Media: prezes PGE Stadionu Narodowego odwołana. "Murawa przypominała kretowisko"

Alicja Omięcka, prezes PGE Stadionu Narodowego, straciła stanowisko - twierdzą media opierając się na nieoficjalnych doniesieniach. Oficjalnych przyczyn decyzji nie znamy, część komentatorów spekuluje, że wpływ na odwołanie mógł mieć stan murawy.

Alicja Omięcka, prezes PGE Stadionu Narodowego, została odwołana ze stanowiska. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona we wtorek o godz. 9.30 - twierdzi Money.pl opierając się na nieoficjalnych doniesieniach. "Nasz informator podaje, że sama inicjatywa wyszła z kancelarii premiera, a odpowiada za nią szef KPRM Michał Dworczyk" - podaje portal.

>>> Zobacz także: Zbigniew Boniek tłumaczy stan murawy na stadionie narodowym.

Omięcka na stanowisku szefowej PL.2012+ zasiadała od 2018 roku. W latach 2016-2018 pracowała w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Powodem stan murawy na Narodowym?

Nie wiadomo, czy do dymisji faktycznie dojdzie, ani co jest jej powodem. Warto jednak przypomnieć o wątpliwościach podnoszonych po ostatnim meczu ze Słowenią w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020. Chodzi o murawę, która, zdaniem części komentatorów, "wyglądała jak kretowisko".

Podobnego zdania byli piłkarze - "Dramat". "Chyba najgorsza jaka tu była" - twierdzili, oceniając stan boiska po treningu poprzedzającym mecz. Takie narzekania, według naszych informacji, słychać było w szatni po wtorkowym treningu. Sportowcy wskazywali na łaty, powyrywane fragmenty murawy i mnóstwo piachu. Skarżyli się nato premierowi Morawieckiemu.

Na zarzuty dotyczące tragicznej nawierzchni odpowiedziała wreszcie firma Trawnik odpowiedzialna za jej przygotowanie. - Biorąc pod uwagę obecną porę roku i panujące warunki, stan murawy był dobry - napisała firma w oświadczeniu.

Więcej o:
Komentarze (89)
Media: prezes PGE Stadionu Narodowego odwołana. 'Murawa przypominała kretowisko'
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 29 razy 25

  Skoro nie sprawdziła się na Narodowym, to może niech spróbuje sił w Janowie?...

 • antybandzior

  Oceniono 16 razy 12

  I gitara, rok na stołku, odprawa, i pissdeczka zarobiona. A teraz czas na kolejnego swojaka i tak przez kolejne 4 lata, co rok prorok...

 • czechy11

  Oceniono 15 razy 9

  Najpierw wsadzili niudolna PiSiare (ciekawe z której koterii PiS) s teraz wywalają aby zgarnęła bajońska odprawę

 • starczypl

  Oceniono 11 razy 9

  jak w Korei Północnej... teraz trzeba by ją na tym stadionie rozstrzelać, co piSSie gady ?...

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 15 razy 9

  Tak to jest na gorących, politycznych stanowiskach. Z jednej strony każą stadionowi zarabiać, z drugiej czepiają się, bo murawa była niedobra. A jak ma być dobra, skoro co chwilę na stadionie organizowane są niepiłkarskie imprezy? Kolejny prezes czy prezeska też polecą za podobną pierdołę, a my zapłacimy, bo kto się zgodzi zajmować takie stanowisko bez sowitej odprawy.

 • czechy11

  Oceniono 12 razy 8

  Tera przeniosą ja na odcinek budowy elektrowni jądrowej. PiS czas na Majdan

 • czechy11

  Oceniono 11 razy 7

  Stan murawy oddaje stan państwa mafijnego PiS

 • albacor

  Oceniono 8 razy 6

  Tak murawa dobra jak dobra zmiana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX