Święta 2019. Choinkowa plastikoza albo wycinanie drzewek. Która choinka jest bardziej eko?

Święta Bożego Narodzenia i katostrofa klimatyczna niestety są w pewnym stopniu powiązane. Mamy do wyboru albo plastikową choinkę, albo żywe drzewko, które pochodzi z wycinki. Na pytanie o to, które rowiązanie jest bardziej eko odpowie gość programu "Studio Biznes". W programie porozmawiamy też o tym dlaczego "Solidarność" wścieka się na rząd za zakaz handlu.

W programie "Studio Biznes" Łukasz Kijek i zaproszeni przez niego goście poruszą kilka tematów. Dr Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery z Leyton Polska rozwieje wątpliwości dotyczące świątecznej choinki. Wybór drzewka nie jest już wyłącznie kwestią praktyczną czy estetyczną, ale łączy się z kwestią postępującej katastrofy klimatycznej. "Dostanie się" też politykom, których głupota może nas wszystkich kosztować więcej, niż możemy przypuszczać. Druga część programu poruszy nie mniej istotny temat  - zakaz handlu w niedziele. Pomimo zaostrzenia przepisów w roku 2020 może stać się on fikcją, pomimo ostrej reakcji "Solidarności". Dlaczego? Na to pytanie odpowiedzą Maciej Ptaszyński, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Handlu oraz Renata Juszkiewicz, prezes zarządu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. W programie nie zabraknie też najciekawszych aplikacji wybranych przez Daniela Maikowskiego. Tomasz Korniejew - redaktor naczelny Moto.pl sprawdzi jak jeździ Kia XCeed - gorąca nowość w modnej klasie crossoverów.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (4)
Święta 2019. Choinkowa plastikoza albo wycinanie drzewek. Która choinka jest bardziej eko?
Zaloguj się
 • robert.kwi

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywistym jest, że naturalne drzewko jest ekologiczne a sztuczne jak sama nazwa wskazuje jest sztuczne i nie pachnie i rosnąc nie zamieniło zamieniało co2, do tego sztuczne aby go wyprodukować zużyło mnóstwo wody i wprowadziło mnóstwo syfu do atmosfery. Kupujcie ekologiczne drzewka bo jak je kupicie to na ich miejsce rolnicy posadzą następne a jak nie kupicie to nie posadzą a drzewek powinno być więcej. :) no i futro ekologiczne to prawdziwe :) a nie plastikowe, btw: nie powinno się hodować zwierząt na futra(!!!), kiełbasa też lepsza ta prawdziwa niż jakaś sztuczna :)

 • natassja

  Oceniono 4 razy 2

  Mam jedno plastikowe drzewko, nieduże kilkudziesięciocentymetrowe, kupione jeszcze w 20. wieku w chyba już nieistniejącym obecnie domu wysyłkowym Quelle, z bombeczkami i ozdobami świecącymi, bardzo urokliwe. Sądzę, że to dość racjonalne - wielorazowe, ładne, składane - pełni rolę dobrze, ślicznie wygląda wieczorem, gdy świeci po zmroku.

 • robta_se_tak_dali

  Oceniono 2 razy 0

  Ładny tytuł w gazecianej wypocinozie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX