Prezes Lotosu odwołany. Jest już następca

Rada nadzorcza Grupy Lotos poinformowała o odwołaniu prezesa Mateusza Aleksandra Bonca ze składu zarządu spółki. Jednocześnie na jego stanowisko został powołany dotychczasowy wiceprezes, Jarosław Wittstock.

Rada nadzorcza Grupy Lotos nie podała powodów odwołania prezesa Bonca. W lakonicznym komunikacie poinformowała jedynie o tym, że na stanowisku zastąpi go dotychczasowy wiceprezes Jarosław Wittstock, który w zarządzie Grupy Lotos zasiada od września 2018 r. Dotychczas pełnił funkcję wiceszefa Zarządu ds. Korporacyjnych.

>>> Interesują cię alternatywne paliwa i odnawialne źródła energii? W Oslo autobusy jeżdżą na paliwie ze śmieci. Sprawdź

Lotos: Bonca odwołany, Wittstock powołany

Wittstock karierę zawodową rozpoczynał w 1992 r. od pracy w Banku Gospodarki Żywnościowej, posiada doświadczenie w branży leasingowej, FMCG, farmaceutycznej i medycznej (był m.in. dyrektorem zarządzającym w PZF Cefarm i prezesem zarządu ZKS Szpital Gdańsk). Prowadził własny biznes w sektorze doradczym. W latach 2016-2017 był dyrektorem pomorskiego oddziału ARiMR. Od 2017 r. Jarosław Wittstock był związany z Grupą Energa, gdzie piastował funkcje kierownicze i zajmował się takimi obszarami działań jak nadzór korporacyjny, handel hurtowy, sprzedaż do rynku biznesowego, czy marketing.

W zarządzie Grupy Lotos zasiadają również: Zofia Paryła, wiceprezes Zarządu ds. finansowych, Jarosław Kawula, wiceprezes Zarządu ds. produkcji i handlu oraz Marian Krzemiński, wiceprezes ds. inwestycji i innowacji.

Więcej o:
Komentarze (53)
Prezes Lotosu odwołany. Jest już następca
Zaloguj się
 • strange_email

  Oceniono 32 razy 28

  Kolejny koleś od zarządzania agencjami i spółkami państwowymi. Zasłużony dla PiSu jak widać. Z wieeeelkim doświadczeniem komercyjnym, olbrzymim.

 • wojnis1979

  Oceniono 26 razy 26

  Oj tam, taka zwyczajna wymiana świń przy korycie:/

 • dornjuan

  Oceniono 23 razy 23

  Odprawa wypłacona, następny do koryta proszę. Tak się odbywa okradanie Państwa Polskiego.

 • Mr. X

  Oceniono 21 razy 19

  Robią miejsce dla kogoś z rodzinki lub znajomka..

 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 19

  Odprawy, takie są powody.

 • johnny.tomala

  Oceniono 20 razy 18

  Kolejny bierze milionową odprawę... Którą podzieli się z krótkim i jego bandą. W kolejce już czeka następny. Zapłacimy my - podatnicy.
  PiS = złodzieje.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 16 razy 16

  PeReLowskie hasło: rotuj się kto może. Teraz z milionową odprawą, dobry Boże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX