"13 emerytura będzie wypłacana na stałe". Tak zapowiada wiceminister rodziny Stanisław Szwed

- Trzynasta emerytura będzie wypłacana już na stałe, bez względu na kalendarze wyborcze - zapowiedział w Sejmie 8 stycznia wiceminister rodziny Stanisław Szwed. W 2020 roku świadczenia mają być wypłacone na początku kwietnia.

Temat trzynastej emerytury jest obecny w mediach od kilku miesięcy. Początkowo opozycja negowała projekt ustawy ws. "trzynastek" z tego względu, że środki finansowe na ten cel mają pochodzić z Funduszu dla Niepełnosprawnych. Ostatecznie dodatkowe świadczenie będzie wypłacone 1 kwietnia 2020 roku, jeszcze przed wyborami prezydenckimi. 

"Trzynasta emerytura będzie wypłacana bez względu na kalendarze wyborcze". Ważna zapowiedź wiceministra rodziny 

Wiceminister MRPiPS, Stanisław Szwed, zapowiedział w Sejmie, że kwietniowy termin wypłat "trzynastek" jest przypadkowy i nie należy doszukiwać się powiązań z wyborami. 

Dodatkowe coroczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów, czyli tzw. trzynasta emerytura, będzie już na stałe - bez względu na kalendarze wyborcze, które będą przed nami, to świadczenie będzie wypłacane.

- powiedział Stanisław Szwed. 

Ponadto, wiceminister stwierdził, że gwarantem wypłaty świadczeń w kolejnych latach jest fakt, że środki będą pochodzić z Funduszu Solidarnościowego (były Fundusz dla Niepełnosprawnych), gdyż może być on dofinansowany z budżetu państwa. 

Trzynaste emerytury mają być wypłacone w kwietniu 2020 roku. Ile będą wynosić? 

Szwed zapowiedział, że planowo świadczenie będzie wypłacone 1 kwietnia br. W ubiegłbym roku wysokość świadczenia była równa emeryturze minimalnej, czyli 1100 zł brutto, czyli 888 zł netto.  Od 2020 r. zostały one podwyższone o 100 zł, z czego wynika, że "trzynastka" będzie wyższa. Łączny koszt wypłacenia dodatkowych świadczenie dla ok. 10 mln osób wyniesie 11,7 mld zł.

Więcej o:
Komentarze (13)
"13 emerytura będzie wypłacana na stałe". Tak zapowiada wiceminister rodziny Stanisław Szwed
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 4 razy 4

  Aha czyli dotychczas były wypłacane z uwzględnieniem kalendarza wyborczego ? Kaczyński kogo ty przyjmujesz na stanowiska...

 • 20portal

  Oceniono 5 razy 3

  Na stałe. Przed każdymi wyborami.
  Tylko to nie jest żadna "trzynastka", a łapówka w niskim nominale.

 • ad2009

  Oceniono 2 razy 2

  Kupujemy emerytow za dodatkowe 30 zl/m-c. Kupia sobie za to juz wkrotce 3 bochenki chleba a za mieszkanie w spoldzielni zaplaca 200zl wiecej...jest nadzieja, ze z uwagi na coraz wieksze trudnosci z liczeniem nie dolicza sie. Wazne , aby tylko wlasciwie zaglosowali, przynajmniej ten ostatni raz.

 • vaude

  Oceniono 6 razy 2

  a młodych ludzi się straszy, ze na ich emerytury nie będzie. to włąśnie dziś są rozdawane pieniądze na przyszłe emerytury dzisiejszych 30latków.

 • maxim38

  Oceniono 1 raz 1

  A mam w "głębokim poważaniu" Waszą trzynastkę,sprzedawczyki.Chcę żyć w normalnym kraju,gdzie to co mam starczy na opłaty i życie!I tak nie będę na Was głosował.Nie kupicie mnie dziady.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 3 razy 1

  Rozumiem, że oprócz ZAPOWIEDZI jest już konkretny
  PROJEKT USTAWY !!!!!!

 • nowyemeryt

  0

  Partia Populizm i Socjal (PIS) podniosła już wydatki sztywne
  na najwyższy poziom, teraz drodzy rodacy (obojga płci)
  do pracy do 65 roku minimum ,trzeba na te dary zapracować!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX