Kursy walut 29.11 o godz. 7. Główne waluty lecą w górę. Funt najdroższy od 2 lat [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w piąte 29 listopada na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,32 zł, natomiast dolar 3,93 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,93 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,07 zł.

We czwartek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania wszystkie główne waluty mocno zyskały na wartości, śrubując rekord wartości w ostatnich miesiącach. Kurs euro oraz dolara wzrósł o ok. 0,30 proc., czyli 1 gr. Dużo mocniej w górę leci natomiast funt szterling warty już 5,08 zł. To jego najwyższy kurs od ponad dwóch lat! 

Piątkowy poranek jest pozytywny, gdyż waluty utrzymują się na podobnym poziomie. Na świadczy to jednak o tym, że taki trend utrzyma się przez cały dzień. Podobną sytuację uświadczyliśmy w czwartek 28 listopada, a później obserwowaliśmy kolejne spadki wartości złotego. 

Średnie kursy walut NBP - czwartek 28.11.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 29 listopada 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

29 listopada obfituje wydarzenia mniejsze wagi, które mogą wpłynąć na cenę walut. Warto zacząć od tego, że amerykańska giełda zostanie zamknięta wcześniej, o godz. 13:00, w związku ze Świętem Dziękczynienia. Na wartość dolara wpłynąć może publikacja spekulacyjnych pozycji CFTC na metale, surowce oraz zboże. Dla ceny euro z kolei istotne może okazać się wskaźnik CPI dla Unii Europejskiej oraz zmiana bezrobocia w Niemczech, czyli największym rynku wspólnoty. Na piątek zaplanowano również liczne wydarzenia we Francji oraz Włoszech, co również może mieć przełożenie na walutę europejską. Stosunkowo spokojne dni czekają natomiast funta szterlinga oraz franka szwajcarskiego. Należy jednak pamiętać, że pierwsza waluta jest niestabilna z powodu zamieszania związanego z brexitem. 

Więcej o:
Komentarze (13)
Kursy walut 29.11 o godz. 7. Główne waluty lecą w górę. Funt najdroższy od 2 lat [kurs euro, dolara, funta, franka]
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 3 razy 3

  Blakfridaj!!! Polska złotówka z rabatem do 50%!!!!

 • jasmin711

  Oceniono 5 razy 3

  Mam trochę oszczędności w złotówkach i poważnie myślę, żeby je wymienić na walutę (euro lub dolar). Rozdawnictwo pisu w końcu pobudzi inflację, czyli złotówka będzie coraz mniej warta. A skoro tak, to zapewne zaczną drożeć wszystkie waluty - Świata nie obchodzi przecież księżycowa polityka Kaczora. Ten geniusz ekonomii pewnie każe dodrukować pieniędzy, by na jakiś czas odwlec problemy, a to tylko przyśpieszy inflację.... Jakie macie zdanie?

 • 20portal

  Oceniono 4 razy 2

  W BANASIOWEJ REPUBLICE złoty będzie takim samym śmieciem jak złoty w PRL.

 • 20portal

  Oceniono 2 razy 2

  Ludzie, obserwujcie kursy walut oraz faktyczna inflacje w Polsce, a żałować będziecie do końca waszych dni, że Polska nie przyjęła euro. Kaczystan nawet z "nieprzyjęcia euro" uczynił sobie jeden z głównych tematów walki politycznej. Odrzucenie euro to decyzja równorzędna w historii do rozbiorów Polski.

 • Oceniono 2 razy 2

  Przecież to mściwy karzeł doprowadzi glopich Polaków na dno , dzięki ścianie wschodniej i Beretta Moherowym .

 • marbran

  0

  Blakfrajdej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX