Tadeusz Kościński jednym z najbogatszych ministrów. Pobiera brytyjską emeryturę

Tadeusz Kościński, nowy minister finansów, wkrótce będzie musiał opublikować - jak inni koledzy z rządu - oświadczenie majątkowe. Nieoficjalnie wiemy, że szósty szef resortu finansów w rządach PiS będzie jednym z najbogatszych członków gabinetu.

Tadeusz Kościński, którego premier Mateusz Morawiecki mianował na stanowisko ministra finansów, jest jednym z najbardziej majętnych członków rządu - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

W oświadczeniu majątkowym, które wkrótce opublikuje następca Jerzego Kwiecińskiego, mają znaleźć się m.in. akcje spółek lokowanych na giełdzie. Kościński może też pochwalić się sowitą emeryturą wypłacaną przez Wielką Brytanię. Minister finansów urodził się bowiem w Londynie. Przed przejściem do banku BZ WBK, gdzie poznał dzisiejszego premiera, pracował w londyńskiej filii Banku Handlowego.

Czytaj też: Nowy minister finansów pracował w banku wykorzystywanym przez SB. Jego oświadczenie lustracyjne zgodne z prawdą.

Tadeusz Kościński - kim jest szósty minister finansów PiS?

Kościński przed objęciem sterów ministerstwa finansów był wiceszefem resortu. Wcześniej był też wiceministrem przedsiębiorczości i technologii. Jest absolwentem Goldsmith’s University of London.

Od 1997 roku pełnił funkcję dyrektora w Banku Zachodnim WBK. Wcześniej pracował w Polskim Banku Rozwoju S.A., Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim, a także w dwóch bankach w Londynie. Od 27 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2018 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Pierwszym ministrem finansów PiS był Paweł Szałamacha, który objął stanowisko w rządzie Beaty Szydło. Wytrwał niespełna rok. Po Szałamasze stery w Ministerstwie Finansów przejął Mateusz Morawiecki. Kierował resortem do stycznia 2018 r. (miesiąc wcześniej został premierem). Na początku 2018 r. tekę ministra przejęła Teresa Czerwińska, która w resorcie pojawiła się pół roku wcześniej. Jej miejsce zajął Marian Banaś. Ten odszedł do Najwyższej Izby Kontroli, a jego miejsce zajął Jerzy Kwieciński. Tadeusz Kościński jest szóstym szefem resortu od objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.

Więcej o:
Komentarze (69)
Tadeusz Kościński jednym z najbogatszych ministrów. Pobiera brytyjską emeryturę
Zaloguj się
 • j1200

  Oceniono 40 razy 36

  Vincent był zły, bo pobierał brytyjską emeryturę, zaś Tadzio jest dobry bo pobiera brytyjską emeryturę.
  Pozdro dla ciemnego ludu.

 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 19

  Pewnie dawno majątek przepisał na żonę ( jeśli ma albo na przyjaciela). U pisiorów to standard przecież. Oświadczenie majątkowe może też utajnić.

 • Wieslaw Szasz

  Oceniono 14 razy 12

  Bogatszy od morawieckiego? Jeszcze nie przepisał majątku?

 • ars-derivatia

  Oceniono 12 razy 10

  Czy otrzymywanie świadczeń społecznych obcego kraju nie stanowi konfliktu interesów?

 • realistas

  Oceniono 6 razy 6

  Gdyby nie był z PiS jego oświadczenie nie byłoby zgodne z prawem.

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 6

  Żeby taka wiadomość "zadziałała", to powinno się podać WYSOKOŚĆ tej emerytury i uzupełnić ją ministerialną pensją wraz z różnymi "fuchami" typy premie i nagrody.
  Może wtedy do Ciemnego Ludu zacznie docierać, JAK jest dymany, gdy wpierano mu jaki to peowski Vincent był be.... :-)

 • wydarzenia-sierpniowe-o16

  Oceniono 14 razy 6

  Gostek ni ema fotki na Wikipedii i ma 5 paszportów. Taka nominacja to jawna prowokacja mająca wywaołać w Polsce antysemityzmi i POgromy. Komu na tym zależy, poza Morawieckim?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX