Drastyczne podwyżki cen autogazu. Idą święta, a paliwa na stacjach drożeją

Kierowcy tankujący gaz do swoich samochodów mogą być negatywnie zaskoczeni. Zaledwie w cztery tygodnie LPG zdrożał średnio aż o 30 groszy na litrze. Przed świętami ceny wszystkich paliw prawdopodbnie będą jeszcze wyższe.

Za nami kolejny tydzień podwyżek cen autogazu i oleju napędowego i pierwszy od niemal czterech miesięcy tydzień, w którym rosły ceny benzyny. Ponownie największy, dwucyfrowy wzrost zanotowaliśmy dla autogazu średnio o 12 gr/l, natomiast dla benzyny i oleju napędowego podwyżki wyniosły odpowiednio 3 i 2 grosze na litrze - napisało w swoim komentarzu BM Reflex, które z tygodnia na tydzień analizuje ceny na stacjach. W ciągu ostatniego miesiąca LPG zdrożał średnio o 30 groszy na litrze, a olej napędowy o 10 groszy na litrze.

>>> Zobacz wideo. Andrzej Gantner z Polskiej Federacji Producentów Żywności twierdzi, że najbliższe święta będą najdroższe święta od 10 lat. 

Średnie ceny paliw na stacjach benzynowych. Oto jak wyglądają w skali kraju:

 • benzyny bezołowiowej 95 - 4,95 zł/l, 
 • bezołowiowej 98 - 5,27 zł/l,
 • oleju napędowego - 5,03 zł/l
 • autogazu 2,27 zł/l.

Ceny benzyny nie przekroczyły jeszcze poziomu średniego 5 zł/l, a oleju napędowego przekroczyły ten poziom nieznacznie. Jednak sytuacja na koniec roku może być mniej korzystna dla kierowców. Za paliwa, a zwłaszcza za benzyny możemy płacić więcej niż przed rokiem - dodaje Reflex.

Dla cen paliw kluczowa będzie sytuacja na rynku surowców

Podobnie jak na stacjach podwyżki cen były widoczne także na rynku hurtowym. Mnożą się spekulacje dotyczące umowy handlowej między USA a Chinami oraz decyzji OPEC+ w kwestii wydobycia. Kluczowe dla rynku spotkanie OPEC odbędzie się już w przyszłym tygodniu, co powinno przynieść potwierdzenie dla kierunku zmian cen paliw, także na rynku krajowym. Póki co wciąż utrzymuje się prawdopodobieństwo kontynuacji kilkugroszowych podwyżek cen detalicznych wszystkich paliw.

Więcej o:
Komentarze (56)
Drastyczne podwyżki autogazu. Idą święta, a paliwa na stacjach drożeją
Zaloguj się
 • swru

  Oceniono 52 razy 46

  Jeżeli ktoś myslał, że po obniżeniu wieku emerytalnego i rozdawnictwie dla żuli, benzynę też będą nam rozdawać to znaczy że jest niespełna rozumu albo z PiSu

 • ochujek

  Oceniono 38 razy 28

  Już po wyborach, budują państwo dobrobytu. Elektrycznych samochodów Morawieckiego podwyżki cen paliw nie obejmą? :))

 • micro5

  Oceniono 38 razy 24

  BRAK NA 500PLUS

 • Edmund Pikor

  Oceniono 20 razy 18

  Cóż w tym dziwnego?
  Żeby było 500+ , musi być 1000- .
  Urzędnicy PiS też muszą zarobić.
  Nic to , nic to - przecież ciemny naród to i tak kupi.

 • radio_wolna_europa_online

  Oceniono 18 razy 18

  Przed wyborami będące pod kontrolą rządu spółki Orlen i Lotos dostały "prikaz polityczny" żeby sztucznie obniżyć i utrzymać cenę paliw w celu ograniczenia inflacji. Wtedy cena LPG zmalała z ok. 2,25 zł/l do nawet 1,91 zł/l a naiwny suweren cieszył się, gdy długonosy przechwalał się w TVPiS, że nie ma inflacji.

  Igrzyska wyborcze się skończyły, więc już nie ma powodu udawać jak jest super z cenami paliw. Stąd podwyżka LPG do nawet 2,37 zł/l (widziana ostatnio cena na stacji paliw). W ciągu 1,5 miesiąca wzrost ceny o ponad 20% ! A to jeszcze nie koniec możliwości tego rządu! Coraz bardziej widać że na 500+ zaczyna im brakować...

 • stemp10

  Oceniono 20 razy 18

  Biedota będzie miała okazję kupować oszczędne elektryki od Morawieckiego

 • topix

  Oceniono 17 razy 15

  spaliny z gazu duzo mniej truja od benzyny i diesla, polityka panstwa odstrasza od gazu, to skandal, niby walcza ze smogiem a kady ma kominek w domu, doprowadzili do sytuacj , ze rosyjski tani ga jet wypierany przez gaz z usa i ludie przechodza na wegiel z rosji, czyli czyste paliwo zastepujemy brudnym, frazes o dewersyfikacji, głupota tego rzadu nie zna granic

 • kichchi

  Oceniono 18 razy 14

  chcieliście kaczyńskiego to macie za swoje hahahaha janusze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX