Zaskakujące zmiany w strukturze rządu. Jadwiga Emilewicz w jednym resorcie obejmie turystykę i budownictwo

Ministerstwo przedsiębiorczości i turystyki po zamianach w rządzie obejmie nie tylko gospodarką, ale również budownictwo i turystykę. Dotychczasowa minister Jadwiga Emilewicz przedsiębiorczości i technologii została powołana na stanowisko ministra rozwoju w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego.

Resort rozwoju będzie odpowiadał między innymi za budownictwo, mieszkalnictwo i planowanie przestrzenne. Minister Jadwiga Emilewicz przypomniała, że w ubiegłym roku ten dział gospodarki był odpowiedzialny za 8 procent PKB. Wskazała, że przez najbliższe dwa lata będą kończone ważne projekty infrastrukturalne, bo dobiega końca obecna unijna perspektywa finansowa 2014-2020. Minister zaznaczyła, że w dziedzinie, podległej od teraz jej resortowi, jest między innymi program budowy mieszkań. "I będziemy utrzymywać to przyspieszenie w ciągu najbliższych czterech lat" - zadeklarowała i wskazała, że to jeden z najważniejszych obszarów, którymi będzie zajmowało się ministerstwo.

Jadwiga Emilewicz ministrem rozwoju i przedsiębiorczości. Drugi obszar nadzorowany przez ministerstwo rozwoju to turystyka.

Minister Emilewicz przypomniała, że wraca on do resortu gospodarczego. Jak mówiła, liczba turystów przyjeżdżających do Polski stale rośnie. Oceniła też, że "Polska ma ogromne osiągnięcia gospodarcze doceniane przez partnerów biznesowych". Jak przekonywała, to przyczyna, dla której wybierają nasz kraj do inwestycji. "Ale także dlatego, że Polska jest państwem bardzo bezpiecznym" - dodała minister Emilewicz wskazując, że ten czynnik jest brany pod uwagę również przez turystów, którzy odwiedzają Polskę.

>>> Zobacz wideo:  Jadwiga Emilewicz: To nie "Taniec z Gwiazdami" tylko kontynuacja poważnej pracy

Minister Emilewicz zapowiada, że będzie stać na straży stanowienia prawa

Jadwiga Emilewicz uważa, że każdy akt prawny wpływający na prowadzenie działalności gospodarczej będzie konsultowany zgodnie z trybem konsultacji społecznych. "To dla nas bardzo ważne. To był nasz znak firmowy przez ostatnie cztery lata i ja będę strzec go w najbliższych latach, w czasie sprawowania swojego urzędu" - zapewniała minister Emilewicz. Minister rozwoju podkreśliła, że będą też kontynuowane prace rozpoczęte w ministerstwie przedsiębiorczości i technologii, między innymi nad ułatwianiem sukcesji w firmach rodzinnych oraz nad pakietem "antyzatorowym".

Więcej o:
Komentarze (45)
Zaskakujące zmiany w strukturze rządu. Jadwiga Emilewicz w jednym resorcie obejmie turystykę i budownictwo
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 14 razy 14

  "każdy akt prawny wpływający na prowadzenie działalności gospodarczej będzie konsultowany zgodnie z trybem konsultacji społecznych"- śmieszne

 • polak666maly

  Oceniono 17 razy 13

  specjalisci od wszystkiego czyli niczego.

 • yureck

  Oceniono 8 razy 8

  Będzie odpowiadał za miliom mieszkań Matousza?? Nie moja bajka, ale współczuję

 • ar.co

  Oceniono 8 razy 6

  Pisowska Mädchen für alles. I tak samo jak służące "do wszystkiego" nic niepotrafiąca.

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 5 razy 5

  Kozioł Emilewicz - ktoś przecież będzie musiał beknąć za obiecywane bzdury.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 5 razy 5

  Gdzie rzucą Dupiaka? Na województwo?
  www.youtube.com/watch?v=Y2lX5J-8L9o

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX