Lidl wpadł na pomysł jak zarobić. Wprowadził mniejsze paragony i zaoszczędził pół miliona złotych

Lidl znany jest z szukania oszczędności w różnych aspektach działalności w celu zachowania niskich cen. W Wielkiej Brytanii sieć zaoszczędziła 150 tys. funtów na papierze dzięki mniejszym paragonom.

Firmy szukają oszczędności w różny, często niebanalny sposób. Popularny nie tylko w Polsce, ale i Wielkiej Brytanii Lidl zdecydował się wprowadzić mniejsze paragony. Dzięki temu sieć dyskontów zaoszczędziła na papierze 150 tys. funtów w skali roku - informuje "The Sunday Times"

Lidl szuka oszczędności, gdzie tylko się da. Wszystko po to, by utrzymać niskie ceny

Głównym powodem cięcia kosztów w każdy możliwy sposób jest utrzymanie konkurencyjnych cen, co na rynku dyskontów jest kluczem do sukcesu. Potwierdził to szef Lidla w Wielkiej Brytanii Christian Härtnagel. Brytyjski eksperyment z paragonami nie jest jednak pierwszym, na jaki zdecydowało się niemieckie przedsiębiorstwo. W 2016 r. szwajcarski Lidl zdecydował się nie drukować paragonów osobom, który ich nie chciały. Dzięki temu zaoszczędzono ok. 30 ton papieru rocznie. 

>>> Czytaj także: Lidl Polska pochwalił się wynikami i pensjami swoich pracowników. Dla magazyniera 4800 zł brutto

W Wielkiej Brytanii Lidl jest jednym z najpopularniejszych dyskontów. Na tamtejszym rynku pojawił się w 1994 r. i posiada 760 sklepów. Dla porównania w Polsce niemieckie przedsiębiorstwo funkcjonuje od 2002 r. Ostatnio informowaliśmy, że w Warszawie zostanie wkrótce otwarta 700. placówka sieci

Lidl z coraz bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami 

Rynek dyskontów ze względu na konkurencyjnych należy do jednego z najbardziej innowacyjnych. W Polsce Lidl testuje wprowadzenie kas samoobsługowych. Ponadto, aplikacja Lidl Plus, w której można znaleźć oferty promocyjne jest 14. najpopularniejszą aplikacją w Polsce i korzysta już z niej 4 mln osoby. 

Więcej o:
Komentarze (71)
Lidl wpadł na pomysł jak zarobić. Wprowadził mniejsze paragony i zaoszczędził pół miliona złotych
Zaloguj się
 • zenith700

  Oceniono 22 razy 12

  Jak czytam wypociny takich "geniuszy" dziennikarstwa, jak autor powyższego - niejaki JaM - to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera...
  "Lidl wpadł na pomysł jak zarobić. Wprowadził mniejsze paragony i zaoszczędził pół miliona złotych"

  Lidl zarabia na swojej działalności handlowej - taniej kupuje i drożej sprzedaje. Taka działalność obciążona jest różnymi kosztami - wynajem/budowa sklepów, pracownicy i również papier do drukarek przy kasach. Zmniejszenie paragonów ogranicza zatem koszty działalności, a nie jest źródłem zarabiania, mato.le JaM!

 • owrank

  Oceniono 10 razy 8

  150 000 funtów ? w jakim czasie ? rocznie ? dla takiej sieci ? przestawienie klimatyzacji o 0,01 stopnia celcjusza pewnie dałoby pięć razy większą odzczędność

 • sabaton128

  Oceniono 8 razy 6

  A mnie denerwuje, ze paragony nie mają jakies swojego standardu. Kazdy ma inną szerokość, data jest w innym miejscu, gdy czegos szukam, to muszę sie przedrzeć przez ten cały chaos.

 • daniell157

  Oceniono 9 razy 5

  Popieram. Powinni wogole minimalizować zużycie papieru na te kwitki szczególnie że część od razu laduje w koszu bo klient nie potrzebuje kolejnej tony tej makulatury

 • sztej

  Oceniono 4 razy 4

  Za tę innowację, zarząd przyznał sobie 200 tys. funtów.

 • knl111

  Oceniono 8 razy 4

  Proponuję kolejne oszczędności: osoby, które posiadają aplikację Lidla na smartfonie otrzymują paragon w formie elektronicznej.

 • sabaton128

  Oceniono 9 razy 3

  Ja mam jeszcze lepszy pomysł - wprowadzić płatne paragony. Oraz płatne kasy.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 2 razy 2

  Tak, a £600,000 to oni dziennie wywalają jedzenia do skipu.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 4 razy 2

  W Bolandii paragony są konieczne, żeby widzieć co kasjer wbił nieprawidłowo, czego mamy za dużo wbite na paragonie i która cena się nie zgadza z tym co było na półce. A Lidl ma niskie ceny-owszem, ale w UK, w Niemczech jest już drożej, a w PL mają dużo drożej, taka Bolandia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX