"Boże Ciało" z nominacją do Oscara. Film przyciągnął do kin ponad 1,4 mln osób, zarobił grube miliony

Film "Boże Ciało" otrzymał nominację do Oscara w kategorii "najlepszy film międzynarodowy". Obraz Jana Komasy przyciągnął do polskich kin ponad 1,4 mln osób i zarobił blisko 27 mln zł.

"Boże Ciało" zadebiutowało na ekranach polskich kin 11 października 2019 r. Jak informuje dystrybutor filmu Kino Świat, łącznie od 9 stycznia obejrzało go dokładnie 1 407 072 widzów.

Film Jana Komasy był dziewiątym najchętniej oglądanym w polskich kinach w 2019 r., w tym czwartym biorąc pod uwagę wyłącznie polskie produkcje, za filmami "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3", "Polityka" i "Planeta Singli 3". Jako, że "Boże Ciało" bywa jeszcze pokazywane w niektórych kinach, może przeskoczyć ten ostatni film, jeśli chodzi o popularność.

>>> "Boże Ciało" powalczy o Oscara. Zobacz teaser nowego filmu Jana Komasy

"Boże Ciało" może pochwalić się także bardzo solidnym wypracowanym dochodem. Jak informuje Kino Świat, film zarobił już ok. 26,7 mln zł. 

Film jest dystrybuowany nie tylko w Polsce, został sprzedany już do 45 krajów.

Oscary 2020. O czym jest "Boże Ciało"?

"Boże Ciało" opowiada o młodym mężczyźnie, który po wyjściu z zakładu poprawczego zostaje w małej wsi wzięty za księdza. Scenariusz napisał Mateusz Pacewicz, w roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia, obok niego grają także: Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Aleksandra Konieczna i Łukasz Simlat.

O statuetkę Oscara w kategorii "film międzynarodowy" będą walczyć także: "Parasite" z Południowej Korei, "Kraina miodu" z Macedonii Północnej, "Nędznicy" z Francji oraz "Ból i blask" z Hiszpanii.

Więcej o:
Komentarze (3)
'Boże Ciało' z nominacją do Oscara. Film przyciągnął do kin ponad 1,4 mln osób, zarobił grube miliony
Zaloguj się
 • misiur

  Oceniono 1 raz 1

  Długo jeszcze trzeba wam tłumaczyć, że wpływy to nie zarobek?

 • vanlig

  Oceniono 1 raz 1

  Zasłużona nominacja - film jest znakomity.

 • js08836

  Oceniono 4 razy -2

  Jak nie o siostrze klasztornej , Żydach i teraz księdzu, to polska kinematografia w walce o Oscara leży. Czy jesteśmy tak ograniczeni, że nie potrafimy wyprodukować normalnego filmu z wciągającą fabułą i zaskakujących zakończeniem , że jeśli nie dotkniemy spraw wiary, to niczego innego nie potrafimy. Czy doprawdy brakuje nam autorów dobrych scenariuszy czy scenariuszy opartych na dobrej powieści ? Niech wyprodukują " Drugie kuszenie Chrystusa " , przynajmniej będzię się z czego pośmiać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX