Sklepy abc mają być placówkami pocztowymi. Będą działać także w niedziele

Sieć sklepów abc chce być jak Żabka - jej placówki handlowe mają działać także w niedziele - donosi serwis wiadomoscihandlowe.pl. Aby było to możliwe, będą działać na zasadach placówek pocztowych, które są wyłączone z przepisów o niedzielach wolnych handlu.

Grupa Eurocash potwierdziła, że uruchomiła dla swojej sieci sklepów abc (i jej franczyzobiorców) nową usługę o charakterze kurierskim. Dzięki temu abc, podobnie jak Żabki, będą działać także w niedziele niehandlowe. W tym celu Grupa Eurocash porozumiała się z firmą Pointpack, która oferuje własną sieć usług pocztowych.

Usługi pocztowe w sklepach abc

W związku ze zmianą statusu sklepów abc, będzie w nich dostępna usługa kurierska "Moja paczka", wdrażana w tych placówkach, których franczyzobiorcy zgłoszą taką chęć. W opinii Grupy Eurocash możemy spodziewać się, że usługa wejdzie do większości placówek, które dzięki temu zostaną wyłączone z zakazu handlu w niedziele.

Pierwsze sklepy abc będą mogły uruchomić usługę jeszcze w listopadzie. Mamy nadzieję, że już niedługo właściciele sklepów i ich klienci odczują pierwsze korzyści z jej wdrożenia. Okres przedświąteczny to najważniejszy czas dla branży e-commerce, w którym sprzedaż online jest najwyższa w całym roku

- powiedział rzecznik prasowy Grupy Eurocash, Jan Domański.

Operatorem usługi będzie firma DHL Parcel, natomiast obsługa procesów wydawania i przyjmowania przesyłek od strony technicznej będzie możliwa dzięki Polskim ePłatnościom. Pointpack z kolei koordynuje działania wdrożeniowe i wsparcie operacyjne w sklepach ABC

Sklepy abc, Żabka i "Solidarność"

Na początku października związkowcy z "Solidarności" powrócili z tematem oczekiwanych zmian w zakazie handlu w niedziele. Jak zapowiedział w rozmowie z "Super Expressem" Alfred Bujara, "Solidarność" będzie domagać się "uściślenia, czym jest placówka pocztowa". Działacz podkreślił, że "takie sklepy jak Żabka wykorzystują lukę prawną, a przecież nie są placówkami pocztowymi".

Będziemy wnioskowali o pilne zmiany. Posłowie powinni wrócić do zapisu z naszego projektu i placówka pocztowa powinna być całkowicie wyrzucona z ustawy

- zapowiedział Alfred Bujara, działacz NSZZ "Solidarność".

Jeszcze przed wyborami "Rzeczpospolita" donosiła, że poseł PiS Janusz Śniadek zapowiadał, że zmian w ustawie można się spodziewać. Jednak nie wcześniej niż po marcu 2020 r. Jednocześnie wyraził opinię, że być może byłby potrzebny dwuletni okres przejściowy (oznaczający handel w wybrane niedziele), aby społeczeństwo zdążyło przyzwyczaić się do całkowitego zakazu handlu w niedziele.

Więcej o:
Komentarze (18)
Sklepy abc chcą być placówkami pocztowymi. Będą działać także w niedziele
Zaloguj się
 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 11 razy 11

  A czy nie można po prostu wykopać PiŚdzielską sowłocz na zbity pysk i przywrócić wolność? Aby pomóc pracownikom można zagwarantować każdemu pracownikowi (nie tylko w sklepach) dwie wolne niedziele w miesiącu - niech się pracodawca gimnastykuje, jak to zrobić.

 • uridium

  Oceniono 6 razy 6

  Jakim prawem jakiś śniadek, PiSowstwo, czy inne g. śmie narzucać innym co mają robić i w jaki dzień. Nie podoba się handel w niedziele - nikt was do sklepu siłą nie zaciąga - ani jako kupujących, ani pracowników.

 • ariel1968

  Oceniono 3 razy 3

  Moja propozycja dla Solidarności, naszej ukochanej władzy i Episkopatu. Niedziele wersji hard. Zamknięte jest wszystko, nie tylko sklepy, ale restauracje, kina i inne zboczone rozrywki. Tak, dokładnie wszystko nie działa, nie jeżdżą pociągi, nie latają samoloty, nie ma komunikacji w miastach. OK taksówki też nie jeżdżą.
  Prawdziwa rodzina Tata, mama i dzieciaki, idą do kościoła na mszę, potem domowy obiad rosół i schabowy. Co potem - nuda.
  W Polskę idziemy Panowie, nim pierwsza seta zaszumi w głowie, drugą pijemy.
  Poddaję Mateuszkowi ważny program - Seta+ 2020

 • bogpan

  Oceniono 5 razy 3

  Kretyński zakaz.

 • hens

  Oceniono 3 razy 3

  W GÓRĘ SERCA
  Następny przyzwoity Polak chce wydymać katotalibańską PISiornię.
  Wg katotalibanu to w niedzielę msza i zakupy w sklepiku kościelnym.
  A tu środkowy palec............i lody z dzićmi w markecie i jakieś zakupy,
  na które czekała cała rodzina.
  Nie każdy Polak jest pOsłem i może mieć koryto w sejmie za 6zł dziennie.

 • tomspeed

  Oceniono 2 razy 2

  Czy jest tu jakaś logika?
  Wszystkie sklepy chcą być placówkami pocztowymi, żeby być czynne w niedziele, gdy Poczta Polska w niedziele nie pracuje...
  Czy jest mozliwe aby ktoś tak zostawił przypadkiem lukę w przepisach?
  Raczej ktoś dobrze lobbował tą ustawę...

 • marcin5050

  Oceniono 1 raz 1

  jak p.Śniadek nie chce chodzić na zakupy w niedziele, to niech nie chodzi.Ma taką ideę- jego wola.Ale czemu zmusza do tego resztę społeczeństwa?

 • the-only.charybdis

  Oceniono 1 raz 1

  Czy sieć EuroCash, podobnie jak "Żabka", zawarła "stosowną" umowę z o.Rydzykiem?
  Jeśli nie, to pewnie nic z tego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX