Komentarze (149)
USA znoszą wizy dla Polaków. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o Visa Waiver Program
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kapitan_rzbik

  Oceniono 15 razy 1

  śmiech na sali zmienili nazwe z wiza na wzniosek i i tak trzeb czekać 2 mies na rozpatrzenie

 • 45rt

  0

  Wiadomo ile te wizy kosztowały Polskę ranga naszego prezydenta została zredukowana do rangi ambasadora USA

 • izpz

  0

  Co najmniej dwie nieścisłości.
  Pierwsza : "W obu przypadkach (wjazdu na ESTA i na promesę wizową) ostateczną decyzję o wpuszczeniu podróżnego do USA (podobnie, jak w innych krajach) podejmuje urzędnik imigracyjny na granicy."
  Nieprawda. Jak w każdym cywilizowanym kraju urzędnik nigdy nie podejmuje ostatecznej decyzji. Odmowa urzędnika nie jest ostateczna - zawsze jest możliwość odwołania się od tej decyzji do sędziego imigracyjnego, który jest władny podtrzymać lub zmienić decyzję urzędnika. Odmowną decyzję można zaskarżyć na miejscu - zażalenie zostanie rozpatrzone zazwyczaj w ciągu kilku godzin, choć oznacza to konieczność oczekiwania w areszcie deportacyjnym. Jeżeli jednak sędzia podtrzyma odmowną decyzję, osoba musi się liczyć z deportacją (a nie odmową wjazdu), co zwykle oznacza zakaz ponownego wjazdu przez jakiś tam okres.

  Druga : "osoby podróżujące docelowo do Meksyku, Kanady, na Bermudy lub Wyspy Karaibskie muszą być pełnoprawnymi mieszkańcami tych terenów".
  Nieprawda - w ramach ESTA można podróżować tranzytowo przez USA, nie będąc mieszkańcem kraju docelowego. W zeszłym roku leciałem do karaibskich posiadłości Holandii przez Nowy Jork i po drodze jeszcze Panamę i nie miałem jakichkolwiek trudności z urzędnikami imigracyjnymi USA. Wątpię, aby taki przepis dotyczył tylko Polaków (miałem paszport innego kraju UE), bo Amerykanie nie robią wyjątków - może poza Kanadą.

 • kat_ja1

  Oceniono 2 razy 0

  Do Iranu się wybieram, bo oprócz ajjatollahów, mieszkają tam wspaniali ludzie, którzy są bardziej przyjaźni i mają więcej gościnności niźli Polacy katolicy razem wzięci. i jest tam dużo bezpieczniej, niż w Stanach, gdzie każdy dzieciak może mieć broń i wystrzelać z niej połowę klasy z dyrekcją szkoły włącznie. Zachwyt nad Ameryką może podzielać tylko ktoś, kto zna ją z filmów. Zapytajcie się przeciętnego Amerykanina, co zrobi, jak zachoruje. Niektórzy mają tam firmy, ale mieszkają w Europie, gdzie mają więszką szansę przeżyć godnie starość.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 2 razy 0

  90 dolarów oszczędności :-)
  A Partia i tak ogłasza sukces na miarę kupna Meksyku od USA :-)

 • tehdess

  Oceniono 2 razy 0

  Z całym szacunkiem, po takim czasie czekania i takiej ilości pomocy przy ich wojenkach o wpływy i ropę niech se wsadzą ten program.

 • druga_wieza

  Oceniono 8 razy 0

  Z tym Iranem to nawet śmieszne.
  Kiedyś tak było z Izraelem - stempelek z Izraela oznaczał, że w niektórych krajach arabskich paszport był "nieważny", bo "nie ma takiego kraju jak Izrael". Oczywiście w paszporcie mógłby być stempel z misiem Coralgolem i to by nie było przeszkodą, ale Izrael jak najbardziej. Dlatego żeby ludzie nie musieli wymieniać paszportów po wizycie w Izraelu zaczęto stosować wyjmowane wkładki ze stemplem. Proste?
  I szczerze mówiąc to samo mi się widzi z USA.
  Bo oni nie mają wglądu w to czy byłem w Iranie, nie sprawdzą tego. Ale ja nie chcę wymieniać tego cholernego paszportu, tym bardziej że jest w nim ...amerykańska wiza (kolejna zresztą, bywam tam w miarę często). Po prostu nie uznaję prawa US do ustalania gdzie mi wolno jeździć, a gdzie nie wolno.
  Aha, w Iranie nie byłem ale dwóch moich znajomych bywało, jeden bardzo często, wręcz tam mieszkał. Żaden nie jest terrorystą, ani komuchem, ani lewakiem, ani przygłupem, ani faszystą, ani islamistą, ani wielbłądem.

 • kmwsm

  Oceniono 8 razy 0

  Normalny Polak powinien "podziekowac" wolakom PiSowskim z rzeszowskiego, kieleckiego, lubelskiego i krakowskiego, ze dopiero teraz znosza jako ostatniemu panstwu zbloku wschodniego. Thank you rednecks

 • kuta_sik

  Oceniono 4 razy 0

  Wreszcie prezydent Duda z prezydentem Trampem zniesli wizy. Ziscil sie moj american dream. Jade.
  I wanna be a billionaire so fucking bad
  Buy all of the things I never had...

 • andi1946

  Oceniono 14 razy 0

  Mam gdzieś Jankesów, mam gdzieś ich kraj. Nie wybieram się, Trump mi się nie podoba jako prezydent, a w ogóle twierdzę że, może mają wiele do zwiedzania, ale nie pojadę bo, uważam że, nie zasługują na moją wizytę! Duda może jeździć!

 • bogdan19741974

  Oceniono 10 razy 0

  3 dni przed..wtedy samolot i hotel zaplacony/hotel chyba trzeba podac w tym wniosku/a oni sobie odmowia i po kasie,sa inne normalne kraje do odwiedzin

 • wm1963

  Oceniono 8 razy 0

  No i Gazeta jak zwykle straszy , a nawet mija się z prawdą. Synowie znajomych - studenci , rok przed wizytą w USA spędzili wakacje w Iranie. Owszem , w Ambasadzie Amerykańskiej przed wydaniem wiz musieli się bogato "tłumaczyć", pytanie o cel podróży do Iranu zadano kilkanaście razy, ale wizy dostali. A poszli do ambasady nieogoleni z modnymi brodami. Podróż wakacyjna do Stanów i sam pobyt minęła w ubiegłym roku bez przykrych niespodzianek.

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 10 razy 0

  Jedźcie, wszyscy.

 • xezaq

  Oceniono 8 razy 0

  No to teraz pytanie której sobie ten sukces przypisze? Prezydent? Premier? A może zwykły poseł??

 • antobojar1

  Oceniono 10 razy 0

  ..świetnie... jest szansa że Polska się odburaczy...
  .. a Ameryka zyska nowych członków KuKluxKlan'u..
  P.S. .. no i szansa dla polskich nazioli, OT-wców i ONR-owców.. USRAEL oferuje nielegalnym imigrantom zieloną kartę, po kilku latach służby w amerykańskiej armii..

 • pigeon_shit_dust

  Oceniono 5 razy -1

  Monki i Sarzyna pakuja narzedzia i ciuchy do roboty.. Ciszczie sie tym VWP bo to dlugo nie potrwa.
  "Wizy do USA zniesione. Polacy szykują się do podróży
  Na portalu z ofertami pracy w USA zamieścił już ogłoszenie. W Polsce jest monterem w fabryce stolarki. Zarabia słabo. Ma dwie córki w wieku 12 i 13 lat. - Chciałbym wyjechać do USA i dać szanse moim dzieciom na lepsze życie - deklaruje.
  Nie on jedyny. Wśród kilkuset świeżych ogłoszeń Polaków, którzy właśnie planują swój "american dream" znajdujemy jeszcze mechanika, kierowcę ciężarówki, murarza, hydraulika, grafika komputerowego. Nauczycielka planuje zamieszkać u rodziny w Los Angeles, a przy okazji popracować przy opiece nad dziećmi. Planują, że wjadą do Stanów bez wiz i spróbują się jakoś urządzić.
  - Kiedy w październiku pojawiła się zapowiedź zniesienia wiz, zainteresowanie ofertami pracy w USA wzrosło o 60 procent - komentuje Magdalena Cerecka z portalu ogłoszeniowego Poloniusz.pI. - Nadal, aby podjąć legalną pracę, trzeba będzie ubiegać się o wizę. Jednak nasi czytelnicy patrzą na to w ten sposób, że im mniej formalności, tym łatwiej podjąć decyzję o wyjeździe - dodaje."

 • wasz_dziadek

  Oceniono 9 razy -1

  Milo to przeczytac. Nie wybieram sie do USA w przewidywalnej przyszlosci, ale pochwalam to.
  Niech zyje Trump!

 • cerebral.palsy

  Oceniono 9 razy -1

  Iran wczoraj ogłosił, że odkryto u nich wielkie złoża ropy. Czyli Netanjahu natychmiast zadzwonił do Trumpa z rozkazem rozprawienia się z irańskim reżimem. Trump już wyraził zgodę. Powiedział mu, że ma setki tysięcy Polaków chętnych zginąć za irańską ropę, bo inaczej przywróci im wizy :)

 • tonz2

  Oceniono 2 razy -2

  "Cena za wyrobienie autoryzacji wynosi 14 dolarów (54 zł) i musi być uiszczona za pomocą karty płatniczej lub za pośrednictwem PayPala. Warto jednak pamiętać, że ESTA wydawana jest na okres dwóch lat (...) Tradycyjna wiza kosztuje jednak 160 dolarów (620 zł), a więc nawet przy wyrabianiu ESTA co dwa lata i tak zapłacimy znacznie mniej (70 dolarów)."
  Raz 14 dolarów, drugi raz 70 dolarów. To w końcu ile?

 • Andrzej G.

  Oceniono 4 razy -2

  Żeby sobie latać to trzeba mieć na to pieniądze.....w tej śmiesznej demokracji ledwo starcza na życie....komu teraz potrzebne te loty ci co na czarno chcieli pracowac w USA to dawno dali noge a bieda i oligarchy ruskie zostaly.....latać moga teraz tylko nowobogackie PO i PiS SLD

 • matt7893

  Oceniono 6 razy -2

  Chce jeszcze raz ostrzec wszystkich Polskich naukowcow szczegolnie tych nie uznajacych patronizowanego przez Konsulat USA w Warszawie Prezydenckiego Systemu Akademickiego wymagajacego para-wojskowej nominacji Prezydenckiej na tytul Profesora aby moc pracowac na stanowisku Profesora i posiadajacych obce tytuly naukowe szczegolnie PhD z USA szczegolnie ten ktory nie zaowocowal w uzyskaniu Zielonej Karty i dlatego pracujacych w krajach trzecich jak Brazylia czy Meksyk ze po wjechaniu do USA moza tez z nich nie wyjechac zywym. Dotyczy to szczegolnie osob pracujacych w Fizyce Teoretycznej prywatnie powyzej sredniego poziomu uczelni stanowych i laboratoriow rzadowych USA bedacych w ten sposob zagrozeniem konkurencyjnym dla rodowitych obywateli USA tam pracujach a takze w dziedzinach stategicznych jak atomowa fizyka doswiadczalna, chemia wirusow broni bakteriologicznych, chemia materialow wybuchowych, fizyka ciala stalego ale takze we wszytkich innych dziedzinach nauki jesli ich prace bylyby trudne i nie odtwarzalne niezaleznie dla zatrudnionych obecnie naukowcow USA. Moj program bezwizowy VWP zaczal sie juz w 1998 kiedy to dostalem w Amsterdamie 10 letnia laczana wize turystyczno-biznesowa B1/B2 an okres 10 lat pracujac tam na Uniwersytecie Amsterdamskim. W 2006 zostalem najpierw wrobiony w 9 miesiecy przeterminowyna status wizy B1 na lotnisku w Atlancie kiedy to nie wydano mi pozwolenia na proby na minimum 6 miesiecy i zmuszona do dopasowania do niemozliwego wtedy dla mnie statusu wizy J1 wymagajace karencji dwoch lat pracy w Polsce podczas kiedy moje PhD nie jest w Polsce uznawane na stanowisko Profesora ustawa bez nominacji Prezydenta na tytul Profesora ktora wobec mojego dorobku z USA rownemu Profesorom w Polsce juz podczas PhD jest niemozliwa. Przez pomylke zadeklarowalem jedynie chec pracy na uczelni stanowej bez zadnego wynagrodzenia ze zrodla USA jako tzw. dozwolone aktywnosci akademickie na statusie B1 jak dawanie pojedynczych wykladow na seminariach lub kilkudniowe pobyty naukowe na uczelni USA. W wyniku tego w 2007 probowalem bez inspekcji przekroczyc granice Kanady w ta i z powrotem aby dostac sie na konferencje naukowa w Calgary. Oddany przy drugiej probie przekroczenia granicy na przejsciu otwartym w nocy stronie USA zostalem aresztowany, wywieziony do ciezkiego obozu deportacyjnego we Florence Arizona i zmuszony ciezkimi warunkami do prosby o Voluntary Departure po czym wywieziono mnie w kajdankach do Amsterdamu. Efektywnie probowanao mnie w ten spsosob zabic poniewaz cierpie na syndrom ciaglego zmeczenia z powdu mozliwej wzmozonej kalorycznosci pracy mozgu w Schizofrenii i warunkach takich jak wizienie powolnie trace sily. Wiza B1 jedynie przedluzalem wymagany status wizy pracowniczej H1B nie mogac zlikwidowac domu w okolicy bylego miejsca pracy w Utah. NIe moze byc przypadkiem ze jestem potencjalnym Noblista w dziedzinie Fizyki Teoretycznej juz za odkrycia PhD i pracuje nad jednym z najbardziej strategicznch probemow napedu statkow kosmicznych tzn. napedem przy pomocy anty-materii a wiec nieograniczonego zasiegu. : ht tp://mk ken.home.blog

 • nino.rota

  Oceniono 10 razy -4

  Brawo PiS i Prezydenci Duda oraz Trump!

 • leonleonidas

  Oceniono 12 razy -4

  Nie wspieram terroryzmu to i nie wspieram uSSraela. Nie jadę tam.

 • realistas

  Oceniono 12 razy -6

  Amerykanie o Polakach:
  Cztery kłamstwa w ośmiu słowach?
  - "Uczciwy Polak jedzie trzeźwy własnym samochodem do pracy". Kawały o Polakach

 • dojcze_kabana

  Oceniono 14 razy -10

  To wszystko dzięki Bronisławowi, Lechowi Wałęsie i DOnaldowi Tuskowi a polactwo takie niewdzięczne

 • koneckie

  Oceniono 27 razy -13

  Tak Polska za dobrej zmiany zyskuje. Tylko eurokołchoz myśli że będzie drugim zssr.

 • chynek

  Oceniono 25 razy -15

  Jak trzeba nienawidzić Polski aby w takim dniu dawać takie paszkwile...

 • tata_japoxa

  Oceniono 36 razy -20

  To dzieki Donaldowi Trumpowi prezydentowi Andrzejowi Dudzie i PIS! Murzynek poklepał tylko mieszającego łbem bigos Komorowskiego po plecach i tyle było z wiz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX