AliExpress otworzył pierwszy salon w Europie. Kolejne projekty handlowe mogą dotyczyć Polski

AliExpress zdecydował się otworzyć salon w Madrycie. Chiński gigant ma w planach kolejne tego typu projektu. Mogą one dotyczyć Polski, która jest dla platformy ważnym rynkiem w Europie

AliExpress z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Przykładowo podczas Festiwalu Zakupów w 2018 r. wartość zakupów dokonanych za pomocą platformy internetowej wyniosła 30,8 mld dol. Nic więc dziwnego, że chiński potentat wykorzystuje popularność i zaczyna inwestować w handel tradycyjny.

AliExpress otwiera sklep w Madrycie. Wkrótce możliwe również inne inwestycje

Efektem ofensywny giganta jest otwarcie salonu w Madrycie latem br. Posiada on 740 mkw. a klienci mogą w nim obejrzeć tysiąc produktów należących do 60 marek - informuje cyfrowa.rp.pl. Co ciekawe, zakup ich nadal musi się odbyć drogą internetową. Pierwszy sklep w tej części świata można potraktować także jako coraz śmielsze wejście AliExpress na rynek europejski.

>>>Czytaj także: Ostatnia szansa na zrobienie świątecznych zakupów na AliExpress. Potem prezenty mogą nie dotrzeć na czas

- Otworzymy w Europie kolejny salon, ale nie mogę jeszcze podać w jakiej lokalizacji. Oczywiście to dla nas tylko dodatkowa działalność, nie staniemy się firmą handlu tradycyjnego tylko nadal rozwijamy się głównie online - powiedział "Rzeczpospolitej" Cheer Zhangm, główny menedżer ds. operacyjnych w chińskiej spółce. Wizja powstania salonu AliExpress w Polsce nie jest wcale taka odległa. Po Hiszpanii, to właśnie nasz kraj oraz Rosja należą do największych europejskich rynków zbytu dla firmy.

AliExpress atakuje rynek handlu tradycyjnego, ale to internet jest coraz popularniejszym "centrum handlowym"

Rozwój takich firm, jak AliExpress czy Amazon świadczy o potencjale tego segmentu handlu. Na razie e-handel w większości krajów świata stanowi mniej niż 10 proc. udziału w sprzedaży detalicznej. Jak wynika z danych McKinseya podanych przez rp.pl, na czele pod tym względem znajduje się Wielka Brytania (15,6 proc.) oraz Stany Zjednoczone (11,8 proc.). Polska z 7,1 proc. również plasuje się stosunkowo wysoko. Co ciekawe, wartość rynku e-handlu w 2013 r. wyceniano na 1,3 bln dol., a w 2021 r. zwiększy się ona prawie czterokrotnie do 5 bln dol. 

Więcej o:
Komentarze (21)
AliExpress otworzył pierwszy salon w Europie. Kolejne projekty handlowe mogą dotyczyć Polski
Zaloguj się
 • kertog123

  Oceniono 1 raz 1

  Amazon, Aliexpress, Allegro - pasożyty na ciele globalnego handlu. Żyją z prowizji odprowadzanych przez sprzedawców - ceny mogły by być ( i często własnie są !!!) niższe w sklepach internetowych tych sprzedawców.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy 0

  Niech Morawiecki nałoży na Alibabe karne cło. Będzie miał na zapchanie dziury budżetowej.

  Bo likwidacja limitu ZUS to naprawdę bardzo zły pomysł. To doprowadzi do błyskawicznej likwidacji oddziałów R&D w Polsce. Korporacje przeniosą je na Ukrainę.

 • rasta-mw

  Oceniono 19 razy -1

  Zanim coś kupicie na Aliexpress, sprawdźcie oferty importerów na Allego. Wiele produktów jest w podobnej cenie, a niektóre nawet tańsze (porównujcie z kosztami dostawy). Szczególnie te większe gabarytowo i smartfony, tablety, które są najczęściej clone (vatowane) przez naszych dzielnych celników.

 • droppas

  Oceniono 7 razy -3

  Polecam dołączyć do grupy na fb o nazwie Aliexpress Polska - Najtańsze oferty - na czas wyprzedaży można było znaleźć kupony zniżkowe oraz całkiem fajne produkty w niskich cenach.

 • waapi

  Oceniono 11 razy -7

  Kiedy w koncu rzad wezmie sie za te zakupy bez podatkow. Olbrzymia ilosc wplywow do budzetu ktora nie wplywa

 • zakrzyczny

  Oceniono 16 razy -10

  Poczta Polska skutecznie ostudzi entuzjazm tańszych zakupów u Chińczyka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX