Nowy rozkład jazdy PKP. Z Lublina do Szczecina przez... Katowice. W trasie przez prawie 13 godzin

Nowy rozkład jazdy przygotowany przez PKP PLK obowiązywać będzie od połowy grudnia do połowy marca. Zaskoczeniem w nim mogą być niektóre trasy pociągów z Lublina.

Jak podaje "Dziennik Wschodni", nowy rozkład jazdy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe przewiduje przywrócenie ruchu pociągów na trasie między Lublinem a Puławami. Niedawno przebudowana trasa przejmie większość pociągów kursujących ze stolicy województwa lubelskiego do Warszawy.

Podróż między obydwoma miastami zajmie jednak od 2 godzin i 40 minut do maksymalnie aż 3 godzin i 10 minut. Nie będzie więc dużej oszczędności czasu w porównaniu do dotychczasowej trasy objazdowej przez Lubartów i Parczew.

PKP wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy. 13 godzin z Lublina do Szczecina

Największą niespodzianką jest jednak trasa jedynego bezpośredniego pociągu z Lublina do Szczecina. Zgodnie z nowym rozkładem będzie on jechał przez Radom, Kielce, Katowice, Zabrze, Wrocław i Zieloną Górę. Taka podróż niemal dookoła Polski będzie trwać aż 12 godzin i 48 minut.

Zaskoczenie sprawiły też nowe trasy pociągów z Lublina do Krakowa, Katowic i Wrocławia. Część składów przejedzie po dotychczasowej trasie przez Radom i Kielce. Część pociągów będzie musiała jednak "odbić" na Kraśnik, Stalową Wolę i Rzeszów. 

Pociąg z Lublina do Szczecina w rozkładzie jazdy PKP/Fot. rozklad-pkp.plPociąg z Lublina do Szczecina w rozkładzie jazdy PKP/Fot. rozklad-pkp.pl Pociąg z Lublina do Szczecina w rozkładzie jazdy PKP/Fot. rozklad-pkp.pl

Więcej o:
Komentarze (58)
Nowy rozkład jazdy PKP. Z Lublina do Szczecina przez... Katowice. W trasie przez prawie 13 godzin
Zaloguj się
 • led47

  Oceniono 16 razy 12

  Kiedys byl pociąg Lublin- Gdańsk zwany "włóoczegą pólnocy" - mniej więcej wzdluz wschodniej i północnej granicy - ca 15 godz. jazdy. Miło powitac "wloczegę poludnia"..

 • 174pit

  Oceniono 17 razy 11

  Szcęście, że już Kresów nie mamy. Wtenczas pociąg z Lublina do Szcecina jechałby przez Lwów i Wilno.

 • adam66-sz

  Oceniono 12 razy 6

  Nie wiem dlaczego pan (pani?) dziennikarz (?) nie wpadł na to, że są to w sumie dwa pociągi, połączone w jedna relację. Pierwsza relacja to Lublin-Kraków, druga Kraków-Szczecin (ewentualnie zmiana w Wrocławiu). Pociąg jadący na nowych lub zmodernizowanych wagonach, mający internet, jeden z najwygodniejszych z tej kategorii pociągów w Polsce. A że połączyli dwie relacje w jedną nie oznacza, że ktoś pojedzie nim z Lublina do Szczecina. Natomiast w relacjach pośrednich to całkiem dobre rozwiązanie.

 • britishsteel

  Oceniono 12 razy 6

  z Lodzi do Kolobrzego jedzie sie przez...Warszawe, Mazury, Trojmiasto = ponad 10 godz.
  normalnego polaczenia, jak dawniej, przez Torun, Bydgoszcz brak.

 • gaissa

  Oceniono 7 razy 5

  Niech mi ktoś wytłumaczy, jakim cudem po remoncie przejazd trwa dłużej niż przed? Z Lublina do Warszawy można było dojechać w 2 godziny z małym kawałeczkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX