Były prezes Lotosu chce 100 tys. zł za niesłuszne zatrzymanie

Radio ZET informuje, że Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu, domaga się zadośćuczynienia za  zatrzymanie. Wcześniej sąd uznał, że państwowe służby dokonały w jego sprawie bezsadnych czynności.

Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu, którego na początku stycznia na 48 godzin zatrzymali funkcjonariusze CBA, zażądał 100 tys. zł zadośćuczynienia - dowiedziało się Radio ZET.

Pozew o zapłatę pieniędzy przez Skarb Państwa został złożony w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Są ku temu podstawy prawne - w czerwcu sąd ocenił bowiem czynności CBA jako bezzasadne.

Służby zarzuciły Olechnowiczowi wyrządzenie znacznej szkody majątkowej Lotosowi. Centralne Biuro Śledcze twierdziło, że paliwowy gigant podpisał fikcyjną umowę na usługi doradcze, która miała służyć jedynie wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki. Był szef paliwowego giganta wszystkiemu zaprzeczył. 

Czytaj też: Były prezes Lotosu dla "DGP" o incydencie sprzed lat "Trucizna była w kawie albo w wodzie"

Decyzją sądu odrzucono wniosek Prokuratury Regionalnej w Gdańsku o tymczasowe aresztowanie Olechnowicza, nie zgodzono się także na zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych w postaci kaucji czy dozoru policyjnego.

Były prezes Lotosu o swoim zatrzymaniu: Potraktowano mnie jak szmatę

Paweł Olechnowicz kulisy zatrzymania wyjawił w wywiadzie udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej". "Podobno żyjemy w państwie demokratycznym. Okazuje się jednak, że każdego człowieka to państwo może potraktować nie fair. Tak powiedziałem w sądzie: nie fair. Choć powinienem powiedzieć, że jak szmatę. To jest dla mnie bardzo ciężkie" - stwierdził. 

W związku ze śledztwem dotyczącym usług doradczych zatrzymano łącznie cztery osoby.

Więcej o:
Komentarze (7)
Były prezes Lotosu chce 100 tys. zł za niesłuszne zatrzymanie
Zaloguj się
 • gw_admin

  Oceniono 8 razy 8

  CBA i Policja zatrzymały i zastosowały takie środki bo mogły. Standardowe wykręty aparatu represji ustami ich rzeczników. A to czy były zasadne? No właśnie. Nie były. Mam nadzieję, że odszkodowanie otrzyma Pan z budżetu jednostki, która takich środków użyła, a nie wprost z budżetu i podatków obywateli.

 • stasi1

  Oceniono 7 razy 7

  Ważne że ciemny lud łyknął że dawniej kradli więc pis ma plus

 • bombadilwlocie

  Oceniono 5 razy 5

  Czy zero zapłaci z własnych pieniędzy?

 • cleryka

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy proces będzie,bo najłatwiej politycznie zatrzymać i ogłosić zarzut,ale winy nie ustalają? Więc co to za prokuratorzy,piotrowicze?

 • Bartosz Szurka

  Oceniono 3 razy -3

  Święta sie zblizaja to i kasa potrzebna. Przeciez takie glodowe te wyplaty w Lotosie.

 • mcwidack

  Oceniono 7 razy -7

  Bezsadne czynności... ciekawe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX