Koniec kolejek do Paczkomatu. Paczkę odbierzesz bez wpisywania numeru telefonu i kodu

InPost udostępnił rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem i skrytką z poziomu aplikacji, podała spółka. Oznacza to, że przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz. InPost zapowiada, że niedługo umożliwi też nadawanie przesyłek za pomocą aplikacji zainstalowanej w smartfonie.
Odbiór przesyłek w Paczkomacie trwa zazwyczaj kilkadziesiąt sekund. Jednak zdecydowaliśmy się ten proces jeszcze przyspieszyć i wdrożyć strategię Go Mobile! Od teraz, podchodząc do Paczkomatu, możemy wybrać aplikację InPost i - w biegu - otworzyć swoją skrytkę, tak aby operacja ograniczyła się wyłącznie do wyjęcia przesyłki z urządzenia

- powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska. Jak dodaje, wprowadzona nowa wersja aplikacji mobilnej staje się centrum zarządzania przesyłkami i pozwoli na otwieranie Paczkomatu bez żadnych dodatkowych kodów. "To najbardziej rewolucyjna zmiana w zarządzaniu przesyłkami od czasu postawienia pierwszego Paczkomatu w 2009 roku"- mówi Brzoska.

Nadawanie paczek poprzez aplikację już niebawem

Wkrótce aplikacja InPostu ma umożliwić także szybkie nadawanie przesyłek. Docelowo za pomocą aplikacji, będzie można dokonać każdej operacji związanej z obsługą przesyłek.

Gdy inni otwierają nowe, kosztowne oddziały stacjonarne, my przenosimy wszystkie aktywności do mobilnej aplikacji - co pozwala nam sukcesywnie powiększać przewagę technologiczną. Naszym zdaniem, to technologia jest logistyką jutra

- dodał Brzoska.

Czytaj też: Rewolucja w InPost. "Wstrzymujemy SMS-y związane ze statusem przesyłki"

Więcej o:
Komentarze (135)
Koniec kolejek do Paczkomatu. Paczkę odbierzesz bez wpisywania numeru telefonu i kodu
Zaloguj się
 • pan_wafel_wielki

  Oceniono 41 razy 41

  Wystarczy zlikwidować wszystkie przyciski "DALEJ". Po co mi informacja o najbliższych paczkomatach, którą muszę przewinąć, skoro odbieram w paczkomacie, który sam sobie wybrałem?

 • romek-z

  Oceniono 41 razy 35

  Nie widziałem jeszcze kolejki przed paczkomatem. Ale przyspieszenie odbierania może byc fajne. Mój czas odbioru jest miedzy 25 a 30 sekund. Zmniejszenie czasu do 15 sekund to milowy krok naprzód. :-). W skali rocznej zaoszczędzi to Polkom i Polakom 1230000 sekund.

 • lukask73

  Oceniono 23 razy 23

  Paczki dałoby się odbierać już teraz wielokrotnie szybciej, gdyby pazerny InPost nie wyświetlał reklam i nie udawał, że użytkownik nie może dobrze trafić wirtualny klawisz na ekranie.

 • mikrobyznesmen

  Oceniono 28 razy 22

  === Oznacza to, że przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz. ===

  Czyli 10 osób jednocześnie przy paczkomacie i jednocześnie otwiera się 10 skrytek? Fajnie będzie...

 • batrolan

  Oceniono 19 razy 17

  Przepraszam, ale o jakie kolejki chodzi? Nigdy nie widziałem kolejki pod paczkomatem, a korzystam często. Odebranie paczki z kodem QR trwa maksymalnie 20 sekund i to tylko dlatego, że urządzenie przez jakieś 10 sekund wyświetla reklamę. Takie odbieranie za pomocą aplikacji może nie być dobrym rozwiązaniem, jeśli kilka osób równocześnie będzie to robiło, bo ludzie będą szukali własnych paczek.

 • djarev

  Oceniono 13 razy 11

  Pewnie już kilkaset razy odbierałem jakieś paczki w Warszawie, praktycznie zawsze od ręki, z tego co pamiętam, to JEDEN raz była sytuacja, że przede mną odbierała paczkę JEDNA osoba. I faktycznie - było to traumatyczne przeżycie.

 • ksywa

  Oceniono 12 razy 10

  Normalnie przed paczkomatami nie ma kolejek. Ale przed świętami - fakt, bywają. Tylko że jak przed świętami ciemnym wieczorkiem naraz 10 osób otworzy 10 skrytek... to będzie fajnie:-) Mają szansę od razu poczuć ducha świąt:-P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX