Morawiecki zaprosił najbogatszych Polaków na Narodowy. Ma powstać Polska Spółka Akcyjna

Premier Mateusz Morawiecki chce spotkać się z przedstawicielami największych polskich spółek. Zaprosił ich na Stadion Narodowy, by dyskutować o tym w jaki sposób przyspieszyć rozwój polskiej gospodarki.

>>> Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Premier Mateusz Morawiecki spotka się z kilkudziesięcioma polskimi przedsiębiorcami z listy najbogatszych Polaków na Stadionie Narodowym. Jak dowiedział się serwis Money.pl premier chce "wsłuchać się w głos" przedsiębiorców i poprosić pomoc przy tworzeniu strategii gospodarczej.

Spotkanie odbędzie się pod roboczą nazwą "Jak przestawić zwrotnice modernizacji Polski i przyspieszyć rozwój polskiej gospodarki"

- donosi serwis.

Postulat przedyskutowania strategii gospodarczej Polski wysunął Adam Góral, założyciel informatycznego giganta Asseco.

Spotkanie z przedsiębiorcami ma zainicjować projekt o nazwie Polska Spółka Akcyjna. Można je porównać do niemieckiego Deutschland AG - jak określa ono powiązania niemieckiej gospodarki z największymi spółkami.

Czytaj też: Premier Morawiecki ma nową wizję. Za realizację poprzednich dostał kilka "pał"

Morawiecki przemeblował gabinet. Rząd kontynuacji ma szukać rezerw w państwowych spółkach

Z jednej strony premier szuka porozumienia z prywatnymi spółkami, z drugiej twardszą ręką bierze się za te należące do państwa. W taki sposób można bowiem zrozumieć decyzję o utworzeniu superresortu nadzorującego kilkaset państwowych firm.

Jak już informowaliśmy Jacek Sasin ma - zgodnie z projektem nowego rozporządzenia szefa rządu - objąć ministerialnym nadzorem aż 200 spółek. Pod skrzydłami nowego superministra aktywów państwowych znajdą się zarówno PKN Orlen, jak i KGHM, PZU czy PKP. TVP pod jego nadzorem jednak nie zostanie.

Skąd ta rewolucja? Częściowo wyjaśnił ją Jarosław Kaczyński, prezes PiS. "Chcemy dokonać postępu i odeprzeć niebezpieczeństwa, które mogą się pojawić w związku ze spowolnieniem gospodarczym, bo nie chcę użyć słowa kryzys. I temu ma służyć skład rządu" - powiedział Jarosław Kaczyński podczas konferencji poprzedzającej prezentację skład nowego rządu.

Więcej o:
Komentarze (116)
Morawiecki zaprosił najbogatszych Polaków na Narodowy. Ma powstać Polska Spółka Akcyjna
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 54 razy 54

  Przedsiębiorcy powiedzą Morawieckiemu, że do przyspieszenia rozwoju niezbędne są niskie podatki. Na to Morawiecki odpowie: "Świetnie, bo tak się składa, że od przyszłego roku mam zamiar wprowadzić mnóstwo nowych, niskich podatków"

 • kiks11

  Oceniono 32 razy 28

  Polska Spółka Zbożowa, gdzieś to już było, ktoś już tworzył. Nikoś Dyzma mu chyba było.

 • refio

  Oceniono 27 razy 27

  Pan Czarnecki już miał taką propozycję od pana Chrzanowskiego... Bank za złotówkę albo cię wykończymy

 • tomsad

  Oceniono 31 razy 27

  Propaganda pod emerytów, księży i urzędników tj. pod elektorat PIS. Najpierw ta sama partia wali obuchem w głowę małych i średnich przedsiębiorstw, obciąża dodatkowymi daninami np. 4% solidarnościowy, wzrost wynagrodzeń ustawowy o 15%, PPK, SplitPaymant (gdzie blokowanie podatku VAT finansuje żarłocznych polityków), koszty finansowe odliczane wyłącznie od przychodów finansowych (ukryte podniesienie efektywnej stopy podatkowej), niemożność odliczenia kosztów od leasingu pow. 150 kPLN, wyrzucenie z kosztów napraw, części etc. - co jeszcze MATOŁY wymyślą ??? pytam co

 • cezaryk

  Oceniono 28 razy 26

  Padnie propozycja nie do odrzucenia:
  – Wykaszlcie miliony albo polecą takie kontrole, że się zesr...

 • byann

  Oceniono 28 razy 26

  Chce skonsolidować władzę mafii pisowskiej.
  Powie co na kogo ma, kto ma odpalić komu i ile i kto ma czyje dzieci zatrudnić.

 • hipo krater

  Oceniono 26 razy 24

  To jakaś niekonsekwencja lub schizofrenia. Bije się wszelkimi sposobami w przedsiębiorców i jednocześnie mówi się, że im dobrze życzy . Panie Matołusz, inwestycje w Polsce nie będą się rozwijać, bo ludzie boją się w takim państwie, gdzie partia ma kontrolę nad sądami , inwestować , bo jeśli ineerstor wejdzie w spór prawny z państwem, nie ma szans i nadziei na uczciwe rozstrzygnięcie na swoją korzyść.

 • def11

  Oceniono 21 razy 21

  Bez wolnych sądów możesz sobie panie Morawiecki kołchozy budować a nie "spółki akcyjne", towarzyszu Morawiecki.

 • kierowca.bombowca

  Oceniono 23 razy 19

  Nic dobrego pod przewodnictwem pisu nie powstanie. Zwłaszcza jak prezesem tej spółki zostanie jakiś Suski czy inny Sasin. Nikt o zdrowych zmysłach im nie zaufa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX