Likwidacja OFE. Będą głodowe emerytury? Morawiecki wymyślił, jak już teraz skubnąć miliardy z naszych składek

Rząd zapewnia, że likwidując OFE oddaje Polakom ich pieniądze. Mniej ochoczo przyznaje, że "zgarnia" przy tym solidną, bo wynoszącą 15 proc. prowizję. Tych pieniędzy pracującym nikt nie odda. Czy to oznacza niższe emerytury? Jak dzisiejsze poczynania rządu wobec OFE mają się do tego, co z Funduszami zrobił rząd PO? To pierwszy temat rozmowy programu "Studio Biznes". W drugiej części audycji poznamy potencjalne skutki pracowniczej rewolucji. Czy Polacy mają szansę pracować cztery dni w tygodniu? Wyniki skrócenia tygodnia pracy zaskoczyły ekspertów.

Sposób, w jaki rząd przenosi pieniądze zgromadzone przez Polaków w OFE budzi wątpliwości. Gość programu "Studio Biznes" - dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób przenoszenie składek może uderzyć po kieszeni każdego z nas. Efekty wprowadzenia eksperymentalnego, czterodniowego tygodnia pracy omówią z kolei Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz prof. Andrzej Blikle - ceniony przedsiębiorca. Tomasz Korniejew, redaktor naczelny Moto.pl, zdradzi z kolei plan fabryki z Zielonej Góry, która chce podbić światowy rynek ładowarek do samochodów. Daniel Maikowski zaprezentuje z kolei najciekawsze i najbardziej efektywne aplikacje smogowe.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (52)
Likwidacja OFE. Będą głodowe emerytury? Morawiecki wymyślił, jak już teraz skubnąć miliardy z naszych składek
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 24 razy 20

  Facet, który ma miliony i część swojego ogromnego majątku ukrywa prawdopodobnie na koncie żony , bez skrupułów ograbia nas z pien?ędzy i część z nich rozdaje w celach reklamowych, by utrzymać się na stołku. Nie myśli o tym co z nami będzie później . Robi to bez skrupułów , w sposób cyniczny i bezwzględny. Co on bierze żeby z tym żyć?

 • janzi

  Oceniono 18 razy 18

  Podczas poprzedniej reformy do budżetu nie trafiła nawet złotówka - jeden zapis księgowy (obligacje) zamieniono na inny (ZUS). Dzięki tej operacji PiS mógł zaciągać kredyty na 500+. Natomiast Morawiecki liczy, że połowa pieniędzy z OFE trafi do budżetu. Oszczędności, które Polacy gromadzili przez 30 lat, zostaną przejedzone przez dojną zmianę w dwa lata.

 • lob2

  Oceniono 10 razy 10

  Kaczyński i Morawiecki wygrali ,no to zaczną się cięcia emerytur,na służbę zdrowia,OFE, no i podatki w górę.Głosujący za PIS?-takiej chcieliście Polski,to ją będziecie mieć.Bo jak wam dają,to gdzieś trzeba uciąć,bo nie siedzimy na ropie ani złocie.Darczyńcami przymusowymi są "Lud pracujący miast i wsi",to ich się okrada a wam nierobom się daje.Taka jest rzeczywistość.Ale Polacy są biedni,więc każdą jałmużnę przyjmą.

 • Anna Skowron

  Oceniono 10 razy 8

  Ha Ha Ha Ha i co teraz powiecie lizusy pisowscy. Nawet 15 ta emerytura NiIC nie da. BARDZO. DOBRZE!!!!!!
  ZESRAŁA. SIĘ BIDA I PŁACZE HI HI HI

 • zd46

  Oceniono 10 razy 8

  PiS dokonuje dzieła zniszczenia, jak wandale, byle tylko trwali przy władzy

 • zd46

  Oceniono 8 razy 8

  A później okaże się, że przepisy się zmieniły i PŁACZ i PŁAĆ drugi raz podatek. PPK i co dalej? Co to za moda by opodatkować się DO PRZODU? Pamiętaj polski podatniku, że nie "chwali się dnia przed zachodem słońca" i "NIE RÓB KOMUŚ DOBRZE (PiS-owi) A NIE BĘDZIE CI ŹLE". Ich twarze nie są uczciwymi twarzami, więc zażądajcie certyfikatu pisemnego o ZAPŁACIE PODATKU z góry. Inaczej nawet w sądzie będzie sprawa przegrana. Wyobraźmy sobie, że chcecie kupić telewizor za 10 lat a teraz płacicie VAT, czy to nie szaleństwo, ale w tym szaleństwie jest metoda, kasa "JaroMateo" świeci dziurami? 160 mld, to oni dadzą sobie nawet ogolić "przyrodzenia", po prosu "być albo nie być".

 • zd46

  Oceniono 8 razy 8

  PPK-Partyjna Próba Konfiskaty środków z OFE i to jeszcze po zapłaceniu 15% za konfiskatę. Oszukany płaci podatek z góry i do przodu na jakieś 20 lat, bez żadnych GWARANCJI. Uzbierałeś, uzbierałeś a "HYDRA" skonsumuje twoje dobra, oni chcą trwać wiecznie a my zamieńmy im na "wietrznie". Czy to jest inny sposób niż w AmberGold? Tylko tam są sprawcy a tu rozmyją się w czasie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX