Brexit. 31 stycznia czarnym dniem w historii UE? Hubner o Johnsonie: Politycy w czasach pokoju nie płacą za błędy

Po zwycięstwie Borisa Johnsona w wyborach w Wielkiej Brytanii brexit 31 stycznia wydaje się niemal pewny. - Brexit to wielki błąd polityczny. Obawiam się, że za największe błędy w czasach pokoju politycy nie płacą - mówiła europoseł PO Danuta Hubner. Posłuchaj fragmentu.

- Zwycięstwo Borisa Johnsona to nie jest żółta karta dla UE, tylko strzelanie sobie w stopę - mówiła prof. Hubner. Jeśli Johnson spełni swoje obietnice, a wydaje się to w tym momencie całkowicie pewne, to Brytyjczycy opuszczą UE najpóźniej 31 stycznia. - Obawiam się, że za największe błędy polityczne w czasach pokoju politycy nie płacą. I też tutaj nikt za to nie zapłaci. W tej chwili jest to rzeczywiście taki moment, kiedy inercja całego procesu, ta kula śniegowa zrobiła się taka wielka, że myślę, że to wyjście nastąpi. Czy to będzie dokładnie 31 stycznia, czy zabraknie paru dni i trzeba będzie jakiegoś technicznego wydłużenia, tego dzisiaj nie przewidzimy - mówiła o brexicie prof. Hubner. Johnson doprowadził do rozpisania przedterminowych wyborów głównie dlatego, że jego partia straciła większość w Izbie Gmin, a w takiej sytuacji nie mogłaby przegłosować nowej "umowy rozwodowej" Brukselą, którą sam wynegocjował. Najważniejsze będzie to, co po brexicie. - Diabeł tkwi może nie tyle w szczegółach, ile w tym jak będą wyglądały przyszłe relacje UE z Wielką Brytanią  - mówiła w porannej rozmowie Gazeta.pl prof. Danuta Hubner.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (12)
Brexit. 31 stycznia czarnym dniem w historii UE? Hubner o Johnsonie: Politycy w czasach pokoju nie płacą za błędy
Zaloguj się
 • fezuj

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiem tego lamentu EURO-biurokratów. Pan Johnson uzyskał większość parlamentarną dzięki głosom swoich rodaków, którzy zdecydowanie chcą wyjścia z UE. To niech sobie idą! Teraz UE powinna nałożyć wysokie cła na brytyjskie produkty i pobierać opłaty za dostęp do naszego rynku. Niech sobie brytole handlują z Rosją i USA.

 • grubymisiek1

  Oceniono 2 razy 2

  Mgła na kanale. Kontynent odcięty. Jajcarze.

 • lynx4

  Oceniono 7 razy 1

  Ciekawe, czy Johnson ma odpowiedź na pytanie, skąd UK weźmie pieniądze na import niezbędnych produktów, straciwszy dochody z obsługi finansowej UE? Owszem, będą mogli podpisać korzystne umowy handlowe z całym światem, tylko co będą sprzedawali, żeby mieć za co kupować?

 • qawsedrftg

  Oceniono 5 razy 1

  We Francji-elegancji bankrutuje system opieki zdrowotnej. Był uznany za najlepszy na świecie w roku 2000, teraz po latach cięć budżetowych spadł na 15 miejsce a będzie gorzej. Jak można mieć nieograniczoną migrację i marzyć o utrzymaniu standardów? Kto za to zapłaci? Jakoś mało się o tym mówi w Gazecie, tu tylko PO-PiS-PO-PiS i tak już ćwierć wieku!

  Tylko Donald może rozwiązać światowe problemy!

  Https://www.theguardian.com/world/2019/dec/16/600-french-doctors-threaten-to-quit-health-funding-row

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 2 razy 0

  O tym, jak będą wyglądały relacje UE z UK to trzeba było myśleć przed wejściem UK do EWG, a nie wtedy, kiedy Angole chcą spytalać od tego cudaka Macrona i pasożytów z południa Europy. Wiadomo, jak będą wyglądały relacje. Powstanie oś Berlin-Londyn, podobnie jak powstała oś Berlin-Moskwa.

 • poochojek

  Oceniono 6 razy 0

  z to babo co na niczym sie nie zna ja terz bym nie chcial ... europa do klopa

 • qawsedrftg

  Oceniono 7 razy -1

  Najlepiej udawać że problem nie istnieje. Byle jakoś dociągnąć do końca kadencji. Najlepiej to widać po upadku Francji. de Gaulle zapoczątkował sprowadzanie muzułmanów z Algierii, spoko, to tylko kilkadziesiąt tysięcy, co to jest wobec wielomilionowej Francji? Potem d'Estang zrobił "łączenie rodzin", a potem to już poszło bez żadnej kontroli. To samo teraz w Niemczech. Nie może być otwartych granic i państwa z bezpieczeństwem socjalnym, zaawansowaną darmową opieką zdrowotną i spokojem na ulicach, to są sprawy sprzeczne.

  Don Tusk w negocjacjach udawał że coś robi. Wystękał po angielsku i już zadowolenie. Gdyby był realistycznym politykiem a nie popychadłem, to by zagroził dymisją - widać było że Brytole coś powinni dostać a UE wymaga głębokich reform. Ale DZIE TAM!

 • monty937

  Oceniono 4 razy -2

  Katastrofa zaczyna się u brytoli w lutym 2020.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 3 razy -3

  "Brexit to wielki błąd polityczny. Obawiam się, że za największe błędy w czasach pokoju politycy nie płacą - mówiła europoseł PO Danuta Hubner. "

  Polityków PO nie lubimy przede wszystkim za totalne uzależnienie od ośrodków leżących poza Polską.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX