Żabka otworzyła swój najmniejszy sklep w Polsce. Ma 16 mkw i mieści się w poznańskim wieżowcu

W Poznaniu sieć Żabka otworzyła swój najmniejszy sklep w Polsce. Placówka wpisująca się w założenia formatu Żabka Galaxy został zlokalizowany w wieżowcu Bałtyk. Z założenia ma być opcją dla klientów chcących kupić coś w biegu. Tradycyjnie już, punkt obsługuje również przesyłki kurierskie.

Jak podała sieć, "oferta sklepu Żabka w Wieżowcu Bałtyk dedykowana jest przede wszystkim klientom w drodze do pracy czy z pracy do domu oraz tym, którzy „w biegu”, w trakcie przerwy w pracy, chcą sięgnąć po coś na szybko". Podkreślono ponadto, że w "podręcznym" sklepie Żabka o powierzchni 16 mkw klient może skorzystać takie z oferty Żabka Café, czy nadać lub odebrać przesyłkę kurierską.

Wywodząc się z Poznania, cieszymy się, że możemy być częścią tej niezwykłej poznańskiej przestrzeni w Bałtyku, łączącej biznes i design, która już obecnie jest chętnie odwiedzana nie tylko przez mieszkańców miasta, ale i turystów. Jednocześnie koncept tego niewielkiego powierzchniowo sklepu potwierdza, że Żabka, chcąc być jak najbliżej klientów, może być obecna nawet w najmniejszych lokalizacjach

- podsumował Adam Manikowski, wiceprezes firmy Żabka Polska.

Najmniejsza Żabka w Polsce została wyposażona dodatkowo w nowoczesny system elektronicznej komunikacji marketingowej opartej na technologii digital signange, czy cyfrowe nośniki wewnątrz sklepu i w witrynie, które mają dostosowywać komunikaty pod względem lokalizacji, czy warunków pogodowych. Jest to kolejny krok sieci w kierunku formatu Żabka Galaxy, który ma zagościć na dobre w jej placówkach w przyszłym roku.

>>> Sprawdź nasze propozycje aplikacji mobilnych, które pomogą ci zaoszczędzić na zakupach

Kierunek: bezobsługowe nanosklepy

W listopadzie sieć Albert Heijn otworzyła na lotnisku w Amsterdamie bezobsługowy nanosklep, będący przykładem nowego formatu sieci convenience. Za projekt odpowiada amerykański firma AiFi, która testuje także express store, będący hybrydą sprzedaży tradycyjnej i automatycznej. Współpracę z AiFi podjęła na początku roku także sieć Żabka, która planuje wprowadzić podobne rozwiązania w Polsce. Z AiFi pracuje także sieć Carrefour, która na warszawskiej Białołęce otworzyła z początkiem grudnia swój pierwszy bezobsługowy sklep w Polsce, otwarty przez 24 godzin na dobę i 7 dni w tygodniu. Jeśli pomysł się przyjmie, możemy spodziewać się wysypu nanosklepów nowej generacji. Również w Poznaniu otwarto już pierwszy bezkasowy, oparty na dedykowanej aplikacji oraz zastosowaniu sztucznej inteligencji, sklep Take&Go.

Więcej o:
Komentarze (20)
Żabka otworzyła swój najmniejszy sklep w Polsce. Mieści się w poznańskim wieżowcu
Zaloguj się
 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 8 razy 6

  polityka cenowa w żabce koszmarna !!!
  kupujesz dwie sztuki cena normalna
  kupujesz jedną bo jedną potzrbujesz przepłacasz 20% lub więcej

 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 8 razy 4

  Żabka to jest sklep, do którego się chodzi po piwo i chipsy ewentualnie flaszkę czy fajki. Nic tam więcej nie ma oprócz badziewnych dań gotowych, napojów i batoników w dodatku po zawyżonych cenach. Jak chcesz zrobić normalne zakupy spożywcze czy kupić produkty na obiad to nie ma co kupić. Nawet po pieczywo nie ma sensu iść bo to co tam sprzedają jest niejadalne.

 • przemo_opole

  Oceniono 6 razy 4

  Żabka byłaby spoko, tylko te ceny z księżyca...

 • P 45

  Oceniono 6 razy 2

  W okręgu 100 m mam trzy Żabki, Biedronke i Lidla na dniach otwierają. Wszystkie inne sklepy "prywatne" dawno nie mają czego tu szukać.

 • micross

  Oceniono 4 razy 2

  Po takim żarciu z nanosklepów oóna stare lata pozostanie korzystanie jedynie z nanoaptek żeby uleczyć choróbska po takim odżywianiu.

 • c.t.k

  Oceniono 6 razy 2

  Same flaszki na tych regałach, pewno soki, woda mineralna, mleko, kefir, a na alkohol już miejsca nie starczyło.

 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 3 razy 1

  żabka wyjaławia obraz handlu detalicznego
  bardzo to smutne

 • tonieemail

  Oceniono 3 razy 1

  w "normalnej" żabce jest tak ciasno że nie lubię tam robić zakupów. Ja rozumiem że im więcej towaru na mniejszej powierzchni tym większy zysk, ale w żabce trzeba być super slim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX