Policja zdradza szczegóły zuchwałej kradzieży z królewskiego skarbca w Dreźnie. Jest polski trop

Niemiecka policja wciąż szuka sprawców zuchwałego włamania do królewskiego skarbca na zamku w Dreźnie. Złodzieje skradli klejnoty, które mogą być warte nawet miliard euro. Jaka się okazuje, jeden z tropów może wieść do Polski.

Akcja odbyła się pod nosem muzealnej ochrony. Na udostępnionych przez niemiecką policję nagraniu widać dwóch mężczyzn, ale funkcjonariusze podejrzewają, że w kradzież zaangażowanych było więcej osób.

>>> Tak wyglądało włamanie do królewskiego skarbca w Dreźnie

20 kryminologów szuka sprawców. Jest też informacja o aucie na polskich numerach rejestracyjnych

Jak wynika z informacji przekazanych przez saksońską policję, przestępcy, aby dostać się do pomieszczeń skarbca, wyłamali kratę okienną oraz wybili okno. Następnie przy użyciu siekiery rozbili gablotę i wykradli wartościowe klejnoty królewskie. Wszystko trwało kilka minut. 

Sprawcy mieli uciec samochodem marki Audi A6. Jakiś czas później taki sam pojazd spłonął na jednym z parkingów podziemnych w mieście - na tym samym parkingu spłonął też jeszcze inny pojazd. Jak donosi Polsat News, jedna z mieszkanek miasta powiedziała policji, że w garażu od kilku dni, blisko miejsca pożaru, parkował tajemniczy samochód z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Co ciekawe, w pobliżu garażu znajduje się wjazd na autostradę m.in w kierunku Polski.

Zresztą pożar w garażu nie był jedynym, który wiąże się z włamaniem do skarbca. Przed kradzieżą klejnotów spłonęła także skrzynka rozdzielcza w pobliżu mostu Augusta. W efekcie nie działało oświetlenie uliczne w pobliżu drezdeńskiego zamku. Jak informuje jednak Polsat News, kamery obserwacyjne pracowały dalej dzięki niezależnemu zasilaniu.

Saksońska policja opublikowała także zdjęcia skradzionych klejnotów. Kilka z nich publikujemy poniżej.

.. źródło: Polizei Sachsen

.. źródło: Polizei Sachsen

.. źródło: Polizei Sachsen

Więcej o:
Komentarze (263)
Policja zdradza szczegóły zuchwałej kradzieży z królewskiego skarbca w Dreźnie
Zaloguj się
 • mr_gm

  Oceniono 78 razy 54

  Siekiera wskazuje raczej jednoznacznie na pełnych finezji wolskich włamywaczy.

 • wichura

  Oceniono 56 razy 42

  Brawo! Polak potrafi!
  PS: jeśli do precjozów wartych 1 mld euro można dostać się za pomocą łomu i siekiery, to znaczy, że właściciel jest zbyt głupi, by mieć takie drogie rzeczy.

 • punter

  Oceniono 39 razy 23

  samochód z polską rejestracją w mieście 80 km od granicy - no rzeczywiście szok

 • myciel66

  Oceniono 25 razy 15

  Przecież PiS potrzebuje miliardów na pokrycie zobowiązań wobec suwerena. W połowie lat 80. XX wieku miała miejsce tajna akcja tzw. afera Żelazo I Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL. Plan operacji zakładał, że będzie ona wykorzystywana do finansowania działalności wywiadu PRL. Po 40 latach sytuacja się powtarza.

 • wp555

  Oceniono 24 razy 14

  Zaraz, zaraz a jak Prusacy (Niemcy) po III rozbiorze Polski w 1795 roku weszli do Krakowa i rozbili na Wawelu skarbiec królewski, z którego wywieźli regalia królewskie w tym korony polskich królów (m.in. koronę Bolesława Chrobrego, koronę carską zdobytą na wojnach z Moskwą), a później wszystko przetopili w Królewcu to jakoś nikogo to nie obchodzi. Może w końcu ktoś przyszedł po 200 latach z zemstą i pomścił tamte czasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX