Komentarze (113)
ZUS ściga symulantów na potęgę. Odzyskał 156 mln zł od wyłudzających zasiłki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • gobofraggle

  Oceniono 1 raz 1

  w ZLA, są 2 opcje. "pacjent musi leżeć" i "pacjent może chodzić". przy drugiej kontrola może mnie pocałować. przy czym sam ostatnio na zwolnieniu byłem w bodajże w 2007

 • myszoptak

  Oceniono 5 razy 1

  Bez rąk, bez nóg z puszką od konserw na głowie.
  Ale nadaje się do pracy.

 • stef0909

  Oceniono 3 razy 1

  A pierdo.... łajzy z ZUS mają opóżnienie w komisjach lekarskich ludzie zostali bez rent a te hooje maja to w tyle!!!

 • gj61

  Oceniono 2 razy 0

  Nie mam szajs-zbuka, ani innego debilnego "medium". Nie mam problemów z samooceną i nie potrzebuję "lajkuf", ergo mogą mi skoczyć.

 • re_x

  0

  Nie rozśmieszajcie-niedawno nauczyciele masowo brali zwolnienia,przed nimi policjanci i pielęgniarki-taka forma strajku i co?kogo ZUS z tych grup złapał??

 • izopropanol

  Oceniono 4 razy 0

  Społeczeństwo wraca powoli do formy znanej choć troche zapomnianej ale widać lubianej. Komitet centralny poza podejrzeniem a reszta dzieli sie na kontrolowanych i kontrolujących.

 • ks-t

  Oceniono 4 razy 0

  Zwolnień jest zdecydowanie za dużo. Kto na nie chodzi? W moim, dużym, międzynarodowym, zakładzie średnio ludzie brali 4-5 dni w roku i firma walczyła o zmniejszenie. Średnia ZUS to 6-7 dni KWARTALNIE na osobę a więc ok miesiąca na rok. Reszta za to płaci. Może pomyśleć o systemie amerykańskim, dniach wolnych na chorobę. Wygląda że opłacałoby sie państwu wprowadzić 10 dni urlopu chorobowego i zrezygnować ze zwolnień, może poza ciążą, długotrwałym szpitalem itp. Od reszty można sie ubezpieczyć.

 • zawszedak111

  Oceniono 6 razy 0

  Pismaku RK, "Praca lub urlop na zwolnieniu lekarskim mogą skończyć się sporymi finansowymi kłopotami."!??? - Urlop!???
  Nikt nie jest na tyle głupi, żeby wykorzystywać urlop będąc na zwolnieniu lekarskim! Zresztą, prawo tego zabrania!

 • Łukasz O

  Oceniono 4 razy 0

  A czemu nikt nie powie jak ZUS oszukuje ściągając tych tzw. wyłudzaczy. Potrafią obciąć w polowie art. na który się powołują tak żeby się zgadzał z ich zarzutami. Stwierdzają, np. skoro nie płacę składek spolecznych to nie pracuje a umowa o dzieło to przecie nie praca.

 • onduma

  Oceniono 3 razy -1

  Co ma renta do Facebooka ? Jzak ZUS bedzie dawal wynagrodzenie za obecnosc na Facebooku to moze wtedy odbierac rente. Na Facebboka moze wchodzic sparalizowany czy schizofrenik ale nie oznacza to, ze ktos zatrudni takiego czlowieka. Jesli chodzi o L4 to inna sprawa. Ale czy sledzenie ludzi przez instytucje na Facebooku to jest legalne ?

 • jorg_1980

  Oceniono 3 razy -1

  Gdzie to ściga ? Ja mam średnio 30 dni L4 w roku od lat i kontroli żadnej nie widziałem.

 • piotrus.zibi

  Oceniono 5 razy -1

  No dobra, ale kiedy ZUS zacznie ścigać tych którzy te lewe zwolnienia za łapówki wydają. Nie słyszałem nigdy aby pracownik sam sobie wystawił zwolnienie lekarskie

 • malgojb

  Oceniono 3 razy -1

  Dobrze by było także ile w odsetkach i opłatach sądowych ZUS dopłacił za wstrzymane od 'oszustów' wypłaty. W końcu co chwila opisywane jest jak ZUS z kimś walczy bo uzna sobie, że się nie należy nawet jak przepis mówi inaczej. Zresztą powyżej taki przypadek też uwzględniona

 • harrow

  Oceniono 2 razy -2

  I jakoś bardzo mnie to cieszy, brawo PIS

 • Artur Cybulski

  Oceniono 8 razy -2

  I bardzo dobrze że ścigają oszustów którzy przed lekarzem i pracodawcą udają ciężko chorych a później okazuje się że sobie jeżdżą na wakacje albo do innej roboty. Powinni też w końcu się wziąć za rencistów którzy wyłudzają świadczenia a jednocześnie pracują ale gdy mają trochę bardziej się wysilić to zaraz się obruszają że oni nie mogą, oni są chorzy a jak mają zostać trochę dłużej w pracy to zaraz krzyczą że jak za dużo zarobią to im rentę zabiorą. Albo jesteś chory i bierzesz rentę ale siedzisz w domu albo pracujesz ale przez ten czas renta zostaje zawieszona. Tak powinno być, wtedy pewnie z jakieś 70% rencistów nagle by wyzdrowiało. Po prostu nastąpiłoby masowe cudowne ozdrowienie. Każdy rząd, obojętnie z której partii jeśli odważy się kiedyś wprowadzić coś takiego(w co osobiście nie wierzę) będzie miał moje poparcie.

 • beristein

  Oceniono 6 razy -4

  Dla mnie ZUS to mafia i tyle. Powinno sie ja rozgonic. A mafiosow do pierdla. Zus najbardziej okrada ludzi. Z pieniedzy i godnosci.

 • klan_fan

  Oceniono 4 razy -4

  Lewe zwolnienia protestujących pracowników budżetówki też kontrolują?

 • kac

  Oceniono 14 razy -4

  "ZUS ściga symulantów na potęgę. Uważaj, co pokazujesz na Facebooku".
  Wasza moralność mnie normalnie powala, a może po prostu "nie oszukuj".
  Zamiast potępiać podpowiadacie jak kręcić dalej...
  cóż w sumie zdziwiony nie jestem, jaką trzeba mieć moralność, żeby zmieściła się w niej tęcza. Lewą (dosłownie i w przenośni).... wtedy każde krętactwo jest akceptowalne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX