Premier Morawiecki chce gwarancji dla PPK i IKE w Konstytucji. "To ściema. Rząd przyznaje, że sam nie szanuje ustaw"

Premier Mateusz Morawiecki zaproponował w expose, by  Konstytcji zapisać ochornę pieniedzy zgromadzonych w PPK i na IKE. - Rząd apelując o zagwarantowanie PPK w konstytucji przyznaje, że sam nie szanuje ustaw - mówił w Studiu Biznes Aleksander Łaszek, ekonomista FOR. - Twierdzenie, że to jest rozwiązanie problemu systemu emerytalnego, to jest ściema - dodawał prof. Witold Orłowski ekonomista z Akademi Vistula. Zobacz całą rozmowę.

- Zmieńmy Konstytucję tak, by zagwarantować środki PPK i indywidualnych kont emerytalnych, zagwarantować ich prywatność i ochronę. Tak możemy odzyskać zaufanie obywateli, przywrócić im wiarę w godną egzystencję - mówił podczas expose w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Czy konstytucja ochroni pieniądze Polaków zgromadzone w Pracowniczych Planach Kapitałowych? Czy emerytura, którą do kieszeni dostanie Polak za dwie-trzy dekady będzie głodowa, skoro ostrzega przed tym nawet ZUS? Na to pytanie odpowiedzą Aleksander Łaszek, ekonomista FOR i prof. Witold Orłowski, - ekonomista, rektor uczelni Vistula w "Studiu Biznes".

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (16)
Premier Morawiecki chce gwarancji dla PPK i IKE w Konstytucji. "To ściema. Rząd przyznaje, że sam nie szanuje ustaw"
Zaloguj się
 • gebe14

  Oceniono 10 razy 10

  ten morawiecki to jakiś nie pełny rozumu chyba jest . ja rozumiem że jego wyborcy to wieś i podstawówka , ale.. wieś nie płaci podatków, wiec z czego mają odkłądać? a tylko oni mgą łyknąć ten ich kit. oddajcie kasą którą zabraliście złodzieje

 • zd46

  Oceniono 8 razy 8

  Teraz okradniecie Polaków z ich pieniędzy zgromadzonych w OFE a chcecie UWIARYGODNIAĆ, jakieś wasze bliżej nieokreślone i złodziejskie PPK, po przez zmianę Konstytucji RP? Wy chcecie uwiarygodniać przyszłe rządy, które będą musiały jeść waszą „starą żabę”? Ma to obraz paranoi politycznej. Zepsuliście państwo a teraz chcecie zabrać się za konstytucję? Nie ma warunków, nie macie mądrych umysłów, które by mogłyby poprawić konstytucje, sam Paruch, Suski, Dworczyk, Piotrowicz i paru biskupów, to stanowczo za mało. Spod ich piór i z ich umysłów wyszedłby „kompostownik” wymieszany z katechizmem i cysternami „wody poświęconej”. Ponadto panie Morawiecki z prezesem, Konstytucja, to nie śmietnik, w który można wrzucać nieposegregowane śmieci. Konstytucja, to nie brudna odzież, którą zmienia się do prania. Natomiast „preambuła” powinna odwoływać się do uczciwości rządzących i powinna zostać zastąpiona: obowiązkiem mówienia prawdy NARODOWI, zakazem łgarstwa i zakazem prowadzenia politycznego oszustwa a także powinna ograniczać możliwość bycia posłem lub senatorem JEDYNIE dwie (2) kadencje, bez wyjątków.

 • zd46

  Oceniono 6 razy 6

  Z prywatki Mateuszka w Sejmie, śmieją się komentatorzy polityczni i w Europie i na świecie a zwłaszcza z wręczenia mu dwóch bukietów kwiatów. Czyli Mateusz promuje „dżender”, bo do tej pory to kobietom i kobietom chłopom (Becia Szydło) wręczano bukiety a zmarłym wiązanki. Piękne „bukiety” mają doskonałe wina, ale nasz krajowy „cienkusz”? Mateusz zniewieściał, przecież był tak „maczo setka” na podchmielonym luziku a teraz sztywniak przyjmujący kwiaty, OBCIACH.

 • zd46

  Oceniono 6 razy 6

  A później okaże się, że przepisy się zmieniły i PŁACZ i PŁAĆ drugi raz podatek. PPK i co dalej? Co to za moda by opodatkować się DO PRZODU? Pamiętaj polski podatniku, że nie "chwali się dnia przed zachodem słońca" i "NIE RÓB KOMUŚ DOBRZE (PiS-owi) A NIE BĘDZIE CI ŹLE". Ich twarze nie są uczciwymi twarzami, więc zażądajcie certyfikatu pisemnego o ZAPŁACIE PODATKU z góry. Inaczej nawet w sądzie będzie sprawa przegrana. Wyobraźmy sobie, że chcecie kupić telewizor za 10 lat a teraz płacicie VAT, czy to nie szaleństwo, ale w tym szaleństwie jest metoda, kasa "JaroMateo" świeci dziurami? 160 mld, to oni dadzą sobie nawet ogolić "przyrodzenia", po prosu "być albo nie być".

  PPK-Partyjna Próba Konfiskaty środków z OFE i to jeszcze po zapłaceniu 15% za konfiskatę. Oszukany płaci podatek z góry i do przodu na jakieś 20 lat, bez żadnych GWARANCJI. Uzbierałeś, uzbierałeś a "HYDRA" skonsumuje twoje dobra, oni chcą trwać wiecznie a my zamieńmy im na "wietrznie". Czy to jest inny sposób niż w AmberGold? Tylko tam są sprawcy a tu rozmyją się w czasie.

 • arczi7

  Oceniono 6 razy 6

  Aby mówić o jakimkolwiek zaufaniu do naszego złodziejskiego państwa, musiałoby się coś zmienić w zepsutych głowach polityków. Po pierwsze - wszystkie zmiany powinny zacząć się od polityków a więc: zniesienie immunitetów, opodatkowanie i ozusowanie na takich samych warunkach jak każdy obywatel, dostęp do publicznej służby zdrowia na takich samych zasadach jak każdy obywatel a jeśli nie odpowiada mu taki poziom to wykup dodatkowego ubezpieczenia z własnych pieniędzy, zniesienie ochrony wojskowej szeregowym posłom, szczegółowy monitoring podróży i posiłków służbowych. W drugiej kolejności państwo powinno zająć się zniesieniem lub drastycznym ograniczeniem wszystkich przywilejów emerytalnych i objęciem tych grup takim samym systemem emerytalnym. Wtedy być może uwierzę że państwo chce mojego dobra. I jeszcze jedno - powinien powiedzieć to ktoś inny niż człowiek który w prywatnej rozmowie mówi że ludziom trzeba obiecać to co chcą usłyszeć a i tak mają zapierd..ać za miskę ryżu.

 • lblblblb

  Oceniono 4 razy 4

  Pinokio pragnie nam powiedzieć :
  właśnie Was okradłem z reszty IKE ale teraz obiecuję, że juz nie bedę kradł z PPK, naprawdę, słowo honoru.
  I znajdzie się banda suwerenów, która pójdzie w to jak w mgłę smoleńską.

 • janzi

  Oceniono 4 razy 4

  Co mi z zapisu w konstytucji skoro nadzór nad PPK ma objąć Sasin. Moje oszczędzanie w PPK może się zakończyć tak jak oszczędzanie w SKOK Wołomin - po przejściu na emeryturę na koncie będę miał zero, które zgodnie z konstytucją zostanie mi wypłacone.

 • elq_1

  Oceniono 2 razy 2

  Łgarz, kłamca, wyrokowiec znów chce omamić i okraść naiwnych!
  WARA WAM DZIADY OD KONSTYTUCJI!!

 • rodziu81

  Oceniono 6 razy 2

  K.... czy ktos w tym kraju zrozumie ze potrzebna jest diametralna zmiana podejscia do emerytur?! Zadne wydluzanie pracy do 70tki czy 80tki, tylko likwidacja wszystkich uprzywilejowanych emerytur (!) Mam na mysli, KRUS, mundurowki, gornicy, nauczyciele, sedziowie, prokuratorzy, poslowie itd. Nie moze byc tak ze 37letni facet po wojski idzie na emeryture, a magazynier, czy pracownik fizyczny z budowy ma zasuwac do 70tki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX