Rosja. Kot nie mógł polecieć samolotem, bo był za ciężki. Właściciel oszukał kontrolerów, teraz dostał karę

Michaił Galin nie mógł przewieźć swojego kota samolotem, bo zwierzę było za ciężkie. Rosjanin podczas kontroli podstawił więc inne zwierzę, a później pochwalił się tym na Facebooku. W efekcie linie lotnicze Aerofłot wykluczyły go z programu lojalnościowego za naruszenie regulaminu.

Rosjanin Michaił Galin wraz z kotem Wiktorem odbywali podróż z Łotwy do Władywostoku. Na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie napotkała ich poważna trudność. Okazało się, że zwierzę waży 10 kg, a na pokład ze sobą można wziąć jedynie bagaż podręczny, który maksymalnie waży 8 kg.

Aerofłot wykluczył Rosjanina z programu lojalnościowego, bo podstawił innego kota

Pracownicy lotniska zaproponowali, by zwierzę spędziło podróż w luku bagażowym. Michaił Galin nie zgodził się na to, gdyż obawiał się, że będzie to dla niego zbyt duże przeżycie. Dzięki pomocy znajomych podczas kontroli podstawił chudszego kota, a później wymienił go na swojego. Na dowód opublikował na Facebooku zdjęcia wraz ze zwierzęciem na pokładzie samolotu do Władywostoku. 

Do sprawy oszustwa bardzo poważnie podeszły linie lotnicze Aerofłot, które przeprowadziły wewnętrzne postępowanie, oskarżając pasażera o serię rażących naruszeń regulaminu. Wykaz z monitoringu potwierdził, że mężczyzna zamienił koty po zakończeniu kontroli. Aerofłot wyciągnęły konsekwencje wobec Rosjanina i wykluczyły go z programu lojalnościowego. Z tego powodu przepadło mu 400 tys. mil premiowych. 

>>> Dowiedz się więcej: Linie lotnicze chcą usunąć toalety, by zmieścić 460 pasażerów. Wielu to zniesie. Za tańszy bilet

Więcej o:
Komentarze (76)
Rosja. Kot nie mógł polecieć samolotem, bo był za ciężki. Właściciel oszukał kontrolerów, teraz dostał karę
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 34 razy 28

  Portale społecznościowe, to arka dla wszelkiej maści przygłupów.

 • arius9

  Oceniono 27 razy 23

  Brawa dla gościa. Niech jeszcze zrobi zdjęcie krzaczka marychy w ogródku i wrzuci na Insta.

 • lord-p

  Oceniono 22 razy 14

  muszą być bardzo ciekawe procedury bezpieczeństwa, skoro można sobie ot tak kota podmienić. Następnym razem ktoś podmieni pustą torbę na taką z bombą

 • babyjaga10

  Oceniono 10 razy 10

  O rety! Wielkie oszustwo, bo kot ważył 2 kg więcej. Pewnie samolot przez to by spadł. Nie można było po prostu zapłacić kilka rubli więcej za nadbagaż? Jakby zamiast kociaka przewoził tygrysa syberyjskiego, to bym się nie dziwiła.

 • jtby

  Oceniono 15 razy 9

  "Na dowód opublikował na Facebooku zdjęcia" Fejsiarze, to jakiś dziwny stan umysłu, a raczej jego poważnych wad.

 • nukula4

  Oceniono 7 razy 7

  Jak to możliwe że kota posądzono o otyłość, nie wiem co to za kot ale na pewno mniej ważył niż dziecko. Dziecka by nie zabrali matce? To jakiś rasizm! i to Aerofłot ma takie rasistowskie zasady. Nie do wiary.

 • c.t.k

  Oceniono 8 razy 4

  "Włazł kotek na płotek, diglibeba
  powinęła mu się łapa czeka go gleba"
  były poseł

 • takaprawda3000

  Oceniono 3 razy 3

  Pewnie jeden z członków gangu OLSENA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX