Niedziele handlowe. Czy 17 listopada sklepy będą czynne? Odpowiadamy

Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte? Odpowiedź na pytanie, czy 17 listopada jest niedzielą handlową, daje ustawa o ograniczeniu handlu, przyjęta 10 stycznia 2018 roku.

Przepisy dotyczące podziału na niedziele handlowe i niehandlowe zostały skonstruowane w taki sposób, aby umożliwić nam stopniowe przyzwyczajanie się do tego, że robienie zakupów w niedziele już od przyszłego roku praktycznie nie będzie możliwe.

O ile bowiem w ubiegłym roku handlowcy mogli otwierać wielkie sklepy w dwie niedziele w miesiącu, to w tym roku już tylko w jedną. Natomiast w roku 2020, w siódmym dniu tygodnia, sklepy będą mogły być czynne tylko siedem razy w całym roku. 

Czytaj więcej: Zakaz handlu w niedzielę. Od stycznia znów zaostrzenie. Branża: Dwie niedziele powinny być handlowe

Niedziele handlowe 2019. Czy 17 listopada sklepy będą otwarte?

Wracając jednak do teraźniejszości. Od stycznia 2019 roku musimy przyzwyczaić się do tego, że na większe zakupy możemy udać się jedynie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Wynika z tego, że 17 listopada nie jest niedzielą handlową, a supermarkety i hipermarkety typu Lidl, Biedronka czy Ikea będą zamknięte.

Kiedy wypada najbliższa niedziela handlowa? Zakupy w ostatni dzień tygodnia zrobimy za to już za tydzień 24 listopada.

Więcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe. Czy 17 listopada sklepy będą czynne? Odpowiadamy
Zaloguj się
 • obserwator_z_davos

  Oceniono 3 razy 3

  Artykuły o niedzielach niehandlowych chyba przestały się "klikać" (choć większość i tak otwiera je głównie dla szyderstwa), skoro postanowiono dołączyć zdjęcie kobiecego tyłeczka.

 • Oceniono 3 razy 3

  Tak, ważna informacja, już się zakorzeńiła w grafiku informatycznym GW Szkoda że start zaczyna się w czwartek a nie w poniedziałek i przeważnie 2 razy dziennie a powinno być 6. Tekst znany byłby wszystkim obywatele RP oraz bezbłędnie powtórzony nawet gdyby obudzić" Kowalskiego" o 2:00 w nocy wyrecytowałby na pamięć na bank nawet zdanie po zdaniu nie myliłoby się pewnemu szeregowemu posłowi ze słowami Hymnu Narodowego.

 • kann2

  Oceniono 5 razy 3

  Czy dzisiaj są czynne sklepy w Izraelu? Szabat jest, a nasi piłkarze i kibice tam pojechali.

 • kupidon

  Oceniono 2 razy 2

  czy przed każdą niedzielą trzeba debi..om przypominać, że HANDLOWĄ jest OSTATNIA niedziela w miesiącu?

 • Oceniono 1 raz 1

  Normalnie skandal 3:47 niedziela a informacji o handlowych niedzielach nie ma. Dyrektor departamentu informacyjnego UZ po prostu zabalował Jestem zrozpaczony. Oj redaktorze chyba premii nie będzie

 • baxter21

  Oceniono 3 razy 1

  ABE, UZ,NPK,Apik - cv.ele z wybiórczej. Na to pytanie odpowiadacie od piątku. Ale my,czytelnicy wiem o tym i nie chcemy widzieć na głównej tych waszych bzdur. Podpięcie swoje wypociny chociaż imieniem i nazwiskiem. Wstyd ?? No pewnie lamusy

 • voyteko

  Oceniono 2 razy 0

  a od Piatku do Soboty wieczorem bedzie otwarte?

 • lw1452

  0

  Polska to Krasa glupkow, ale powtarzanie tego samego tekstu co tydzień , to nawet tutaj przesada. I to w dwóch miejscach. Czas się wynosić......na inna stronę. Po. O być obrażonym przez Gazetę

 • czarna_brygada09

  0

  3 i 10 i 17 niedziele niehandlowe , a w niedziele 24 robię inwentaryzację i nie będzie mi łazić na zakupy. Możecie mnie pocałować .... powiedzmy w dudę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX