Radio Maryja z najmniejszą słuchalnością w historii. Niewiele ponad procent udziału w rynku

Radio Maryja od sierpnia do październia br. odnotowało najgorszy wynik słuchalnościowy w historii. Toruńska rozgłośnia zanotowała ostatnio kolejny spadek i posiada zaledwie 1,1 proc udziału w rynku.

Wg raportu przedstawionego przez serwis Wirtualne Media na podstawie badania przeprowadzonego przez Radio Track Kantar Polska, liderem pod względem słuchalności w okresie od sierpnia do października br. było RMF FM posiadające ponad 27 proc. udziału w rynku w grupie wiekowej 15-75 lat. Historycznie niski wynik zanotowało Radio Maryja, którego udział wyniósł zaledwie 1,1 proc.

Radio Maryja z najniższym wynikiem słuchalności. Na czele RMF FM

Toruńska rozgłośnia znalazła się w zestawieniu na 15. miejscu (łącznie branych pod uwagę było 22 stacje radiowe) pomiędzy RMF FM Classic a Radiem Pogoda. Względem analogicznego okresu w ubiegłym roku radio zanotowało spadek o 0,4 proc. do poziomu 1,1 proc. W październiku 2013 r. udział stacji w rynku był dwukrotnie wyższy. Tak gwałtowny odpływ słuchaczy jest o tyle zastanawiający, że na początku tego roku radiostacja posiadała 1,8 proc. udziału w rynku. 

Na czele zestawienia niezmiennie pozostają RMF FM, Radio Zet oraz Eska, które łącznie posiadają 48 proc. udziału w rynku. Na ostatnim miejscu znalazło się natomiast Chilli Zet. Spore spadki zanotowało Audytorium 17 oraz VOX FM, które straciły o 0,7 proc, posiadając odpowiednio 4,5 oraz 3,4 proc. udziału w rynku w analizowanej grupie wiekowej. 

Radio Maryja na rynku obecne jest od 29 lat

Radiostacja została założona w 1991 roku w Toruniu przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów). Twarzą radia jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Radio prezentuje treści o charakterze religijnym, a największą popularnością cieszy się w grupie odbiorców w wieku 61-75 lat. W latach 2001-2010 posiadało średnio 3 proc. udziału w rynku, będąc przy tym jedną z najbardziej opiniotwórczych stacji w kraju. 

Więcej o:
Komentarze (107)
Radio Maryja z najmniejszą słuchalnością w historii. Niewiele ponad procent udziału w rynku
Zaloguj się
 • kapitan_rzbik

  Oceniono 33 razy 31

  poco rydzyka sluchać jak w tvp połowa programów to tematy koscielne i oszolmska propaganda prawicowa

 • pan.szklanka

  Oceniono 28 razy 24

  Nie oszukujmy się. Ile Rydzyk ma od przygłuchego emeryta? Tyle co Kościół rzymski z tzw. "tacy". Na waciki.
  Prawdziwe pieniądze idą zupełnie inną drogą.

 • magda_breslau

  Oceniono 20 razy 18

  Według wyliczeń portalu OKO.press ministerstwa, spółki i organizacje pod kontrolą Prawa i Sprawiedliwości tylko od 2016 roku dały fundacjom i mediom o. Tadeusza Rydzyka co najmniej 214 238 441 złotych.

  Wychodzi prawie milion na sluchacza.

 • krzywelustro

  Oceniono 17 razy 15

  Nie pomogło nawet to, że w pierdlach szczekaczki są ustawione na RM.

 • smarekdarek

  Oceniono 19 razy 15

  Słuchacze odchodzą do krainy szczęśliwości, gdzie ojciec Muchomorek już duszy nie zatruwa.

 • pablo_spear

  Oceniono 20 razy 14

  Najnizsza sluchalnosc, ale najwyzsze dotacje z budzetu.
  Taki mamy teraz klimat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX