak się nie umie dobrze kierować to trzeba płacić za to.

 • marcinmarcin12

  Oceniono 1 raz 1

  W UK kazdy ma taka sama emeryture. Jesli zarabiales 75k to otrzymujesz 10% tego rocznie.
  jesli dostajesz 20k moze liczyc na tyle samo 7.5k £ rocznie. Mozna jechac na klasie srednie? Mozna.

 • tegepe

  Oceniono 5 razy 1

  Tusk obniżył zasiłki pogrzebowe z 6000 do 4000 zł, więc po rządzących można się spodziewać także cięć świadczeń emerytalnych.

 • nowyemeryt

  0

  Po pierwsze , zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 65 lat.
  Przywilej wcześniejszej emerytury dopiero od 60 lat dla mundurowych i górników !!

 • boruta58

  0

  Trzeba pracowac do konca zycia zeby ,,madrzy" mieli emeryture ,,GODNA" . Znow sie zaczyna,,pinindzy nima i nie bedzie"Cytujac wypowiedz pewnego polityka w Polsacie ,,jestem przeciwny 500+, zarabiam duzo ale nie zrezygnuie z 500 bo sie nalezy. zawsze ci co krzycza najglosniej i najwiecej sa pierwsi do kasy. I najlepiej zeby innym nie dac wtedy starczy na dluzej. To mysl przewodnia naszych politykow

 • gorillaglu

  Oceniono 4 razy 0

  Prognozowanie, co będzie za 50 lat w gospodarce to wróżenie z fusów. Najprawdopodobniej będzie prawie pełna automatyzacja przemysłu i usług, więc system emerytur i tak będzie o kant du... rozbić, bo roboty nie przechodzą na emeryturę.

 • fafik.laciaty

  Oceniono 4 razy 0

  1. Rozwiązać ZUS.
  2. Zlikwidować składki na ZUS.
  3. VAT podnieść do 25-26%
  4. Każdemu dawać taką samą, państwową emeryturę finansowaną z podwyższonego VAT.

  Proste?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX