Niedziele handlowe 2019 grudzień. Kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w niedzielę? Sporo terminów

Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedzielę weszła w życie w marcu 2018 r. Od tego czasu przepisy są sukcesywnie zaostrzane. Informujemy, kiedy będzie można zrobić zakupy w grudniu br. Ostatni miesiąc roku będzie pod tym względem wyjątkowy.

Zgodnie z przepisami, od 2019 roku zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Pod tym względem grudzień jest jednak wyjątkowym okresem, bo zakupy będziemy mogli zrobić w trzech z pięciu niedziel. 

Niedziele handlowe 2019. Kiedy zrobimy zakupy w grudniu?

Choć zwykle niedziela handlowa wypada raz w miesiącu, to w związku ze Świętami Bożego Narodzenia ich liczba zwiększy się do trzech. Poza standardową, ostatnią niedzielą miesiąca, czyli 29 grudnia, zakupy będziemy mogli również robić już 15 grudnia oraz 22 grudnia. Przypominamy, że zakaz dotyczy sklepów wielkopowierzchniowych typu Ikea albo Biedronka. W niemal każdą niedzielę możemy zrobić zakupy w małych sklepach, w których "za ladą" stanie właściciel franczyzobiorca. 

Niedziele handlowe w grudniu 2019 r.:

 • 1 grudnia - zakaz handlu 
 • 8 grudnia - zakaz handlu
 • 15 grudnia - niedziela handlowa
 • 22 grudnia - niedziela handlowa
 • 29 grudnia - niedziela handlowa

Zakaz handlu w niedzielę. Od 2020 roku czeka nas zaostrzenie

Grudzień 2019 roku dla osób lubiących niedzielne zakupy jest o tyle wyjątkowy, że od przyszłego roku czeka nas poważna zaostrzenie przepisów. W 2020 r. jedynie siedem sklepów będzie handlowych. Co więcej, przepisy nakazują, że 11 kwietnia (Wielka Sobota) oraz 24 grudnia (Wigilia) handel jest możliwy jedynie do godz. 14. 

Przypominamy, że w przyszłym roku niedziele handlowe wypadają: 26.01, 5.04, 26.04, 28.06, 30.08, 13.12 oraz 20.12. Istnieje wszakże możliwość złagodzenie przepisów. Resort pracy sugerował, że w miejscowościach turystycznych zakaz handlu miałby sezonowo nie obowiązywać. Na razie temat ten ucichł, nie wiadomo również, których miast miałby dotyczyć. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Niedziele handlowe 2019 grudzień. Kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w niedzielę? Sporo terminów
Zaloguj się
 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 1 raz 1

  "Kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w niedzielę?"
  Ja mysle ze wiekszosc Polakow jest zainteresowana ........... nie kiedy ......... a za co beda mogli zrobic zakupy.............

 • exsero

  0

  "W 2020 r. jedynie siedem sklepów będzie handlowych."

  Poważnie?

 • von_rosen

  0

  Wg informacji dochodzących ze szczytów władzy, w 2021 roku mamy otrzymać od Ojca Narodu 1 wolną sobotę w miesiącu. Dzięki temu będziemy mieli najwięcej dni wolnych w Europie, co przełoży się na dobrobyt i radość społeczeństwa. Chwała Ojcowi Narodu! Chwała Partii! Chwała uzdrowicielom Ojczyzny!

 • jatu

  0

  Wywiad z Winnickim.
  Z ONETU! Panowie cenzorzy nie kasujcie!
  Zablokowali link!

 • domowy daeodon

  Oceniono 4 razy 0

  JaM na prezydenta!!. Skoro UZ z tą decyzją ociąga się tyle lat to nie ma co a NPK na premiera.

 • antonio rebenga

  Oceniono 6 razy 0

  Jam? Ktoś nowy? Niedziel handlowych coraz mniej, a oni nowych stażystów zatrudniają? Pewnie staż za "Bóg zapłać", dla niewierzących: "za frajer".

 • haha-to-ja

  Oceniono 6 razy 0

  czy redkacja działu niedziele handlowe pójdzie na bruk po ostatniej niedzieli handlowej??? czytelnicy już sie martwią xD co będzie z UZ, kak, jam i innymi osobistosciami dziennikarstwa.

 • baxter21

  Oceniono 5 razy -3

  Ku....wa ja nie wierze własnym oczętom ! Następna jaka pi...da z wybiórczej od niedziel handlowych ! Mało już tych wszystkich uz,npk,az, apik itp goovna?? Po co te miernoty cokolwiek tu zamieszczają ?? Tyle razy dziennie na głównej w weekendy pokazujecie pseudo artykuły o niedzielach które znikają po 2 h !! Tam u was nie ma żadnego redaktora odpowiedzialnego za to co pojawia się na głównej ??? Już dawno zeszliście na psy, teraz tylko wymioty powodujecie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX