Szymon Hołownia o finansowaniu kampanii. "Nie przyszedł do mnie jezuita z walizką pieniędzy"

Szymon Hołownia, znany dziennikarz, ogłosił w niedzielę oficjalnie start w wyborach prezydenckich, które odbędą się w roku 2020. Oprócz przedstawienia swojego programu mówił również o finansowaniu kampanii. Przy okazji rozwiał kilka plotek.

Andrzej Duda zyskał nowego rywala w walce o reelekcję. Szymon Hołownia ogłosił podczas spotkania wyborczego w Gdańsku start w wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2020. Znany dziennikarz twierdzi, że "jedynym szefem prezydenta powinien być naród", a "człowiek jest ważniejszy, niż ideologia".

Hołownia wypowiedział się w kilku kwestiach światopoglądowych - m.in. dotyczących rozdziału kościoła od państwa, określił siebie jako "niepartyjny bezpiecznik, który trzeba zamontować, aby odwiesić system".

Szymon Hołownia ujawnia kulisy finansowania kampanii wyborczej

Nowy kandydat na prezydenta odniósł się kwestii finansowania kampanii wyborczej.

Na kampanię mogą iść datki osób fizycznych i na to liczę. Ja głęboko liczę na finansowanie społecznościowe.

- stwierdził.

Nigdy nie udało mi się wygrać Totolotka, nigdy nie przyszedł do mnie jezuita z walizką pieniędzy.

- dodał.

Hołownia zdementował też pojawiające się w mediach plotki. Stwierdził, że "nie ma żadnych pieniędzy Dominiki Kulczyk, Staraka".

Odniósł się w ten sposób m.in. do twierdzeń Barbary Nowackiej z Koalicji Obywatelskiej, która na antenie Polsat News stwierdziła, że Hołownia "może być kandydatem wagi ciężkiej, bo plotki głoszą, że stoi za nim potężne finansowanie i potężne wsparcie".

Czytaj też: Wypłata "trzynastek" możliwa przed wyborami prezydenckimi. "Bezpośrednio powiązana z datą wyborów"

Inny, anonimowy polityk opozycji, w rozmowie z "Wprost" w listopadzie stwierdził natomiast, iż "jeden z biznesmenów opłacił badanie fokusowe aby sprawdzić jak jest postrzegany Hołownia w kontekście kandydata na lidera politycznego".

Kim jest Szymon Hołownia?

Urodzony w roku 1976 dziennikarz i publicysta najbardziej znany jest z prowadzenia programu "Mam talent". Wcześniej pracował m.in. dla "Gazety Wyborczej", "Newsweek Polska", "Rzeczpospolitej". Publikował również w "Przewodniku Katolickim" i "Tygodniku Powszechnym". Był dyrektorem programowym kanału Religia.tv.

Jest twórcą dwóch fundacji - "Kasisi", która pomaga sierotom z Zambii oraz "Dobra Fabryka" organizującą wsparcie dla mieszkańców Bangladeszu, Mauretanii, Rwandy, Burkiny Faso i Senegalu.

Więcej o:
Komentarze (91)
Szymon Hołownia o finansowaniu kampanii. "Nigdy nie przyszedł do mnie jezuita z walizką pieniędzy"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 16 razy 12

  Panie Szymonie, ja Panu wyjaśnię dlaczego nie zostanie Pan Prezydentem. Bo my nie chcemy tu już więcej tajnych agentów Watykanu. Świat przejrzał na oczy i koncepcja boga nie jest już nikomu do niczego potrzebna. Kościół uważamy za pazerne na pieniądze gniazdo pedofili. No i jak pomyślę że miałby Pan negocjować coś z Putinem lub w czasie wojny kierować polską armią - to mi się słabo robi ...

 • andrzej.duxa

  Oceniono 12 razy 10

  nie "jezzuita" tylko Opus Dei np. przez kontrolowane spółki

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 3

  Próba oligarchizacji Polski przy pomocy Hołowni skończy się bardzo boleśnie dla ludzi którzy go finansują. Serio.

  Żadne pieniądze nie uchronią ich przed losem Karczewskiego, Kuchcińskiego, Piotrowicza, Palikota, Piechocińskiego i innych.

 • jugger

  Oceniono 6 razy 2

  no cóż - na pewno lepszy od obecnego prezydenta, który szefa ma na Nowogrodzkiej i jest Prezydentem tylko tych z pierwszego sortu, czyli PiS. Długopis podpisze wszystko co mu dadzą do podpisania

 • lolopindolo

  Oceniono 10 razy 2

  o co chodzi z tym startem Holowni? To jakis happening wyborczy? Cos Jak Rewinski i jego Partia Przyjaciol Piwa? Roznica tylko taka ze Rewinski byl na poczatku lat 90 znanym satyrykiem i aktorem , a tu mamy kopmpletnego anonima ktorego zna tylko tluszcza ogladajaca tandetne programy telewizyjne.

 • cezar85

  Oceniono 10 razy 2

  skończy się podpisywanie umów zgięty w pół na stojąco

  zacznie się podpisywanie umów klęcząc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX