Utrudnienia dla kierowców na autostradzie A1 koło Łodzi. Popękały elementy wiaduktu

GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami dla kierowców na węźle Łódź Północ, gdzie krzyżują się autostrady A1 i A2. Zamknięto wiadukt w ciągu A1, którego elementy konstrukcyjne uległy uszkodzeniu. Ruch został na jakiś czas przeorganizowany.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podała, że w piątek wieczorem rozpoczęło się wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu na węźle Łódź Północ krzyżującym autostrady A1 i A2. Z użytkowania musiał zostać wyłączony jeden z wiaduktów w ciągu A1 w kierunku Katowic.

Nowa organizacja ruchu na węźle Łódź Północ

Zmiany będą obowiązywać kierowców jadących zarówno na południe, jak i na północ Polski. Do dyspozycji podróżnych został oddany bliźniaczy wiadukt kierujący w stronę Gdańska. Skorzystają z niego osoby jadące w obu kierunkach, ponieważ na dwupasmowej jezdni ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. W związku z jego przeorganizowaniem zostaną ustawione ograniczenia prędkości dla jadących w obu kierunkach.

Nową, tymczasową organizację ruchu świetnie pokazują zdjęcia, które opublikowała GDDKiA:

Reorganizacja ruchu na węźle Łódź PółnocReorganizacja ruchu na węźle Łódź Północ fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (gddkia.gov.pl/pl/781/gddkia-warszawa)

Kierowcy jadący A1 na południe Polski na przejeździe awaryjnym tuż za wiaduktem w ciągu DK14 zjadą na wschodnią nitkę autostrady. Po przejechaniu ok. trzech km, tuż za węzłem Łódź Północ, wrócą na zachodnią jezdnię. Dla jadących na południe będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h. Dla kierowców jadących A1 na północ Polski dwupasmowa jezdnia przed węzłem Łódź Północ zawęzi się do jednego pasa i będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 km/h

- tłumaczy na swojej stronie GDDKiA.

Ruch nie zostanie zmieniony dla osób jadących z północy i południa w stronę Poznania i Warszawy. GDDKiA prosi kierowców o rozwagę, zwracanie uwagi na nowe oznaczenia i przestrzeganie tymczasowych ograniczeń prędkości.

Powodem problemów pękający wiadukt

GDDKiA podaje, że konieczność zamknięcia wiaduktu jest spowodowana wykryciem pęknięć, które powstały w jego konstrukcji. Niezbędne jest wykonanie specjalistycznych badań, które określą rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od ich wyników będzie zależało, kiedy dotychczasowa organizacja ruchu na węźle Łódź Północ zostanie przywrócona.

Więcej o:
Komentarze (105)
Utrudnienia dla kierowców na autostradzie A1 koło Łodzi. Popękały elementy wiaduktu
Zaloguj się
 • antoszek22

  Oceniono 42 razy 28

  Wina Tuska
  Skoro Tusk pilotował samolot który wylądował w lesie we mgle to mógł w tajemnicy przed wszystkimi lać beton na autostradzie i w rurze kanalizacyjnej pod Wisła .
  po nim wszystkiego można się spodziewać nieprawdaż drodzy pislamiści ?

  Minister Kwieciński może być dumny przez 4 lata nic nie zbudował więc żadne mieszkanie + mu się nie zawali .

 • soap2

  Oceniono 26 razy 20

  Teraz przełóżcie to sobie na budowę elektrowni jądrowej w Polsce. Po roku coś je***nie, bo Marian ze szwagrem wygrali przetarg po taniości i przycięli na jakości betonu...

 • martha.wise

  Oceniono 24 razy 18

  Może jakieś błędy, może jakiś nieprawdopodobny zbiego okoliczności., może błędy wykonawcze, może zastąpienie materiałami gorszej jakości.

  Sprawa zostanie wyjaśniona, albo ktoś będzie musiał za to odpowiedzieć, albo trzeba będzie jeszcze zmienić procedury, normy.

  Interesujące jest, że lekarze, inżynierowie, spawacze, betoniarze odpowiadają za swoje błędy.

  Za głupoty socjologów, pseudo-polityków i pseudo-ekonomistów, dziennikarzy bez pojęcia o rzeczywistości, aktywistów np antyszczepionkowych, odpowiada społeczeństwo i bezrefleksyjnie to akceptuje.

 • saammm

  Oceniono 18 razy 14

  Ha,ha, jeden wybudowali? Czy setki, a jeden okazał się fuszerką? A może ktoś z twojej rodziny sprzedawał materiały z tej budowy? Czyja wina? Budowlańców, Polaków. Wiadomo czyja nie jest, kto autostrad nie buduje. Ale każe stawiać ekrany dźwiękochłonne w polu, jak Szyszko, a potem mieć o to pretensje do PO.

 • kaschubowski

  Oceniono 17 razy 13

  Wychodzi PISowskie dupki ,,tradycja,, tzw. krytrium najniżej ceny rozstrzyganych przetargów . Ot i cała prawda.. Dobre nigdy nie jest tanie. Co wam rozmodlonym jełopom trudno pojąć.

 • jtby

  Oceniono 16 razy 10

  Coś jest w tym dowcipie. Do ekipy budującej autostradę przychodzi druga i mówią: kończcie szybciej, bo my już wygraliśmy przetarg na remont.

 • grr-5

  Oceniono 26 razy 10

  Pisowska Polska w ruinie.Podobnie było gdy w ubiegłym roku oddali fragment S3 i po kilku miesiącach było tyle dziur i pęknięć że musieli zrobić gruntowny remont nawierzchni.

 • grr-5

  Oceniono 23 razy 9

  Pisowskie osiągnięcia w budowie dróg rok 2019:
  Zerwane umowy:
  1)20km A1 koło Częstochowy (kwiecień)
  2)14km S3 koło Lubina (kwiecień)
  3)19km S61 koło Sniadowa (maj)
  4)6km S7 pod Warszawą (maj)
  5)10km S5 koło N.Marz(czerwiec)
  6)12km S5 koło Świecia(czerwiec)
  7)22km S5 koło Dworzyska(czerwiec)
  8)10km S5 pod Bydgoszczą(czerwiec)
  9)16km S5 pod Poznaniem (czerwiec)
  10)25km S61 koło Suwałk(czerwiec)
  11)18km S10 obwodnicy Wałcza(październik)
  12)5km A6 koło Szczecina(październik)
  Łącznie 196km
  6 unieważnionych przetargów na łącznie 100km dróg kategorii A/S
  Do tego ogromny wzrost kosztów budowy (40-50% więcej niż 2 lata temu) i opóźnienia w oddawaniu nowych odcinków sięgające roku i więcej

  O kolei już nawet nie będę pisał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX