Kim jest nowy prezes Pekao? Marek Lusztyn zastąpi Michała Krupińskiego

Prezes Banku Pekao Michał Krupiński złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze skutkiem natychmiastowym. Rada nadzorcza powołała na to stanowisko dotychczasowego wiceprezesa Marka Lusztyna, który do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego będzie kierował pracami zarządu.

W piątek w informacji o rezygnacji prezesa nie podano przyczyn jej złożenia. Poźniej jednak w komunikacie banku Pekao SAMichał Krupiński swoją decyzję motywował "przede wszystkim chęcią kontynuowania kariery poza Polską". Kim jest jego następca w fotelu prezesa?

>>>> Zobacz wideo: Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Marek Lusztyn nowym prezesem Pekao

Pełniącym obowiązki prezesa jest obecnie Marek Lusztyn, dotychczasowy wiceprezes odpowiadającego za obszar zarządzania ryzykiem. Lusztyn wiceprezesem banku był od lipca 2017 r., zaś z grupą banku Pekao jest związany od blisko 20 lat. 

Marek Lusztyn od 20 lat związany jest z Pekao. Od lipca 2017 r. jest związany ze spółkami z grupy Pekao. Był wiceprezesem banku nadzorującym działalność Pionu Zarządzania Ryzykami. Maek Lusztyn był także członkiem rad nadzorczychw Pekao Leasing, Pekao Bank Hipoteczny, Pekao Investment Banking, czyli w spółkach zależnych od Pekao. Przed 2017 przez blisko dekadę pracował w strukturach międzynarodowych Grupy UniCredit, ówczesnej spółki-matki Banku Pekao.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Michał Krupiński kończy karierę w Peako i zaczyna nowy etap kariery?

Michał Krupiński objął stanowisko prezesa Pekao w 2017 r., po repolonizacji tego banku (PZU i Polski Fundusz Rozwoju kupili za 10,6 mld zł 32,8 proc. akcji banku od włoskiego UniCredit. Przez kilka miesięcy Krupiński był p.o. prezesa, zgodę KNF otrzymał w listopadzie 2017 r.).

Wcześniej Krupiński przez ponad rok był prezesem PZU. W latach 2006-2007 był z kolei wiceministrem Skarbu Państwa. Swego czasu był nazywany "złotym dzieckiem PiS". 

Teraz zapowiada, że zamierza kontynuować karierę poza Polską.

Więcej o:
Komentarze (17)
Kim jest nowy prezes Pekao? Marek Lusztyn zastąpi Michała Krupińskiego
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 11 razy 9

  Nie ważne kim jest. Ważne komu da kredyt bez zabezpieczenia i dlaczego na pomnik żoliborskiego kołtuna?

 • gio0102

  Oceniono 10 razy 8

  powyborcza pisowska karuzela stanowisk ruszyła. Komu tym razem przypadły tam synekury tam synekury za poparcie nowogrodzkiej - Ziobrowatym czy Gówinowcom?

 • gio0102

  Oceniono 6 razy 4

  jaka REpolonizacja? Propaganda Pisuaru wyprała mózgi także w agorze czy to intelektualne braki w rozumieniu prostych słów? Z repolonizacją mielibyśmy do czynienia gdyby bank/grupa PZU znowu stały się w całości polskie. Skarb Państwa ma zaledwie ok. 1/3 pakietu akcji. Daje im to prawo obsadzania stanowisk ale nie da się powiedzieć, ze to polskie firmy. Większość akcji jest rekach zagranicznych firm i to oni czerpią korzyści z dywidendy (o ile jest przy takim pis-zarzadzaniu ;)). Usuncie słowo repolonizacja z waszego agorowego języka.

 • spyderman2

  0

  kaczor jest sprawiedliwy bo kazdemu komuchowi daje zarobić kilkanaście milionów przy korycie przez jakiś czas. potem następny. ciemne ludy kochają kaczora

 • mat.31

  Oceniono 2 razy 0

  Co to za różnica, kim on jest? Dzisiaj każdy może być każdym, byle tylko był posłuszny prezesowi Narodu.

 • prokuraturarejonowa

  0

  Myśli że jak zwieje za granicę to nie pójdzie siedzieć razem z Ziobrą.

  Musiałby wiać do Rosji... Za Ziobrą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX