Dr Riad Haidar nie będzie bezrobotny. Uznany neonatolog jest zasypywany ofertami pracy

Dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej i radny PiS zdecydował się nie przedłużać kontraktu doktora Riada Haidara, jednego z najlepszych neonatologów w kraju. Ten nie musi obawiać się bezrobocia. Propozycje pracy już się posypały. O specjalistę bije się kilkanaście szpitali, w tym prywatne.

Wygląda na to, że dr Haidar nie pozostanie długo na bezrobociu. Jak podał serwis WP.pl, były ordynator neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, gdzie zajmował się ratowaniem noworodków, dostał już kilkanaście ofert pracy. Może się okazać, że na przymusowym odejściu dr Haidar wyjdzie dobrze finansowo. W polskiej służbie zdrowia brakuje neonatologów, a ci z doświadczeniem są szczególnie poszukiwaniu. Liczbę czynnych zawodowo neonatologów w Polsce Naczelna Izba Lekarska oszacowała w październiku 2019 r. na 1 579 lekarzy.

Dostałem już kilkanaście ofert pracy z różnych szpitali w Polsce. To szpitale kliniczne, uniwersyteckie, również prywatne. Jeszcze nie zdecydowałem, co zrobię, bo chciałbym pozostać w Białej Podlaskiej, gdzie mam swoich pacjentów

- powiedział w rozmowie z wp.pl dr Haidar.

Neonatolog pilnie potrzebny

Jak podał serwis Rynek Zdrowia, we wrześniu 2018 r. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach  oferował poszukiwanemu w trybie pilnym neonatologowi podstawowe wynagrodzenie w wysokości od 9 do 12 tys. zł brutto miesięcznie. Mowa o stawce na umowie o pracę - w przypadku kontraktu placówka oferowała 200 zł za godzinę. Podobnie, choć niżej zarobki pediatry i neonatologa, pracującego jako ordynator oddziału w szpitalu wojewódzkim, szacował w połowie 2017 r. "Puls Medycyny", podając sumę 129 400 zł rocznie.

Dr Riad Haidar, jako doświadczony i cieszący się renomą w swojej branży lekarz powinien więc otrzymać konkurencyjne wynagrodzenie. Zapytaliśmy o najnowsze dane płacowe GUS i Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy komentarza.

>>> Porażające ceny prądu. Rząd obiecuje, a Polacy i tak zapłacą dużo więcej. Nie tylko w rachunkach

Nieprzedłużony kontrakt po trzech dekadach pracy

Riad Haidar był ordynatorem oddziału neonatologii w szpitalu w Białej Podlaskiej, w którym pracował od 30 lat. Pełni też obowiązki posła z ramienia KO. Adam Chodziński - radny PiS i dyrektor tamtejszej placówki - postawił ultimatum dr Haidarowi, tłumacząc, że nie da rady pogodzić funkcji ordynatora z poselskimi - zaproponował mu niższe stanowisko. Neonatolog nie przyjął oferty i kontrakt nie został przedłużony.

Wszystkim wątpiącym, czy potrafię łączyć funkcję posła RP z zarządzaniem oddziałem, odpowiem, że od początku kadencji Sejmu opuściłem tylko jedno z ponad 200 głosowań. W tym samym czasie oddział działał równie wzorowo, jak wcześniej. Kończyłem nocne głosowanie, a rano już byłem w pracy

- skomentował Riad Haidar.

Więcej o:
Komentarze (209)
Riad Haidar zasypywany ofertami pracy - o uznanego lekarza bije się kilkanaście szpitali
Zaloguj się
 • remoteisland

  Oceniono 71 razy 61

  I tak debil z narodowo-bolszewickiej złodziejskiej mafii PiS o nazwisku Chodziński zlikwidował piękny oddział szpitalny i pozbawił tysiące kobiet z podlaskiego możliwości ludzkiego rodzenia.
  Faak Chodziński, radny narodowo-bolszewickiej złodziejskiej mafii PiS.

 • niktwazny126

  Oceniono 57 razy 49

  Dobra zmiana zawitała do Białej Podlaskiej. Ordynatorem zostanie ksiądz kapelan czy inny piewca dobrej zmiany?
  Zapewne mieszkańcy i pacjenci docenią...

 • rozsadek5

  Oceniono 45 razy 41

  Co za debile, zwolnić bo z innej partii.
  Nie ważne, że jest dobrym specjalistą, ważne by był swój a że mało co umie to nie ma znaczenia.

 • adam.c.54

  Oceniono 32 razy 28

  Trzeba byc DEBILEM do kwadratu zeby pozbywac sie takiego lekarza ,fachowca i czlowieka.

 • sailor2016

  Oceniono 30 razy 26

  Ostatnio odnoszę wrażenie, że piSS za punkt honoru postawił sobie zredukowanie pogłowia suverena. Wszelkie decyzje tej szajki biją głównie w osoby ogólnie niezaradne życiowo, starsze i z prowincji. Tam się przecież zamyka najwięcej szpitali.

 • wkswks

  Oceniono 30 razy 24

  Biała Podlaska chyba pozbawiła się świetnego lekarza. Dalej debilki będą głosować na PiS? Zreszta noworodki w białej mogą umierać,
  Ważne ze wyprawi się pogrzeb. Tak to jakoś leciało?

 • aprilapril

  Oceniono 25 razy 21

  SOWERENIE, zamiast jakiegos doktora z nie do konca polskim nazwiskiem mozecie miec dwoch polskich_narodowych_katolickich kapelanow ! Przeciez to dla was czysty zysk!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX