Premier powołał wiceministrów aktywów państwowych. Jeden jest geodetą, drugi napisał biografię Lecha Kaczyńskiego

Ministerstwo Aktywów Państwowych poifnormowało o powołaniu przez premiera nowych wiceministrów. Nominacje wręczył wicepremier Jacek Sasin. Powołani wiceministrowie to Janusz Kowalski i Zbigniew Gryglas.

Funkcje, jakie przyznano nominowanym przez premiera Morawieckiego, to podsekretarz stanu (dla Zbigniewa Gryglasa) oraz sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa (dla Janusza Kowalskiego).

Nowi wiceministrowie w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Janusz Kowalski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytetach Łódzkim i Warszawskim. W młodości działał w stowarzyszeniu Młodzi Konserwatyści, do którego przystąpił w Łodzi w 1997 r., a rok później tworzył jego struktury w rodzinnym Opolu. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował jako przedstawiciel Solidarnej Polski. W latach 2001-2002 należał do partii Prawa i Sprawiedliwości, a w latach 2005-2006 do Platformy Obywatelskiej, którą opuścił w atmosferze konfliktu z Leszkiem Korzeniowskim. W latach 2015-2016 był członkiem zarządu PGNiG, a w latach 2018-2019 zasiadał w zarządzie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Publikował w "Gazecie Polskiej" i "Nowym Państwie", jest też autorem książki "Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949-2005". Zawodowo zajmuje się analizą i rozwojem rynku.

>>> Morawiecki o klimacie: Tradycyjna energetyka jeszcze długo będzie ważna

Drugi wiceminister w resorcie aktywów państwowych, Zbigniew Gryglas, to polityk związany w latach 2015-2017 z Nowoczesną, z list której dostał się do Sejmu. Zaraz po tym zdecydował się niespodziewany zwrot i dołączył do PiS. Przez krótki czas w 2017 r. był wiceprezesem partii Porozumienie Jarosława Gowina. Z wykształcenia jest geodetą, przez dwa lata studiował też administrację publiczną, a studia podyplomowe ukończył w Szkole Głównej Handlowej. Wcześniej pracował w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych zlikwidowanym w 1996 r. i Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie pełnił kierowniczą funkcję. Był także dyrektorem w Departamencie Zezwoleń i Koncesji w MSWiA. Jako przedsiębiorca próbował przywrócić do życia samochodową markę Syrena. Był członkiem rad nadzorczych m.in. w Polpharma, Nafcie Polskiej i Naftoportu. W 2019 r. startował bez powodzenia w wyborach do Parlamentu Europejskiego i do Sejmu.

Więcej o:
Komentarze (22)
Nowi wiceministrowie w resorcie aktywów państwowych. Zbigniew Gryglas podsekretarzem stanu
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 13 razy 13

  Ile jeszcze tych pasożytów na etatach wiceministrów będziemy musieli utrzymywać? To, że kłamca Morawiecki ma kumpli-miernoty, które nigdy i nigdzie nie znajdą uczciwej roboty, to jeszcze nie powód, żeby to podatnik ich utrzymywał! Jak jest taki koleżeński, to niech te miernoty zatrudnia we własnej firmie i sam tym miernotom płaci!
  Żaden rząd w Polsce - ani za II RP, ani za PRL, ani za kolejnych Rzeczypospolitych - nie utrzymywał kosztem podatnika tylu nierobów na etatach wiceministrów!

 • Paweł Pony Marek

  Oceniono 12 razy 12

  Gryglas. Kombatant PISS. Walczył w internacie szkolnym z Zomo. Żałosna postać PISS.

 • krynolinka

  Oceniono 12 razy 10

  Jak to ładnie ujął pan Lipiński. Partia nie zostawia zasłużonych "członków" na lodzie. Przeszczep Zbysio dostał cyca budżetowego do possania. Musi kałuża z niego brała przykład. I nie mówcie mi, że nie wiadomo dlaczego komuna dekady przetrwała. Właśnie dzięki takim gryglasom i kałużom.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 6 razy 6

  ewidentne kryształy

 • drbob20

  Oceniono 1 raz 1

  powialo pis-dackim smrodem

 • ryslew2061

  Oceniono 1 raz 1

  Nie damy swoim zginąć. Świnia Gryglas, której wyborcy pokazali fajfusa, dostała ochłap ratunkowy. Nie byle jaki zresztą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX