Komentarze (187)
Jarosław Gowin buntuje się ws. składek na ZUS. Porozumienie nie zagłosuje za projektem PiS
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • przemkowski64

  Oceniono 7 razy 5

  Gowin, widze ze jeden dysk trzyma sie kregoslupa, postaraj sie jeszcze aby wszystkie dyski trzymaly sie mocno i pogonimy wtedy kaczystan w PiSdu.

 • punter

  Oceniono 5 razy 5

  Gowin: Nie zagłosuję za zniesieniem 30-krotności.
  Kaczyński: Masz miejsce w zarządzie Orlenu i PKO dla swoich i spierd......
  Gowin: Biznes z panem Prezesem to czysta przyjemność.

 • 13sw

  Oceniono 5 razy 5

  Być może Kaczyński właśnie postanowił zaryzykować i przeprowadzić wcześniejsze wybory parlamentarne razem z prezydenckimi.

  "Nieistotny" Senat i ledwo zdobyta większość w Sejmie go widać jednak uwierają.

 • ton_y

  Oceniono 6 razy 4

  Ci którzy zarabiają więcej i tak płacą podatki miażdżąco wyższe od tych którzy zarabiają mniej. Oto przykład porównanie ile podatków płaci się zarabiająć 15 tys oraz 5 tys.:
  15 000 brutto - 180 000 rocznie - 111 000 na rękę - 69 000 podatków.
  5 000 brutto - 60 000 rocznie - 43 000 na rękę - 16 000 podatków.
  Różnieca to az 50 000 - i politycy chcą na swoje premie ukraść jeszcze więcej!??!?! TO 69 TYSIĘCY rocznie zabranych podatków to MAŁO???

 • signum_t

  Oceniono 4 razy 4

  Gowin łączy się PSL-em, PiS traci większość, nowa koalicja i zmiana władzy?

 • cysiowps

  Oceniono 4 razy 4

  No to czekamy na to co postanowi Lewica, w szczególności Razem. Bo większe podatki dla najbogatszych to jeden z kluczowych postulatów Razem.
  Może się okazać że przy braku poparcia od Gowina PIS przepchnie to razem z Zandbergiem.

 • czechy11

  Oceniono 4 razy 4

  Przybyw z przyszłości i mówię wam ze Buntował się ale z płaczem zagłosował😂

 • andrew1507

  Oceniono 3 razy 3

  Ja pamiętam a Wy?
  A czy pamiętacie jeszcze wyborcze obietnice Dudy z 2015 r?
  A ile z tych obietnic Duda zrealizował?
  A czy w związku z brakiem realizacji przeważająceji ilości z tych obietnic nie powinien podać się Duda do honorowej dymisj, która to rzecz też była jedną z obietnic?
  A czy dacie się ponownie nabrać Dudzie w nadchodzących wyborach w maju 2020r ?
  A czy możecie zaufać Dudzie, który poza innymi przestępstwami wobec Konstytucji wykazał się brakiem zdolności honorowej?
  A czy Pan Jerzy Owsiak nie powinien zastąpić Dude w Pałacu?

 • turkiestan

  Oceniono 3 razy 3

  Wszyscy żyjemy w jednym kraju w Polsce i mamy jednakowe prawa.Wyobraźcie sobie że ktoś pracuje w takich warunkach że przysługuje mu posiłek w pracy.Nie wiem czy ktokolwiek wie że od tych posiłków każdy pracownik musi zapłacić ze swojej pensji podatek i składki ZUS??Jestem ciekawy czy w sejmie tacy sami Polacy jak my płacą od posiłków podatek i ZUS??Nawet jeżeli taki posiłek im przysługuje??Mam nadzieję że od mieszkania które wynajmuje im kancelaria Sejmu płacą podatek ze swojej pensji!!Bo przecież za bycie posłem dostają pensję!!Tak samo powinni płacić za dojazd do miejsca pracy odliczając sobie tylko koszty uzyskania przychodu!!W końcu jak mówił zawsze Jarosław jesteśmy takimi samymi Polakami i mamy takie same prawa!!!To trzymajmy się jego słów i nie twórzmy jakichś klik które są ponad prawem!!Bo tak sobie sami uchwalili!!!Jak narazie słowa Kaczyńskiego i jego czyny to kpina z Polaków!!

 • spyderman2

  Oceniono 3 razy 3

  pis znów wydyma ciemnego luda

 • lesnojeziorska

  Oceniono 3 razy 3

  Gowin: niezłomny jak ameba.

 • lakman

  Oceniono 3 razy 3

  Jarek z Jarka próbuje zrobić wała?

 • pe_ro

  Oceniono 3 razy 3

  Ostatecznie "giętki" Gowin zgodzi się na podniesienie granicy do 300 krotności ale zapewni, że nie będzie się cieszył. Czy takiemu osobnikowi ktoś padałby rękę bez obrzydzenia?

 • FILIP

  Oceniono 3 razy 3

  Kurdupel tupnie i zagłosuje.

 • epik73

  Oceniono 3 razy 3

  Przystawki pis was zjada ale mimo wszystko idzie ku dobremu i oby to był początek końca

 • golem_t

  Oceniono 3 razy 3

  Ustawka pod Adriana. Ustawę skieruje do TW Wolfgangowej która po wyborach stwierdzi je jest OK i do budżetu wpadnie parę złotych.

 • krzycho-60

  Oceniono 3 razy 3

  Czy mi wypłacicie za 4 lata taką emeryturę gdy na nią przejdę? 430% do średniej przy kwocie bazowej 4003 za ten rok daje ponad 16000 wskaźnik podstawy.

 • indan

  Oceniono 3 razy 3

  Rząd PiS złodziei.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 3 razy 3

  Jednak PiS jest głupi - wystarczyło zrobić 3 próg podatkowy dla zarobków powyżej 450 tyś rocznie , np. 38 % , i nie było by argumentu o problemie wysokich emerytur w przyszłości.
  A tak idioci strzelają sobie w kolano.

 • droch

  Oceniono 3 razy 3

  A Partia na to: Dzięki nam milionerzy z pensją 2000 euro będą płacić uczciwe 70% podatku!

 • owrank

  Oceniono 3 razy 3

  Najśmieszniejsze jest to, że połowa albo i więcej osób, które ten limit przekraczają to budżetówka :) - kierownicy i dyrektorzy w państwowych firmach energetycznych, kopalniach, w kolejach, szpitalach, wierchuszka urzędów centralnych i samorządów, lekarze (tu będzie zabawnie bo ZUS zabierze składke emerytalną szpitalowi, finansowanemu ze składki zdrowotnej :):):)) czyli budżet zabierze połowę tej kwoty samemu sobie :)

 • druga_wieza

  Oceniono 4 razy 2

  ...
  Warto też wspomnieć, że składki zdrowotne są wprost proporcjonalne do zarobków.
  A wykorzystanie systemu nie jest, bo bogatsi ludzie mają prywatne abonamenty, które odciążają państwową służbę zdrowia w 90% spraw. Do tego prywatni dentyści, itd.
  Ale składki płacą większe. Jakież to sprawiedliwe. Takie lewicowe...

 • druga_wieza

  Oceniono 4 razy 2

  NIE BĘDZIE WYŻSZYCH EMERYTUR.
  Po prostu zobowiązania wynikające z podniesienia składek (likwidacji 30-krotności) zostaną za jakiś czas anulowane mętną ustawą.

 • franiux

  Oceniono 2 razy 2

  Już wymyślili, zniosą 30 krotność i wprowadzą maksymalna emeryturę. Kasa się zgadza, a że to niezgodne z konstytucją to kogo to obchodzi.

 • andrew1507

  Oceniono 2 razy 2

  a pismafia i jej kulsony znowu zabijają, młody mężczyzna zastrelony w próbie ucieczki,
  kaczorek dyktatorek znowu umoczył swe łapska we krwi,
  dlaczego nikt nie reaguje?
  gdzie jest Pan Bodnar?
  niedługo nas będą zabijać za żart, drwine z kaczyzmu,.....

 • xynat

  Oceniono 2 razy 2

  To takie typowo pis-dwoskie. Dzisiaj ściągniemy wyższe składki a w przyszłości wyższe emerytury ... uj tam z przyszłością, liczy się tylko tu i teraz.

 • turkiestan

  Oceniono 2 razy 2

  Przypomnijcie sobie jak Jaruś szalał gdy jego bratu kończyła się druga kadencja prezydencka i nie miał najmniejszych szans dłużej zostać wybranym.Wtedy Jaruś nagle zaczął wszędzie szaleć i wyzywać że nie może tak być żeby prezydent RP dostawał tak niską emeryturę!!Musieli na szybko uchwalić podniesienie emerytury!!Wcześniej gdy Kwaśniewski i Wałęsa dostawali po 2500 zł mówił że to i tak za dużo dostają.Gdy jego brat miał iść na emeryturę nagle okazało się że to za mało!!To samo mamy obecnie!!Nie wiem czy wiecie ile ma składek emeryt odchodząc na emeryturę po ponad 40 latach pracy??To kwota kapitału początkowego zwaloryzowanego i składki po reformie zwaloryzowane razem to 700 tys - 1 miliona złotych.To są te najlepsze emerytury !!!Przy tych zarobkach jakie dali sobie i swoim rodzinom PiS-iory za 4 lata odłożą więcej niż my za całe życie ciężkiej harówki!!!Ograbili Budżet Państwa a teraz ograbią ZUS!!!A pół......i jeszcze ich chwalą!!!My jako młodzi daliśmy naszym dzieciom Wolną Polskę!!Postanowiliśmy że oddamy nawet własne życie jak będzie trzeba ale zrobimy wszystko żeby odspawać Polskę od ZSRR i przegonić Armię Czerwoną z naszej ojczyzny a potem przyłączyć Polskę do cywilizowanego świata.I to zrobiliśmy mimo wielu ofiar i zniszczonego życia!!A oni za 500 zł oddali, sprzedali tą Polskę cwaniakom z PiS!!!!I to najbardziej boli!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX