Niedziele handlowe 2020. Przez zaostrzenie przepisów tylko siedem niedziel bez zakazu handlu

Od 2020 roku czeka nas zaostrzenie przepisów o zakazie handlu w niedzielę. Zakupy będziemy mogli zrobić jedynie przez siedem niedziel w roku. Informujemy, o które dni chodzi.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. W tym roku zakupy zrobić będziemy mogli w niedzielę 29 grudnia oraz przed świętami 15 i 22 grudnia. W przyszłym roku czeka nas kolejne zaostrzenie przepisów dotyczących zakazu handlu.

Niedziele handlowe 2020. W które dni będziemy mogli zrobić zakupy?

Od czasu wejścia w życie ustawy w marcu 2018 r. zakaz jest stopniowo rozszerzany. Kulminacją tego będzie przyszły rok, kiedy to jedynie siedem niedziel będzie handlowych. Ponadto, przepisy nakazują, by 11 kwietnia i 24 grudnia 2020 r. handel był zabroniony po godz. 14. Związane jest to ze świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia.

Niedziele handlowe w 2020 roku. Lista dni:

 • 26 stycznia 2020,
 • 5 kwietnia 2020,
 • 26 kwietnia 2020,
 • 28 czerwca 2020,
 • 30 sierpnia 2020,
 • 13 grudnia 2020,
 • 20 grudnia 2020.

Regulacje dotyczące zakazu handlu w niedziele mogą się jednak w przyszłości zmienić na korzyść osób lubiących robić niedzielne zakupy. Minister pracy sugerował ostatnio wprowadzenie zniesienia zakazu w miejscowościach turystycznych, jak ma to miejsce m.in. we Francji oraz Austrii. Na razie nie wiadomo jednak, które miasta byłyby zakwalifikowane do tego miana.

Zakaz handlu w niedzielę. Kogo dotyczy? 

Zakaz handlu uderza w sklepy wielkopowierzchniowe typu Ikea lub Biedronka. Mniejsze sklepy są otwarte w każdą niedzielę, w momencie gdy sprzedaje w nim właściciel bądź franczyzobiorca. Przypominamy, że otwarte są stacje benzynowe, kina, restauracje, cukiernie czy kawiarnie. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Niedziele handlowe 2020. Przez zaostrzenie przepisów, za rok tylko siedem niedziel bez zakazu handlu
Zaloguj się
 • Oceniono 4 razy 4

  Żądamy szczegółowego artykułu od UZ tylko dlatego, że zawsze zamieszcza tabelkę a w artykule czeladnika dziennikarskiego Kak takowej tabelki brak. Jednak co artykuł od dyrektora departamentu to od dyrektora a nie tam jakiegoś uczniaka

 • berek-oberek

  Oceniono 3 razy 3

  Dwa miesiące wakacji bez niedziel handlowych? Centra handlowe zaczną wkrótce otrzymywać wypowiedzenia najmu od najemców.

 • Oceniono 2 razy 2

  Ale podobno do obsługi kas w te 7 niedziel będą wybierane miss kasjerek poszczególnych sieci handlowych z samą józefiną C Miss Word cash register a aktualnie pracownicą Lidla pracującą na kasie numer 5

 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 1 raz 1

  Wróble ćwierkają, że UZ na iść na rzecznika rządu a NPK na kolejnego rzecznika rasowego w sztabie małego, męczyć zatem nas będą w 2020 inne dziennikarskie i indywidualne takie jak apik oraz reszta tajemnice indywiduów departamentu handlowa nie handlowa niedziela

 • Pan Czyścioch

  Oceniono 3 razy -1

  Skoro informujecie to może jest szansa że co tydzień nie będzie się pojawiał ten sam de.bi.lny "artykuł"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX