Awaria w Lotto. Poważna wpadka podczas losowania Ekstra Pensji

Osoby grające w Ekstra Pensję nie mogły poznać wyników losowania z powodu awarii maszyny losującej. Zostało ono już przeprowadzone, a na stronie Lotto znajdują się już jego wyniki.

Do awarii doszło podczas losowania Ekstra Pensji. Maszyna losująca nie "wypluła" ostatniej kulki, co zgodnie z procedurami spowodowało unieważnienie całego losowania. Jeszcze w czasie transmisji prowadząca przeprosiła za nietypowe zdarzenie, a także zapewniła, że zostanie ono przeprowadzone powtórnie przy obecności członków Komisji Kontroli Gier i Zakładów tuż po zakończeniu transmisji. Film ze zdarzenia możemy znaleźć na koncie facebookowym Lotto.

Awaria w Lotto podczas losowania Ekstra Pensji. Znamy wyniki

Osoby grające w Ekstra Pensję już kilka godzin po zdarzeniu mogą poznać wyniki powtórnego losowania.  W zakładach wylosowano:

 • pięć liczb ze zbioru 35 liczb. Są to: 3, 4, 8, 9,  22;
 • jedną liczbę ze zbioru czterech liczb. Jest to: 2.

Czytaj także: Rekordowa wygrana w historii polskich gier liczbowych. 193,4 mln zł w Eurojackpot

Wyniki innych losowań można znaleźć na stronie lotto.pl. Wczorajsza awaria dotyczyła wielu osób, gdyż zakład Ekstra Pensja cieszy się sporą popularnością wśród Polaków. Polega on na tym, że zwycięzca przez 20 lat otrzymywać będzie 5 tys. zł miesięcznie (w przypadku maksymalnej nagrody). Jeden kupon kosztuje 5 zł i jest aż 8 stopni nagród. Ekstra Pensja pojawiła się w październiku 2014 r., a od 2 lat zakłady można obstawiać codzienne. 

Lotto to loteria organizowana przez Totalizator Sportowy istniejąca od 1957 r. Obecnie organizowanych jest wiele zakładów oraz różnych loterii. Najwyższa wygrana we wszystkich grach losowych w Polsce padła 10 maja 2019 roku w Eurojackpot i wyniosła 193 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (51)
Awaria w Lotto. Poważna wpadka podczas losowania Ekstra Pensji
Zaloguj się
 • auxlux

  Oceniono 13 razy 13

  pewnie wpadła nie ta kulka co miała po drodze, to nie wylosowali ostatniej żeby można było unieważnić :)

 • terapia111

  Oceniono 10 razy 6

  Dzisiaj w jednej galerii jest więcej punktów lotto niż kiedyś w całej dzielnicy; a sklepy stacje benzynowe i celowe punkty lotto... Skąd więc notoryczne kumulacje? kiedyś brak szóstki był raz na tygodnie a nawet miesiące- dzisiaj to prawie standard. Naprawdę trzeba być bardzo naiwnym by wierzyć w "losowanie" maszyny. Zdrowy rozsądek mówi, że to ustawka z centralnym komputerem wybierającym numery- .najkorzystniejsze dla Lotto po zakończeniu przyjmowania kuponów oczywiście- . A reszta to reklama i PR uskuteczniany na obrzydliwie nachalnym poziomie przez lottowych klakierów

 • wolny-analityk

  Oceniono 7 razy 5

  I tak mieli szczęście że prowadzący cudownie nie przewidział losowania jak ta pani w Serbii :)))
  youtu.be/amyslGcCZ_U

 • erhapl

  Oceniono 10 razy 4

  Od dziś wszystkie losowania będzie prowadził tow. piotrowicz!

 • tictoc

  Oceniono 5 razy 3

  Czyli po raz kolejny sie potwierdza ze to wielki wal to cale lotto. Komputery Gtech juz nie wyrabiaja z numerkami .
  Niedlugo beda padac w lotto numery typu 1,3,5,7,9,11 lub 10,11,12,13,14,15
  Ze nikt jeszcze sie nie zorientowal

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX