Niedziele handlowe 2019. Czy 1 grudnia zrobimy zakupy np. w Lidlu lub Biedronce?

Czy w niedzielę 1 grudnia obowiązuje zakaz handlu? Podpowiadamy, czy najbliższa niedziela jest handlowa i gdzie zrobić zakupy w weekend.

W marcu 2018 r. weszła w życie ustawia o zakazie handlu w niedzielę. Według jej założeń, liczba niedziel, w które można zrobić zakupy w sklepach stopniowo jest zmniejszana. W 2018 roku zakupy można było zrobić w pierwszą oraz ostatnią niedzielę miesiąca. Rok później, czyli w 2019 r. zakaz nie obowiązuje tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. 

Czy 1 grudnia jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

W grudniu 2019 roku, mamy aż trzy niedziele handlowe. Wyjątkiem (ze względu na gorący okres świąteczny) są objęte trzy ostatnie niedziele w roku czyli:

 • 15 grudnia
 • 22 grudnia 
 • 29 grudnia.

Najbliższa niedziela jest pierwszą w miesiącu, a więc 1 grudnia obowiązuje zakaz handlu. Zakupów nie zrobimy w centrach handlowych, w sieciach sklepów dużych marek, ani w dyskontach czy supermarketach.

Nie znaczy to jednak, że tego dnia nie da się w ogóle zrobić zakupów. Otwarte mogą być wszystkie małe i osiedlowe sklepy, prowadzone przez właścicieli. Otwarta będzie także część sklepów sieci Żabka. Wiele z nich dzięki temu, że są franczyzowane, część dlatego, iż posiadają status placówki pocztowej. Niedziela niehandlowa nie obejmuje także stacji benzynowych, gdzie można kupić większość potrzebnych na co dzień produktów.

Niedziele handlowe. Zakaz handlu nie obejmuje gastronomii

Nie trzeba także martwić się brakiem jedzenia, ponieważ zawsze można uda się do restauracji. Zakaz handlu nie obejmuje gastronomii, więc otwarte będą także cukiernie czy kawiarnie. Ponadto w niedziele niehandlowe, otwarte mogą być także kwiaciarnie. 1 grudnia można też bez problemu pójść do kina czy teatru.

Więcej o:
Komentarze (12)
Niedziele handlowe 2019. Czy 1 grudnia zrobimy zakupy np. w Lidlu lub Biedronce?
Zaloguj się
 • domowy daeodon

  Oceniono 4 razy 4

  KaK co za intrygujący pracownik serwisu informacyjnego departamentu handlowa- niehandlowa?! Nowa krew. Zauważam zmianę w tytule. A propos handlowych niedziel żądamy aby obrotowe drzwi w GH Arkadia kręciły się w handlowe niedziele odwrotnie przy wejściu tzn.zgodnie ze wskazówkami zegara a nie tak jak jest teraz. Taki ruch obrotowy może być w dni normalne, natomiast taki dzień jak niedziela handlowa odwrotnie bo inaczej nie będziemy robili zakupów. Powyższe żądanie dotyczy również innych centrów handlowych na terenie RP

 • haha-to-ja

  Oceniono 3 razy 3

  ale kątent w dziale biznes i technoLOLgie przygotowała kadra redakcyjna:D

 • hotin

  Oceniono 5 razy 3

  Dzisiaj nam tłumaczy KiK,a redaktor UZ już napisał o tym księgę dla ułomnego leminga. Czytajcie,a będziecie W-I-E-L-K-I-M-I.

 • lech40

  Oceniono 2 razy 2

  Zmieniają się inicjały osób piszących na ten sensacyjny temat. Może to oznacza, że nie ma chętnych, a pisanie na ten frapujacy temat to rodzaj kary redakcyjnej ?
  Może zróbmy quiz: kto z nich najciekawiej i najlepiej pisze o niczym ?

 • Oceniono 2 razy 2

  W podawanych w wiadomościach informacyjnych dot handlowa niehandlowa niedziela stwierdzam brak napięcia w trakcie czytania tekstu oraz stopniowej niepewności co do ostatecznego werdyktu ponadto nie ma tabelki którą zawsze daje u z.

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 2

  Wstyd... zebym musial szukac po calej stronie informacji o handlowych niedzielach... kiedys (przed wyborami) mieliscie osobna zakladke na te zenujace artykuly.... i to na glownej...

  I co stalo sie z "kultowym" UZem... ?

 • cudzik3

  Oceniono 2 razy 2

  i loteryjka trwa co tydzień! handlowa? nie handlowa? dokupię śmietanę? będzie goła zupa? cho...a! po co mi goście!? nic nie mam w domu? sklepy otwarte? a może nie? I dziennikarze mają co pisać jak nie mają co pisać! Chore!!

 • baxter21

  Oceniono 1 raz 1

  KaK ?? To nowy pseudo dla cv.ela z wyborczej który cały czas oglupia Polaków. Won razem z NPK,uz,az itp sci.erwem !!!

 • Gustaw Gustawson

  Oceniono 2 razy 0

  Czy niedziela handlowa będzie handlowa,albo nie handlowa,handlowa lub handlowa, Ku...!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX