Komentarze (234)
Ile naprawdę zarabiają Polacy i kto 'zawyża' średnią? Na te dane GUS trzeba było czekać dwa lata
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cezar61

  Oceniono 7 razy 5

  Czyli waaaadza zarabia więcej, niż specjaliści.

 • 545osa

  Oceniono 4 razy 4

  Dlatego pissis swoim przydupasom daje taką kasę by zawyzyc wszelkie wskaźniki. Ile zarabiają zarządy , prezesi , wice i Bóg wie kto w spółkach skarbu państwa???? To się przekłada na to ze wskaźniki zarobków u szarego zjadacza chleba budzą wściekłość. Ten system trzeba zmienić by GUs wyliczal realne zarobki większości Polaków..... to chore jest.... czy emerytów wliczaja???, nie bo by były zaniżone dochody społeczeństwa. A emerytów jest 10 milionow....

 • shtalman

  Oceniono 6 razy 4

  To Becia wraz ze swoją ekipą drącą mordę bo nam się należy podniosła średnią

 • tumaxer

  Oceniono 6 razy 4

  PiS ciągnie średnią w górę a ci najbardziej zaniżający się cieszą, że zabiera średniakom "bo to sprawiedliwe".

 • zakrzyczny

  Oceniono 6 razy 4

  podajcie dynamikę wzrostu płac pomocnika cekaemisty - można wqwić się

 • 1stanczyk

  Oceniono 8 razy 4

  Jednym słowem ci co, sądząc po efektach 25 letnich katastrofalnych rządów w naszym suwerennymù już kraju, najgorzej pracują (Mirosławiec, Smoleńsk, Amber Gold . . . . . to tylko czubek góry lodowej, którego nie dało się przed mediami ukryć) zarabiają najlepiej.

  Co z tego wyniknie na przyszłość to aż strach pomyśleć.

  Ta sytuacja to jest nic innego jak typowa dla wyrosłych na sowieckich wzorach gó...arzy znana im w swoim czasie w nomenklaturowej kolaboracyjnej wersji selekcja negatywna

 • lupus.y

  Oceniono 9 razy 3

  Ile naprawdę zarabiają Polacy? - mamy w tytule. A potem sie okazuje, ze mówimy tylko o pracownikach najemnych. I to na dodatek o ich oficjalnych zarobkach. A w życiu wygląda to tak: pan A. pracuje na etacie, ale ma wpisaną minimalną, naprawdę ma o 1200 wiecej, bo pracuje u szwagra (który też oszukuje US i GUS). Zaś jego brat, pan B. robi na swoim, deklaruje 3000 a ma 7-8 tysięcy. Drugi brat (C) jest bezrobotny, naprawdę pracuje na czarno i ma znacznie więcej niz GUSowska średnia. Zaś siostra, panna D. pracuje i na etacie i ma ekstradochody z wykładów i kursów i patentu, bo to naukowiec... Jaka część z ich zarobków idzie do statystyk? Pamiętam czasy gdy do statystyk szła mniej niż połowa moich zarobków...

 • rozterka47

  Oceniono 3 razy 3

  Gdyby doliczyć zarobki pracowników małych form , ktore zatrudniają poniżej 9 pracowników ta mediana byłaby jeszcze niższa i to wyraźnie

 • nikon52

  Oceniono 5 razy 3

  I te dane rzekomo dokładne, są nieprawdziwe. Bo chyba każdy zna co najmniej jedną osobę zatrudnioną u "prywaciarza" w obojętnie jakiej firmie poniżej czy powyżej 9 osób - która do ręki dostaje jedne pieniądze ( o wiele większe) a oficjalnie drugie pieniądze ( o wiele mniejsze) . Oczywiście potem ten pracownik odczuje to na emeryturze czy przy chorobie ale to już inna bajka. I takich firm małych i dużych niestety są pewnie setki tysięcy.

 • jagi.pk

  Oceniono 19 razy 3

  A ja ciągle słyszę, że urzędnikom się nic nie chce, bo za mało zarabiają, a tu proszę - biją w zarobkach innych na głowę!!!

 • uczula

  Oceniono 4 razy 2

  Najwazniejszy jest ostatni wykresik...
  Przygnebiajace ...

 • tomi44g

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiem dlaczego ktoś wpadł na pomysł żeby zapisać im w ustawie publikację mediany co dwa lata. Przecież jak mają dane w systemie to mogą wyliczyć medianę bez problemu w 5 min. Powinni publikować co roku a najlepiej z podziałem na centyle.

 • ks-t

  Oceniono 8 razy 2

  Mediana płąc wzrosła o 16 proc. Waloryzacja emerytur w tym czasie wyniosła (za 3 lata) 8 procent. Morawiecki z Kaczyńskim ukradli emerytom 8 procent siły nabywczej emerytur. W kolejnym roku (marzec 2020) ukradną kolejne 6 procent (zgodnie z założeniami budżetu). Ktos musi finansować pomysły Nadprezesa.

 • bandogxxx

  Oceniono 4 razy 2

  A dominanta ile wynosi? Nadal poniżej 2000 PLN na rękę?

 • kat_na_lemingi

  Oceniono 4 razy 2

  Urzędasy publiczni chcą wyższych emerytur i stąd ten problem 30 średnich oskładkowania.
  Wyższe składki i emerytury bez ograniczeń :(
  Skok na kasę Dobrej Zmiany!!!

 • adamwz1

  Oceniono 6 razy 2

  Skąd bierze tak wysoka średnia .? Z liczby zatrudnionych w urzędach, instytucjach i innych "potworach" państwowych. A ściśle z liczby stanowisk kierowniczych w tej sferze, przeżerającej budżet państwa jak robactwo. Do tego "sfery" uprzywilejowane - górnicy, nauczyciele... Ciepłe posady w spółkach Skarbu Państwa... itp, itd...

 • poziomka_vr

  Oceniono 2 razy 2

  "Mediana - GUS używa też określenia "środkowe miesięczne wynagrodzenie" - to coś innego niż średnia. Wskazuje kwotę, powyżej i poniżej której zarabia dokładnie po połowie Polaków. "
  Czyli pracujący w firmach zatrudniających mniej niż 9 osób to nie Polacy.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 6 razy 2

  Katopolactwo zwyczajowo narzeka ze malo, a w wiekszosci firm pracownicy dostaja na czarno wiecej niz 1x tyle co na jasno. Remontowalem ostatnio mieszkanie to wiem - zaplata z raczki do raczki - a pozniej srednia jest cienka (oficjalna).

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 10 razy 2

  Jeśli urzędasy są w danym kraju najlepiej zarabiającą grupą to taki kraj jest w bardzo ciemnym miejscu.

 • leonleonidas

  Oceniono 4 razy 2

  A ludkom w postPRL dalej opowiadaja ze w Chinach za miske ryzu pracuja.
  To jednak nie jest tragedia.

  Tragedia jest to ze ludki w postPRL w to wierza.

 • satancruz

  Oceniono 1 raz 1

  "Mediana - GUS używa też określenia "środkowe miesięczne wynagrodzenie" - to coś innego niż średnia. Wskazuje kwotę, powyżej i poniżej której zarabia dokładnie po połowie Polaków."

  Widać, że pisał to "humanista". To oczywiście nie jest mediana, ale kto by tam się przejmował definicjami. Na pewno nie "pan redahtor".

 • borsuk07

  Oceniono 3 razy 1

  ciekawe ale minimalne wynagrodzenie w latach 1970 tys. oscylowało w dzisiejszych granicach. Ile można było kupić porównywalnie kg. ziemniaków, chleba, masła i koszty energii,gazu ?
  Minimalne wynagrodzenie miesięczne w PRL w latach ;
  - od 1 sierpnia 1974 r. - 1 200 zł
  - od 1 maja 1977 r. - 1 400 zł
  - od 1 maja 1978 r. - 1 600 zł
  - od 1 maja 1979 r. - 1 800 zł
  - od 1 stycznia 1980 r. - 2 000 zł

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 3 razy 1

  łał, stypendium w szkole mam większe niż polska średnia płaca <3

 • ganro

  Oceniono 3 razy 1

  Polska dla urzędasów, ha ha ha

 • jacktheripper

  Oceniono 5 razy 1

  według Eurostatu Polska jest krajem o największym zróżnicowaniu dochodów w Europie, porównując dochody górnych 10 % i dolnych 0 % - dla Polski ten stosunek wynosi 4,7 i jest najwyższy w Europie, dla porównania - najniższy w Szwecji 2,1, Belgia, Finlandia, Dania- 2,4 , Francja -2,7, Czechy 3,2, Włochy, Hiszpania- 3,2, Węgry-3,5 , Niemcy, GB -3,7, Bułgaria- 4,2, Rumunia- 4,5; nic w tym dziwnego- jest to chyba jedyny kraj w Europie ( a może i na świecie ) , gdzie istnieje w praktyce degresywny system podatkowy, a otumaniona 80 %owa czerń ( w tym ZZaw.) broni zażarcie interesów 2 % o najwyższych dochodach, która robi ich w ch....

 • koenzymq10

  Oceniono 9 razy 1

  Zarabiam tutaj 90% sredniej krajowej, a to i tak jest 3,7x tyle co wasza srednia krajowa. I najwazniejsze: s_r_a_m na Wolske. POzdrawiam z Rajchu.

 • sthoss

  Oceniono 5 razy 1

  Niesamowite! Liczyli liczyli i konkluzja jest dokładnie taka sama jakbyś spytałm pierwszego lepszego zatrudnionego na etacie. A ileż prac doktorskich i habilitacji stworzony przy tem! Ile setek ludzi miało zatrudnienie przez całe lata! Niesamowite.

 • owrank

  Oceniono 9 razy 1

  Tak się właśnie traci publiczne pieniądze i czas, robiąc takie statystyki. Bierze się 5-7 milionów Polaków i na podstawie ich tylko LEGALNYCH dochodów próbuje się budować obraz dochodów 25 milionów Polaków. A gdzie szara strefa ja pytam po raz setny na forum ? w Polsce w szarej strefie jest kilkaset tysięcy budowlańców ale również dziesiątki tysięcy, nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek. Gdzie faktyczne dochody rolników, których jest około.... miliona A gdzie duchowni, wojskowi, policja ? to kolejne kilkaset tysięcy dobrze zarabiajacych osób ponad średnia krajową. A gdzie cala czarna strefa np. młode dziewczyny dorabiające nierządem i ich "opiekunowie" ? kolejne kilkadziesiąt tysięcy osób... a dziewczyny zarbiające jako opiekunki i panie do sprzątania ? godzinami można wymieniać jak Polacy zarabiaja potężne pieniądze w sposób kompletnie nie do wysledzenia... a piękne domy, samochody i brak mieszkań do kupna tylko potwierdza wszystko co napisałem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX