Coraz mniej autobusów. Liczba nowych rejestracji spadła o ponad 28 proc.

Jak podała firma IBRM Samar, wskazując na dane Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), liczba rejestracji nowych autobusów wyniosła 64 w listopadzie 2019 r. Jest to wynik o 28,1 proc. gorszy niż rok wcześniej. To także o 59,5 proc. mniej nowych autobusów niż w październiku 2019 r.

Łącznie od stycznia do listopada 2019 r. w naszym kraju zarejestrowano 1 542 autobusy, czyli o 69 sztuk mniej niż rok wcześniej. W listopadzie największy udział w rejestracjach miał segment autobusów miejskich - 70,31 proc. Udział autobusów turystycznych wyniósł 17,19 proc. Najgorzej wypadły autobusy międzymiastowe z wynikiem 10,94 proc. "Dane skumulowane, liczone narastająco od stycznia do listopada wskazują, że najbardziej popularne w tym roku są autobusy miejskie, których udział w rejestracjach wynosi 66,8 proc. W tym samym czasie segment autobusów turystycznych opanował 22,63 proc. rynku, a autobusów międzymiastowych - 10,12 proc." - czytamy w raporcie.

Solaris przoduje

W ciągu pierwszy 9 miesięcy 2019 r. najczęściej rejestrowanym autobusem w Polsce był Solaris. Mowa o 421 pojazdach, czyli wzroście o 5,51 proc. Kolejnym popularnym producentem okazał się MAN - wprawdzie zarejestrowano 304 pojazdy tej marki, ale wzrost wyniósł 32,75 proc. Najgorzej na podium wypadł Mercedes z wynikiem 274 zarejestrowanych pojazdów przy spadku na poziomie 17,22 proc. rok do roku.

Łącznie, w zestawieniu dziesięciu marek aż siedem zarejestrowało spadki w stosunku do wyników z zeszłego roku. Prócz Mercedesa mowa o firmach IVECO, Autosan, VDL, Setra, Scania oraz Volvo Bus.

Więcej o:
Komentarze (12)
Coraz mniej autobusów. Liczba nowych rejestracji spadła o 28,1 proc.
Zaloguj się
 • jan-ru

  Oceniono 7 razy 5

  Co? 500+ się skończyło?Oj pisiory ockniemy się przez was w dziadostwie.

 • daniell157

  Oceniono 2 razy 2

  I gdzie te PeKałeSy panie Morawiecki... ehkm... Kaczyński?

 • swinton

  Oceniono 4 razy 2

  Autosan?

 • Anna Skowron

  Oceniono 1 raz 1

  Autobusós ni ma, ale naturalnie przywrócone połączenia w najdalszych zakątkach i nie tylko SĄ ????? Ha Ha ...
  A tak zostało kikakrotnie potwierdzone w mowach kłamliwych Morawieckiego.... Najpierw, że będą. Niedawno, że są. Jezu!!!!
  I i tak wielbiciele tego nie zauważyli, że nie mają komunikacji zapowiedzianej przez ich boga..

 • zigzaur

  0

  Z jednej strony pokaz prawdziwej wartości pisuarstwa. A z drugiej strony po prostu kompromitacja koncepcji zbiorkomu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX