Ceny żywności. "To będzie najdroższa sałatka jarzynowa w historii polskich świąt. Szynka podrożała o 100 proc."

- Zbliżające się święta będą najdroższe w historii ostatniej dekady - mówił Andrzej Gantner - dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności goszcząc w programie "Studio Biznes". O ile zdrożeje żywność i dlaczego? Wpływ na to ma przede wszystkim pogoda, ale nie tylko. Ile więc wydamy na zastawienie świątecznych stołów? Zobacz fragment programu

Ceny żywności w Polsce gwałtownie rosną. Andrzej Gantner, dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności, goszcząc w programie "Studio Biznes" wyjaśnił, że Polaków tegoroczne święta będą kosztować o 7-8 proc. więcej, niż przed rokiem. Na żywność wydamy więcej przede wszystkim przez galopujące ceny wędlin, owoców i warzyw. Tradycyjna sałatka jarzynowa, która trafia na świąteczny stół większości Polaków, będzie jedną z najdroższych w historii. Dlaczego ceny żywności są tak ważne dla Polaków? Wydajemy na jedzenie ok. jednej czwartej domowych budżetów. Niestety sieci handlowe wiedzą, że w okresie świątecznym na żywność wydajemy więcej, na obniżkę cen nie ma więc szans. Wręcz przeciwnie - możemy spodziewać się wzrostów.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (12)
Ceny żywności. "To będzie najdroższa sałatka jarzynowa w historii polskich świąt. Szynka podrożała o 100 proc."
Zaloguj się
 • mechantloup

  Oceniono 11 razy 5

  To, że szynka droga to akurat dobrze. Przynajmniej kupią tyle, ile zjedzą. Nie wyrzucą. Zwierze nie umrze tylko po to, by wylądowac potem w śmieciach.

 • stanislaw_ziaja

  0

  szynka jest na wielkanoc

 • Oceniono 2 razy 0

  Co na żywność i ceny żywności napisz lepiej informatorze RK komunikat w kontekście handlowa niehandlowa niedziela 4:15 a to co żadnego komunikatu!!

 • trup

  Oceniono 6 razy -2

  szynka powinna być jak najdroższa. i tylko z ludzi, którzy dobrowolnie zgodzą się iść pod nóż po śmierci. dobrowolny kanibalizm zamiast zakopywania trupów. To jest przynajmniej etyczne. Mierzi mnie mordowanie niewinnych stworzeń w celu zjedzenia. nie jedzmy przynajmniej ssaków innych niż ludzka szarańcza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX